Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pilne - Norwegia

7 Postów
marcin panek
(punek)
Wiking
Witam.dostałem umowe od pracodawcy na czas określony na 3 msc zarejestrowałem sie w skatte i ksiegowy powiedział ze z ta umowa juz moge pracowac ale niewiem czy księgowy złożył wniosek na policje o pozwolenie na pobyt i prace czy sam to mam zrobic. Księgowy jest na urlopie i nie mam z nim kontaktu. musze otworzyć konto w banku a wszedzie mi mowią ze musze mieć zaświadczenie z policji. Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
Artur Gardynecki
(voyager7)
Początkujący
hei sam musisz zarejestrować się na udi.no i umówić się na najbliższy posterunek policji na potwierdzenie paszportu wtedy oni wydadzą że twój dokument tożsamości jest w porządku, powodzenia i witamy w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marcin panek
(punek)
Wiking
A mogę pracować przed ta rejestracją?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
rysling11
(rysling11)
Nowicjusz
mozesz pracowac a rejestracje to mozeswz zrobic jak dostaniesz kontrakt powyzej 6 miesiecy
wiec ksiegowy nie musi nic wysylac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marcin panek
(punek)
Wiking
Tylko ze ja potrzebuje potwierdzenie z policji do otwarcia konta bankwego bo nigdzie niechca mi otworzyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(maciejjj)
Wiking
A jeśli ktoś ma d-numer, a kontrakt tylko tygodniowy to jak pracodawca ma zrobić przelew skoro nikt nie otworzy konta w banku z kontraktem kilkudniowym. Chyba ze przelew będzie na konto w polskim banku. Tylko czy pracodawcy się będzie chciało ponosić dodatkowe opłaty związane z przelewem zagranicznym? A jak nie to jak odebrać wypłatę skoro gotówką się nie da
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
To ci wytłumaczę na czym to polega bo może niewiesz. Powiedzą co żebyś jechał do Polski i pieniądze ci prześlą na polskie konto . Ale oczywiście nie prześlą , chyba że będziesz mega uparty i wykonasz do nich około 30-40 telefonów powoli stopniując ton zaczynając od próś do gróżb.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
61 Postów
Artur Gardynecki
(voyager7)
Początkujący
punek napisał:
Tylko ze ja potrzebuje potwierdzenie z policji do otwarcia konta bankwego bo nigdzie niechca mi otworzyc

Dlatego warto wpierw zarejestrować się na udi.no, przejść kontrolę na Policji potem kontrakt i D-nr, i z tym wszystkim do banku, taka to procedura legalnej rejestracji a potem tylko praca i przychodzą normalnie przelewy za pracę bez wymuszania u pracodawcy i bez zbędnych kłopotów i nerwów, powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
punek napisał:
Witam.dostałem umowe od pracodawcy na czas określony na 3 msc zarejestrowałem sie w skatte i ksiegowy powiedział ze z ta umowa juz moge pracowac ale niewiem czy księgowy złożył wniosek na policje o pozwolenie na pobyt i prace czy sam to mam zrobic. Jeśli Twoja umowa o pracę jest na krócej niż 6 miesięcy bardzo możliwe że nie będziesz mógł dokonać rejestracji.
Zgłoś wpis
740 Postów

()
Wyjadacz
MultiNOR napisał:
punek napisał:
Witam.dostałem umowe od pracodawcy na czas określony na 3 msc zarejestrowałem sie w skatte i ksiegowy powiedział ze z ta umowa juz moge pracowac ale niewiem czy księgowy złożył wniosek na policje o pozwolenie na pobyt i prace czy sam to mam zrobic. Jeśli Twoja umowa o pracę jest na krócej niż 6 miesięcy bardzo możliwe że nie będziesz mógł dokonać rejestracji.

Mało czytelna jest ta odpowiedź, jak na firmę która mieni się doradczą.
Co odpowiadający miał na myśli pisząc:
"...nie będziesz mógł dokonać rejestracji".

Osobiście domniemywam iż chodzi o rejestrację by otrzymać -D- numer.

Informuję iż by otrzymać ten numer, nie trzeba mieć w ogóle żadnego kontraktu na pracę.
Wystarczy osobiście złożyć odpowiedni dokument rejestracyjny w miejscowym >skatteetaten forvalter folkeregistersystemettam<, gdzie się akurat przebywa/ mieszka z podaniem aktualnego adresu korespondencyjnego.
W dokumencie trzeba zaznaczyć jedynie, praca sezonowa do trzech miesięcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok