Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Jak długo mozna być zarejstrowanym w navie pracujac ? - Norwegia

24 Posty
Mateusz ;)
(KarasPl)
Wiking
Jestem zarejestrowany w navie ale nie biore pieniedzy bo pracuje caly czas ile czasu tak moge byc zarejstrowany zanim mnie wyrejstruja ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Nie wiemy co rozumiesz przez zarejestrowany w NAV, ale posiadanie aktualnego CV, które mogą przeglądać pracodawcy w niczym nie przeszkadza. Pamiętaj, gdy utracisz pracę powinieneś mieć status poszukującego pracy, a w karcie meldunkowej zaznaczać, że nie pracujesz i poszukujesz pracy.
Zgłoś wpis
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
napisał:
Jestem zarejestrowany w navie ale nie biore pieniedzy bo pracuje caly czas ile czasu tak moge byc zarejstrowany zanim mnie wyrejstruja ?
Nie wyrejestrują cię, bo nie posiadają takiej mocy. Wyrejestrować możesz sie sam, jeśli tego chcesz.
Nawet jeśli pracujesz, to nie ma przeciwwskazań żeby nadal być zarejestrowanym jako poszukujący pracy. To, ze masz jedną nie dyskwalifikuje cię w poszukiwaniu lepszej lub dodatkowej.
Musisz po prostu nadal co dwa tygodnie wysyłać kartę meldunkową, gdzie zaznaczasz ze pracowałeś oraz ze nadal chcesz być zarejestrowany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Po dwóch meldunkach jeśli napisałeś ze pracowałeś system sam cię wyrejestrowuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
artgregor napisał:
Po dwóch meldunkach jeśli napisałeś ze pracowałeś system sam cię wyrejestrowuje
Sama pracowałam i byłam zarejestrowana w Nav około 4 lat jako poszukująca pracy, bez zasiłku bo normalnie pracowałam. System mnie sam nie wyrejestrował, musiałam zrobić to sama, zaznaczyć w ostatnim polu, ze juz nie chce być zarejestrowana.
Jezeli ktoś długo nie loguje sie i nie wysyła meldekort, to po kilku miesiącach dostanie varsel, ze moze zostać wyrejestrowany, ale system sam tego nie zrobi bez ostrzeżenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Nie będę sie upierał ale tak było za moich czasów 6 lat temu oczywiście możesz wysyłać meldunki i przez kolejne 10 lat po podjęciu pracy ale tylko poco , nawet jak po jakimś czasie znowu będziesz bez pracy i to napiszesz to system tego nie zaliczy na nowo musisz sie starać o status
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów

(EwelinaFijalkowska)
Wiking
Mnie wyrejestrowali sami automatycznie po wyslaniu karty meldunkowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
artgregor napisał:
Nie będę sie upierał ale tak było za moich czasów 6 lat temu oczywiście możesz wysyłać meldunki i przez kolejne 10 lat po podjęciu pracy ale tylko poco , nawet jak po jakimś czasie znowu będziesz bez pracy i to napiszesz to system tego nie zaliczy na nowo musisz sie starać o status
Na przykład po to, żeby być na bierząco z jobbmese, z nowymi ofertami itd. Ludzie mimo ze pracują, to często szukają innej pracy, lepszej, lepiej płatnej. Pracodawcy tez sie kontaktują jeśli profil na navie jest otwarty.
Nie kazdy ma od razu prace marzeń.
Jeżeli chodzi o wyrejestrowanie, to widoczne jak to w Norwegii, rożnie to bywa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
rekon
(rekon)
Wiking
Z tego co wiem trzeba pójść i wyrejestrować się
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Chodzić to na pewno nie trzeba po to maja system elektroniczny , a odnośnie pracy to masz prawo jej nie przyjąć jeśli coś ci nie pasuje - nav nie da pracy marzeń - ale to już czysta polemika
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok