Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Dawid M Edyta ;) karol.gor Gor (11670 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
xgosiax napisał:
Z tym, ze mnie się to życie tu nie podoba.
a ja tu już miałem parę rzyci i mi się podobało
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(mmmm00)
Wiking
Bardzo dziękuję.
Wiedziałam, że wydatki w Norwegii są duże, ale aż tak.... Dlatego ludzie kombinują... A skoro mi głównie o te dzieci chodzi.... To ciężko to wygląda....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mmmm00 napisał:
Bardzo dziękuję.
Wiedziałam, że wydatki w Norwegii są duże, ale aż tak.... Dlatego ludzie kombinują... A skoro mi głównie o te dzieci chodzi.... To ciężko to wygląda....

jadźta do Polszy to lżyj wam bendzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kamil Górecki
(KamilGex)
Wiking
slawek1978 napisał:
Dużo ludzi pisze jednak mało w tym konkretów.
Ja postaram się wyłożyć kawe na ławę bo właśnie biję się z myślami co zrobić zostać w NO czy wracać do PL.

....

Przepraszam za wypociny, ale powiem szczerze że na forach w 85% wypowiadają się osoby samotne albo pary, których nie dotyczy obowiązek dzieci.
Większość z Was pisze również że ma wielu znajomych zwłaszcza Norwegów ... wiem dlaczego .. ponieważ 90% Polaków zapierdziela od rana do nocy i ciężko im czasami umówić się choćby na wieczór .. ponieważ w Niedzielę również zapierdzielają na lewiznach.

90% polskich kobiet które spotkałem, albo sprzątają albo i tak zarabiają w okolicy 20.000NOK.
Ciężko kobiecie zarobić więcej chyba że jest tutaj już parenaście lat ma własną firmę i w ogole.
(takich niestety nie spotkałem)

Spotkałem też paru inżynierów którzy dostali robote w firmach powiazanych z wydobyciem.
Dostawali z regóły na start ok. 23.000 NOK bo niestety nie mieli za dużego doświadczenia.

Na koniec.
Nie wiem czy sciągnięcie przezemnie żony nie było błędem.
Błąd ten staram się obecnie naprawić.
Brakuje mi też, wyjścia do kina, na basen, na bilarda, wyjście do pubu z kumplami (tutaj ich niestety nie ma za dużo a nawet jeśli to ja też zapierdzielam 7dni w tygodniu wiec nawet nie ma kiedy).
Wszyscy powiedzą przecież możesz iść, niesety jak się ma tutaj dzieci i nie ma jakiejś wypas roboty to czasami żal kasy.

Podsumuje to tak:
Jeżeli nie masz super doświadczenia lub twoja druga półówka, przyjedz sam zarób trochę kasy (na mieszkanie + 100.000 zł na poczatek) i otwórz jakiś bizness w Polsce.
Twój mąż jest złotą rączką przyjedzie tutaj na 3-4 lata wróci otworzy swój własny biznes i bedziecie mieli lepiej niż tutaj.
Tutaj nigdy nie dostaniesz kasy takiej jak Norweg, a na niektóre stanowiska nawet nie zostaniesz zaproszony bo twoje nazwisko nie brzmi jak norweskie więc nie bedziesz zarządzać ludzmi.


Dzięki wielkie za tak rzetelne przedstawienie tematu odnośnie pracy i życia w Norwegii. Sam właśnie jestem w trudnej sytuacji i chciałbym jednak wyjechać do pracy w Norwegii po to tylko by zarobić pieniądze na otwarcie własnego biznesu w Polsce. Żyć to faktycznie raczej się nie opłaca. Sam spędziłem ostatnimi czasy 3 lata w Belgii. Niestety pracowałem u Polaka i nic sensownego z tego nie wyszło. Teraz jestem bezrobotny i siedzę w Polsce. Mam uprawnienia kierowcy zawodowego, jeśli ktoś ma jakieś kontakty w tej branży w Norwegii prosił bym o kontakt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
KamilGex napisał:

Niestety pracowałem u Polaka

a czy każdy Polak to świnia, że tak dajesz do zrozumienia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(pawelb1985)
Wiking
6000NOk na jedzenie to chyba jak sie żywicie w MENY i żrecie wiadrami, bo jak sie komus chce połazić po sklepach to znajdzie nawet taniej niz w polsce jedzenie,
Przedszkola są drogie w porównaniu do polskich ale przy tych zarobkach masakrycznej tragedii nie ma...
Jeśli dwoje ludzi pracuje na prawde nie ma tragedii...
Z mieszkaniami jest ciężko znaleść coś fajnego - ale nie jest to nie możliwe,
Dużo determinacji i pracy przede wszystkim...
Tu na pewno was nikt nie wydyma jeśli wszystko jest na papierze...
PODZIEL SOBIE PRZEZ 50% TO CO TU NIEKTÓRZY WYPISUJĄ...
Tutaj jest tak jak wszedzie... Jedni mają lepiej, drudzy gorzej, Jedni narzekają bo od razu chcieliby być miliarderami a inni powoli dochodzą do swojego...
Dlaczego nikt nie napisze że rata kredytu za fajne mieszkanie to około 8000 NOK - czyli dużo mniej niż kolega płaci za najem, - ale jak go stać bulić taką kase za najem (13tys) to jego wybor
Jesli przyjeżdżasz tu dorobic troche kasy z całą rodziną to kto ci każę kupic auto za 100000NOK ??
Tutaj moze jeździc na polskich blachach 2lata - tylko niektórzy o tym zapomnieli... a ja znam takich co jeżdża tu 8lat...
Duzo by można jeszcze pisać...ale po co niektórych drażnić...
Jeśli chcesz kilka rozsądnych informacji napisz na priv
Pzdr
PB
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
pawelb1985 napisał:
6000NOk na jedzenie to chyba jak sie żywicie w MENY i żrecie wiadrami, bo jak sie komus chce połazić po sklepach to znajdzie nawet taniej niz w polsce jedzenie,
Przedszkola są drogie w porównaniu do polskich ale przy tych zarobkach masakrycznej tragedii nie ma...
Jeśli dwoje ludzi pracuje na prawde nie ma tragedii...
Z mieszkaniami jest ciężko znaleść coś fajnego - ale nie jest to nie możliwe,
Dużo determinacji i pracy przede wszystkim...
Tu na pewno was nikt nie wydyma jeśli wszystko jest na papierze...
PODZIEL SOBIE PRZEZ 50% TO CO TU NIEKTÓRZY WYPISUJĄ...
Tutaj jest tak jak wszedzie... Jedni mają lepiej, drudzy gorzej, Jedni narzekają bo od razu chcieliby być miliarderami a inni powoli dochodzą do swojego...
Dlaczego nikt nie napisze że rata kredytu za fajne mieszkanie to około 8000 NOK - czyli dużo mniej niż kolega płaci za najem, - ale jak go stać bulić taką kase za najem (13tys) to jego wybor
Jesli przyjeżdżasz tu dorobic troche kasy z całą rodziną to kto ci każę kupic auto za 100000NOK ??
Tutaj moze jeździc na polskich blachach 2lata - tylko niektórzy o tym zapomnieli... a ja znam takich co jeżdża tu 8lat...
Duzo by można jeszcze pisać...ale po co niektórych drażnić...
Jeśli chcesz kilka rozsądnych informacji napisz na priv
Pzdr
PB
No bądź taki mundry i napisz na jakich zasadach mozesz jeździ dwa lata q.wa weźcie trochę przepisów ogarnijcie a potem doradzaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(pawelb1985)
Wiking
to wy przestancie robic z ludzi idiotow i pociskać im że tu jest tak h****o itd.
Skoro jest taka tragedia z wszystkim to ciekawe dlaczego jest nas tu coraz wiecej i nikt nie kwapi sie od powrotu...
jak chcesz to za 1000NOK powiem ci jak to zrobic legalnie
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
pawelb1985 napisał:
to wy przestancie robic z ludzi idiotow i pociskać im że tu jest tak h****o itd.
Skoro jest taka tragedia z wszystkim to ciekawe dlaczego jest nas tu coraz wiecej i nikt nie kwapi sie od powrotu...
jak chcesz to za 1000NOK powiem ci jak to zrobic legalnie
pzdr


jak to robić wiem z tym ze jest to tylko wykonalne jeżeli zglosisz sie do toll a po tych dwóch latach opuścisz NO oczywiście mozesz posiadać tylko d-numer. Personalny cię dyskwalifikuje.
i wez spieniaj z tym tysicem chytry jełopie widać zes jest centus
i choć bym mial starym gratem jezdzic w dupie mam codzienne kontrole politi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kamil Górecki
(KamilGex)
Wiking
jasta102 napisał:
KamilGex napisał:

Niestety pracowałem u Polaka

a czy każdy Polak to świnia, że tak dajesz do zrozumienia?


na obecne moje doświadczenia i przygody z ludźmi wszystko na to wskazuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok