Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zakładanie konta w Norwegii - Norwegia

16 Postów
Alicja Bąba
(AlicjaBaba)
Wiking
Witam wszystkich forumowiczów. Może to pytanie już było ale wolę się upewnić bo nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Planuje podjąć pracę w Norwegii, i byłam ostatnio w banku Nordea pytać się jakie potrzebuje dokumenty by owe konto założyć. Pan powiedział ze potrzebuje umowę o prace, numer personalny, pozwolenie o pracę oraz paszport. Ale problem polega na tym, że paszportu nie posiadam, a w Skatt powiedzieli ze do założenia nr personalnego wystarczy dowód osobisty.
Czy w każdym banku potrzebny jest paszport? I jaki bank polecacie? I jakie konto najlepiej założyć?
Z góry dziękuję za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
Tak to prawda tylko dowod osobisty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
dziubku wyrób sobie paszport i będzie bomba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Alicja Bąba
(AlicjaBaba)
Wiking
No tak wyrobie paszport ale czy bez tego nie obejdzie się? Czy przy zalozeniu konta musze sie okazac paszportem, dowod nie wystarczy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
krystian kuzikowski
(krystiank)
Wiking
Zależy w jakim banku,w jednym powiedzą ze bez paszportu nie da rady a w drugim przejdzie. Zakładałem konto przedwczoraj dla kolegi bez paszportu i przeszło
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
patryk kowal
(patryko2)
Wiking
Polecam DNB, łatwiejszy w obsłudze i więcej punktów obsługi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
robert golinski
(robson1980)
Wiking
zakładałem dzis konto w SpareBank i miałem tylko dowód gościu powiedział mi że nie dyskryminują polskiego ID.i że nie ma problemu tylko na karcie bankomatowej nie będzie mojego zdjęcia bo przepisy "zabraniają"im kopiować zdjęć z dowodu os.ale z paszporty mogą i to dotyczy także norwegów wydaje mi sie że co bank to inna interpretacja po
prostu udaj sie do najbliższego banku z kompletem dok.i dowodem os. jak nie ten to inny ale na pewno w którymś konto otworzysz Powodzenia

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Slabo mi sie robi, jak te glupoty czytam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
wszystko co jest sprzeczne z moim zdaniem
to sa gupoty

www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/pytania...-norwegi.html#347312
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
napisał:
wszystko co jest sprzeczne z moim zdaniem
to sa gupoty

www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/pytania...-norwegi.html#347312


To przeczytaj Cysiu raz jeszcze ten moj wpis, do ktorego zamiesciles link.
Nic na aktualnosci nie stracil.
A do tego akurat forum pasuje jak ulal...
Szczegolne brawa dla Pana, ktoremu w Banku powiedzieli ze nie dostanie karty z ID poniewaz... maja zakaz kopiowania zdjec z dowodu osobistego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok