Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
w banku tez pracuja urzednicy a ci sa wyjatkowo kratywni
norweskie urzedy potrafia zadziwic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
wrzeszczot napisał:
w banku tez pracuja urzednicy a ci sa wyjatkowo kratywni
norweskie urzedy potrafia zadziwic


Sa kreatywni, ale zaden urzednik bankowy nie powiedzial by takiej bzdury.
Idzie do urzedu facet, ktory po norwesku potrafi powiedziec jedno slowo: "hi", a nauke angielskiego zakonczyl na czytance pod tytulem " Lesson 1. The Wilson's family", cos do niego mowia...
Ale nie, piszemy porady na forum...
Im mniej wiem, im mniej rozumiem, tym wiecej doradzam...

Cysiek, nie chce mi sie juz... Jesli Narod Polski twierdzi, ze w Norwegi paszport jest zbedny, ze do wszystkiego wystarczy polski dowod osobisty, to niech tak bedzie. Dla mnie to moi Rodacy jak tak dobrze sa poinformowani moga sie legitymowac nawet potwierdzeniem nadania listu poleconego z Radomia do Lidzbarka Warminskiego, albo swiadectwem chrztu.

Po co komu paszport, skoro wyjezdza za granice nie tylko Polski, ale nawet i Unii Europejskiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Alicja Bąba
(AlicjaBaba)
Wiking
Kolego, jeśli uraził Cię mój post to serdecznie przepraszam. Ja kulturalnie zapytałam czy jest potrzebny paszport do założenia konta w banku, bo w zeszlym roku podobno nie było takiego wymogu a teraz podobno wszedl nowy przepis (oczywiscie mowie o banku Nordea) a dopiero jestem w trakcie wyrabiania paszportu. Rozumiem również że może razić Cię niewiedza, np moja, ale wolałam się upewnić pisząc na forum. Bo idąc kobiecym tokiem myślenia, skoro do założenia nr personalnego wystarczy dowód osobisty Polski czyli w banku też. Stąd było moje pytanie, czy każdy bank tego wymaga i jaki bank polecacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
fakt namnozylo sie norweskich specjalistow ostatnio
co to nic nie wiem ale sie wypowiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a jaką kobietę poleciłabyś mi na kochankę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
robert golinski
(robson1980)
Wiking
to nie czytaj spadaj z forum i po sprawie bo tylko mądrować i krytykować każdy potrafi dziewczyna pyta o radę i należało by kulturalnie odpowiedzieć bo po to jest FORUM!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
robert golinski
(robson1980)
Wiking
WujekJanek napisał:
Slabo mi sie robi, jak te glupoty czytam...

to do CB było
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
AlicjaBaba napisał:
Kolego, jeśli uraził Cię mój post to serdecznie przepraszam. Ja kulturalnie zapytałam czy jest potrzebny paszport do założenia konta w banku, bo w zeszlym roku podobno nie było takiego wymogu a teraz podobno wszedl nowy przepis (oczywiscie mowie o banku Nordea) a dopiero jestem w trakcie wyrabiania paszportu. Rozumiem również że może razić Cię niewiedza, np moja, ale wolałam się upewnić pisząc na forum. Bo idąc kobiecym tokiem myślenia, skoro do założenia nr personalnego wystarczy dowód osobisty Polski czyli w banku też. Stąd było moje pytanie, czy każdy bank tego wymaga i jaki bank polecacie.

Alicjo, ja nic absolutnie nie mam do Ciebie.
Jednym z celow tego forum jest to, ze jesli ktos (tak jak Ty) czegos nie wie, to moze tu zapytac. Natomiast tragiczne i doprowadzajace mnie do furii jest to, ze porad udzielaja osoby ktore nie maja bladego pojecia o czym kolwiek.

Mniejszy problem z pytaniami takimi jak twoje. Gozej gdy eksperci uaktywniaja sie w tematyce doradztwa podatkowego, systemu zasilkow i pomocy socjalnej... Ktos kto nie wie (a skoro pyta to nie wie) moze jakies pijane majaki wziasc za dobra monete, postapic zgodnie z porada... a potem zastosowanie ma juz tylko i wylacznie stara rzymska maksyma, iz NIEZNAJIMOSC PRAWA SZKODZI.

I tylko i wylacznie o to jestem zly. Chociaz zly to chyba niezbyt trafne okreslenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
robson1980 napisał:
to nie czytaj spadaj z forum i po sprawie bo tylko mądrować i krytykować każdy potrafi dziewczyna pyta o radę i należało by kulturalnie odpowiedzieć bo po to jest FORUM!!

Ktos, kto pisze cos takiego:

"...gościu powiedział mi że nie dyskryminują polskiego ID.i że nie ma problemu tylko na karcie bankomatowej nie będzie mojego zdjęcia bo przepisy "zabraniają"im kopiować zdjęć z dowodu os..."

powinien miec dozywotni zakaz kozystania z forum.
A tak sie sklada, ze to twoj wpis.
Jesli w najmniejszym stopniu nie ogarnias podstawowych i elementarnych zasad i procedur norweskiego ID, to po co wypisujesz jakies androny? Rownie dobrze moglbys napisac, ze wymagane jest polskie zaswiadczenie ze skarbowki o nie zaleganiu z podatkiem VAT...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
robert golinski
(robson1980)
Wiking
WujekJanek napisał:
wrzeszczot napisał:
w banku tez pracuja urzednicy a ci sa wyjatkowo kratywni
norweskie urzedy potrafia zadziwic


Sa kreatywni, ale zaden urzednik bankowy nie powiedzial by takiej bzdury.
Idzie do urzedu facet, ktory po norwesku potrafi powiedziec jedno slowo: "hi", a nauke angielskiego zakonczyl na czytance pod tytulem " Lesson 1. The Wilson's family", cos do niego mowia...
Ale nie, piszemy porady na forum...
Im mniej wiem, im mniej rozumiem, tym wiecej doradzam...

Cysiek, nie chce mi sie juz... Jesli Narod Polski twierdzi, ze w Norwegi paszport jest zbedny, ze do wszystkiego wystarczy polski dowod osobisty, to niech tak bedzie. Dla mnie to moi Rodacy jak tak dobrze sa poinformowani moga sie legitymowac nawet potwierdzeniem nadania listu poleconego z Radomia do Lidzbarka Warminskiego, albo swiadectwem chrztu.

Po co komu paszport, skoro wyjezdza za granice nie tylko Polski, ale nawet i Unii Europejskiej...
Opisałm sytuacje jaka mnie dziś spotkała nie znam przepisów to co mi powiedzieli to nap. a kim jesteś żeby się tak wymądrzać i obrażać ludzi na publice a po angielsku bardzo dobrze mówię a norweskiego się uczę pewnie ty nie i masz kompleksy dlatego tak warczysz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok