Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Rafał Kielczyk
(mypear)
Wiking
Witam a ja mam takie pytanko czy w przypadku gdy na umowie nie ma mowy o żadnych nadgodzinach, czy jednak nadgodziny się należą??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
mypear napisał:
Witam a ja mam takie pytanko czy w przypadku gdy na umowie nie ma mowy o żadnych nadgodzinach, czy jednak nadgodziny się należą??
jesli nie jestes rotacyjny to tak.

www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397

i dalej:

www.arbeidstilsynet.no/binfil/download2.php?tid=98535

caly kodeks pracy!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Yatsek napisał:mypear napisał:
Witam a ja mam takie pytanko czy w przypadku gdy na umowie nie ma mowy o żadnych nadgodzinach, czy jednak nadgodziny się należą??
jesli nie jestes rotacyjny to tak.
www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397
i dalej:
www.arbeidstilsynet.no/binfil/download2.php?tid=98535
caly kodeks pracy!!!!!

Nie
Mieszaj
Gościowi
w
Głowie ....
---
ponieważ nie do końca tak jest jak zapodałeś ...
---
Wszystko zależy od Interpretacji ... pracy powyżej standardowego etatu dziennego w zależności od zawodu ... !!!
---
A tego Nie Podano ... !!!
Jak zwykle ... hauknięcie i tyle .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Gabriel napisał:
Yatsek napisał:mypear napisał:
Witam a ja mam takie pytanko czy w przypadku gdy na umowie nie ma mowy o żadnych nadgodzinach, czy jednak nadgodziny się należą??
jesli nie jestes rotacyjny to tak.
www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397
i dalej:
www.arbeidstilsynet.no/binfil/download2.php?tid=98535
caly kodeks pracy!!!!!

Nie
Mieszaj
Gościowi
w
Głowie ....
---
ponieważ nie do końca tak jest jak zapodałeś ...
---
Wszystko zależy od Interpretacji ... pracy powyżej standardowego etatu dziennego w zależności od zawodu ... !!!
---
A tego Nie Podano ... !!!
Jak zwykle ... hauknięcie i tyle .

jesli gosc nie pracuje w systemie rotacyjnym... i jesli pracuje wiecej niz ma w kontrakcie to ma nadgodziny!!!!!
w kodeksie pracy jest tez wyraznie napisane ze praca w nadgodzinach nei moze byc norma, dlatego Ci co dluzej pracuja lataja na dluzej do ojczyzny, i maja avspasering, dlatego nie maja nadgodzin... wszystko jest w kodeksie pracy... i nie wazne czy gosc pracuje w sklepie na budowie w myjni samochodowej czy w biurze... to nie istotne... w norwegii obowiazuje 37,5 godzinny tydzien pracy!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Yatsek napisał:
Gabriel napisał:
Yatsek napisał:mypear napisał:
Witam a ja mam takie pytanko czy w przypadku gdy na umowie nie ma mowy o żadnych nadgodzinach, czy jednak nadgodziny się należą??
jesli nie jestes rotacyjny to tak.
www.arbeidstilsynet.no/artikkel.html?tid=92397
i dalej:
www.arbeidstilsynet.no/binfil/download2.php?tid=98535
caly kodeks pracy!!!!!

Nie
Mieszaj
Gościowi
w
Głowie ....
---
ponieważ nie do końca tak jest jak zapodałeś ...
---
Wszystko zależy od Interpretacji ... pracy powyżej standardowego etatu dziennego w zależności od zawodu ... !!!
---
A tego Nie Podano ... !!!
Jak zwykle ... hauknięcie i tyle .

jesli gosc nie pracuje w systemie rotacyjnym... i jesli pracuje wiecej niz ma w kontrakcie to ma nadgodziny!!!!!
w kodeksie pracy jest tez wyraznie napisane ze praca w nadgodzinach nei moze byc norma, dlatego Ci co dluzej pracuja lataja na dluzej do ojczyzny, i maja avspasering, dlatego nie maja nadgodzin... wszystko jest w kodeksie pracy... i nie wazne czy gosc pracuje w sklepie na budowie w myjni samochodowej czy w biurze... to nie istotne... w norwegii obowiazuje 37,5 godzinny tydzien pracy!!


Właściwie to 40 godzinny tydzień pracy zgodnie z przepisami prawa pracy
Natomiast czy bedzie to37,5 czy 35 lub39 regulują to juz umowy zbiorowe lub same firmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Yatsek napisał:... jesli gosc nie pracuje w systemie rotacyjnym...
... i jesli pracuje wiecej niz ma w kontrakcie to ma nadgodziny!!!!!

NIE DO KOŃCA JEST TO PRAWDA ... !!! .
Ponieważ .
Jeżeli dany proces technologiczny nie wymaga ciągłości pracy , to można dalej pracować za obopólną zgodą stron , a jednak nie będzie taka praca traktowana jako Nadgodziny , a jedynie jako praca dodatkowa ... !!!
Pomimo tego iż będzie prowadzona dalej , w tym samym miejscu i dniu ...
I taki też jest zapis dotyczący form pracy .
---
Nie każda Firma ma zgodę na zatrudnianie pracowników w Nadgodzinach o które trzeba wystąpić do Urzędu ... !!!
Dlatego też , często widać obrazek , jak majster prosi Norwegów o zostanie dłużej , lecz na zwykłych zasadach a Oni się nie zgadzają i idą do domu
A na ich miejsce wchodzą Emigranci nie do końca rozumiejący tej różnicy ...
PÓŹNIEJ natomiast mają obiekcje ... i pretensje , że nie rozumieli zwykłego Polecenia ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Bolek Lolek
(lolekk)
Wiking
Witam wszystkich i proszę bez wyzwisk z góry dziękuję

Mam problem z moim szefem.Sprawa jest totalnie zagmatwana dlatego nie będę się zagłębiał w szczegóły.Otrzymałem stawkę miesięczną fast lonn 24 000 koron brutto.I po 3 miesiącach zorientowałem się że nie mam płacone za nadgodziny ani wyjazdy w trasę ciężarówką.Chciałbym się tylko upewnić w tym że te pieniądze mi się należą.Byłem wczoraj w biurze ale nie było szefa.Sprawa wyszła na jaw w połowie byłego miesiąca i miała zostać wyjaśniona-nie została.Dlatego nim zacznę pracę w tym miesiącu jadę się upomnieć o kasę.Z góry dzięki za odpowiedź


Byłem,gadałem i On mówi że umówiliśmy się na stałą stawkę i za nadgodziny nie będę miał zapłacone.Oczywiście na nic takiego się nie umawiałem-mało tego dalej nie otrzymałem kontraktu.Się robi podobno- oczywiście nim podpiszę zabiorę go do przeanalizowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
lolekk napisał:
Witam wszystkich i proszę bez wyzwisk z góry dziękuję
Mam problem z moim szefem.Sprawa jest totalnie zagmatwana dlatego nie będę się zagłębiał w szczegóły.Otrzymałem stawkę miesięczną fast lonn 24 000 koron brutto.I po 3 miesiącach zorientowałem się że nie mam płacone za nadgodziny ani wyjazdy w trasę ciężarówką.Chciałbym się tylko upewnić w tym że te pieniądze mi się należą.Byłem wczoraj w biurze ale nie było szefa.Sprawa wyszła na jaw w połowie byłego miesiąca i miała zostać wyjaśniona-nie została.Dlatego nim zacznę pracę w tym miesiącu jadę się upomnieć o kasę.Z góry dzięki za odpowiedź
Byłem,gadałem i On mówi że umówiliśmy się na stałą stawkę i za nadgodziny nie będę miał zapłacone.Oczywiście na nic takiego się nie umawiałem-mało tego dalej nie otrzymałem kontraktu.Się robi podobno- oczywiście nim podpiszę zabiorę go do przeanalizowania.

W dużym skrócie twój przypadek opisałem właśnie powyżej .
Twój szef ogólnie ma niestety rację ... ! .
Nieznajomość prawa pracy , nie zwalnia od podjętej prawnie odpowiedzialności ...
---
To twoim obowiązkiem było wyegzekwować Jasną Umowę z Pełnym zakresem Obowiązków !
---
TERAZ żadne twoje tłumaczenie , nie ma prawnej racji bytu .
---
Umowa mogła być pisemna lub ustna , obie są sobie równe .
---
Nikt nie nakazywał tobie pracować w "nadgodzinach" o ile faktycznie były one konieczne .
Ponieważ mogłeś je normalnie resetować w czasie miesięcznego rozliczenia .
---
Ponadto , co ty rozumiesz pod pojęciem pracy w nadgodzinach , jako Legalny Kierowca z kartą kierowcy ??? .
---
PYTAM się całkiem POWAŻNIE ...
---
Uważaj byś nie miał problemów z Inspekcją Drogową jak szef podpuści kontrolerów ... !!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Bolek Lolek
(lolekk)
Wiking
Pracuję na warsztacie i jak zajdzie potrzeba to jadę w trasę.Nie naginałem nigdy czasu za kierownicą i nie jechałem przemęczony.I jeździłem autem na tarczki-które mam oczywiście przy sobie.Sprawa jest totalnie zakręcona.Bo ja się z chłopem nie umawiałem na takie warunki.Kiedyś pracowałem już w tej firmie za 170nok na godzinę i było wszystko ok, wypłaty na czas i jakieś dodatki.Tak jak napisałem-byłem wczoraj w biurze-nie było księgowej.Dzisiaj pojechałem to umowę dopiero zaczyna pisać i się mnie pyta od kiedy pracuję a wypłatę przelewali zawsze na konto.Norwedzy z którymi mam w pracy do czynienia są w totalnym szoku jak zobaczyli moją pensję.
Przyznaję się bez bicia-jestem kolejnym głupim rodakiem który chciał się szybko nachapać.I tak się zarobiłem że mnie chce teraz Norek wydymać.

Wracając jeszcze do kontroli przez Statens Vagvesen to ja się nie mam czego obawiać ale w firmie jest sporo aut i sytuacje się dzieją ciekawe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Przyznaję się bez bicia-jestem kolejnym głupim rodakiem który chciał się szybko nachapać.I tak się zarobiłem że mnie chce teraz Norek wydymać
jak to norweg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok