Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Dawid M Edyta ;) karol.gor Gor (11673 niezalogowanych)
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
czyżbyś podwójnego hamerka wydoił..... Patim?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
nie ale mnie drenczy ten sponsoring
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
bez względu na IQ .....każdy się myli

ja nie jestem wyjątkiem,jednak pierwszy post założycielki tematu jest dwuznaczny....jak dla mnie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
to za to mozna wypic
ale w tym miesiacu nie dam rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(mmmm00)
Wiking
Przepraszam dwuznaczny w sensie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
justyn89a napisał:
jakie mamy szanse zatrudnienia? A właściwie to ja,.. . Mam licencjat z anglistyki z przygotowaniem pedagogicznym, doświadczenie tylko w pracy z przedszkolakami... Języka norweskiego się uczę,Szanse masz niestety znikome. Praca z dziecmi wymaga znajomosci jezyka norweskiego.
Osoby, co slabo znaja norweski, dostaja na ogol prace w przedszkolu jedynie kiedy placi za nie NAV (agencja pracy). Czyli jednym slowem, jak przedszkole nie musi za te osoby placic. W momencie jak przedszkole ma komus placic normalna pensje, to chce, zeby ta osoba mowila po norwesku. Angielskiego tu w przedszkolach nie ucza.

mąż to raczej pracownik fizyczny (montaż bram, układanie kostki, magazynier- niestety bez uprawnienia na wózki).A maz jakies papiery ma, jakis wyuczony zawod?
Bo bez zawodu, to ciezko tu znalesc prace. Ludzi bez znajomosci norweskiego i bez zawodu jest niestety w Norwegii pod dostatkiem - czyli konkurencja jest duza.

jesteśmy jedynymi osobami wśród naszych znajomych, którzy nie mają znajomych za granicą A tym znajomym to cos pomaga, ze maja znajomych za granica? Lepiej im z tej okazji?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(mmmm00)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź.
Czyli ja biorę się ostrzej za język
Zawód wyuczony męża to cukiernik, ale nie ma doświadczenia. Jeśli chodzi o pozostałe "zdolności", których wspomniałam to jedyne papiery to świadectwa pracy.

Czy znajomym lepiej? Wydaje mi się, że tak. Ostatnio bratowa męża powiedziała nam, że ma koleżankę właśnie w Norwegii i chciała ich (całą rodzinkę) ściągnąć i im pomóc, ale nie chcieli
Inni jeździli w lato pracować sezonowo w różne miejsca na świecie i mieli pomoc i nocleg, my nie liczymy na nic.
Dlatego napisałam tutaj, ponieważ wiem, że chcemy wyjechać, ale może właśnie nie Norwegia, może trzeba szukać samemu, może szukać agencji, ale szczerze liczyłam na więcej miłych osób.... Tak że tym bardziej dziękuję za serdeczność.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Ciezko wam bedzie, bo sie te 8 lat spozniliscie.
Teraz to nawet znajomi pewnie nie beda tacy pomocni, no moze oprocz przenocowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(mmmm00)
Wiking
Właśnie zdajemy sobie sprawę z "konkurencji", ale mamy nadzieję... Bo w Polsce to również chyba nie jest lżej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
duzo sily i determinacji zycze bo bedzie wam potrzebna
niemniej nie jest to niemozliwe jednak zeby sie "zahaczyc" musi ktores z was miec prace, potem to jak ta "skala, ktora drazy skale" musicie uczyc sie jezyka, pukac do wielu drzwi, poznawac duzo ludzi integrowac sie ze srodowiskiem norweskim co pomaga w zdobywaniu umiejetnosci jezykowych

duzo tutaj rodakow, ktorzy maja w nosie jezyk zalezy im tylko na dagpenger bo im sie nalezy, popracowali rok i lataja do NAV, wiec o Polakach jest kiepskie zdanie, choc ja sie osobiscie nie spotkalam z jakas wrogoscia w stosunku do mojej osoby, dlatego wazne jest pozytywne nastawienie, checi, determinacja i umiejetnosci, ktore moga byc wykorzystane w Norwegii a co za tym idzie musisz byc "dobrze rokujacym egzemplarzem"

ale

na sprakpraksis ida ludzie na zasilku, na arbeidspraksis rowniez wiec trzeba niezlego uporu zeby cokolwiek wychodzic nie biorac od nich kasy a kursy na wlasna reke tutaj kosztuja i to nie malo o mieszkaniu nie wspomne...

jednym slowem, ciezko, bez dobrej "duszy". ktora podpowie chociaz czy pokaze palcem gdzie isc i co zalatwic - bardzo ciezko a niewiedza niestety kosztuje i frycowe zaplacic trzeba

powodzenia zycze, jednak nie podcinam skrzydel - absolutnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok