Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Maria Rajska
(mariaraj)
Wiking
No widzisz, to jednak nie do konca sie zgadza. ja załozyłam konto 08 października więc nie tak dawno temu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

()
Wiking
Witam
Jestem tu od 3 tyg i zaraz po otrzymaniu tymczasowego numeru udałem sie sie do DNB, tam bez żadnego problemu otworzyli konto, plus konto oszczędnościowe i internetowe. Okazalem paszport, umowę o prace i list o przyznaniu tczasowego numeru.
Zmieniło sie to ze dopiero po 5 latach dostaniecie kartę bankowa ze zdjęciem, która może tu służyć jako ID, wiec do tego czasu przysyłają standardowa kartę.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Dabrowska
(Anna Dabrowska)
Wiking
Mam problem z założeniem konta na nr D. Prowadzę działalność od lutego. Byłam w różnych bankach i z każdym razem uzyskuję informację że potrzebuję dokument z Policji Regeisteringsbevis. Na policji otrzymuję informuję że nie mogą mi wydać takiego dokumentu min dlatego że nie wykazuję zarobków czyli nie mogę pokazać faktur sprzedażowych. Koło zamknięte. Faktury nie mogę wystawić ponieważ nie mam konta. Co robić? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Już 3 mc staram się znaleźć sposób jak otworzyć konto aby móc "normalnie" funkcjonować w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Anna Dabrowska napisał:
Mam problem z założeniem konta na nr D. Prowadzę działalność od lutego. Byłam w różnych bankach i z każdym razem uzyskuję informację że potrzebuję dokument z Policji Regeisteringsbevis. Na policji otrzymuję informuję że nie mogą mi wydać takiego dokumentu min dlatego że nie wykazuję zarobków czyli nie mogę pokazać faktur sprzedażowych. Koło zamknięte. Faktury nie mogę wystawić ponieważ nie mam konta. Co robić? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Już 3 mc staram się znaleźć sposób jak otworzyć konto aby móc \"normalnie\" funkcjonować w Norwegii.
Nieprawda, wystawienie samej faktury, nie ma nic wspólnego z twoim osobistym kontem bankowym.
Do samych przelewów, możesz podać każde konto bankowe, ważne jest to, by w opisie przelewu, było podane twoje nazwisko i za jaką czynność jest wpłata.
Zrobiłaś na początku jakiś błąd przy rejestracji firmy, ponieważ konto powinno być przypisane do firmy.
Za mało szczegółów, teraz jedynie, ratuje ciebie płatna informacja w koncesjonowanej firmie podatkowej, prowadzącej rozliczenia firm jednoosobowych.

Możliwe jest też i to, że źle rozumiesz to co tobie tłumaczą w banku i w UDI/policji.
Tu znalazłem coś takiego:
www.politi.no/gudbrandsdal/tjenester/ute..._borger/Tema_636.xml
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Proponuję również przeczytać dokładnie to z odpowiednimi odnośnikami:
www.udi.no/ord-og-begreper/registrerings...s-for-eueos-borgere/

Ogólnie, pisze tutaj iż jak masz już numer personalny i kartę podatkową z skatt, to jest to równoznaczne z legalnym pobytem na terenie Norwegi.
Może zamiast chodzić na policję, to zarejestruj się na stronie UDI i tam złóż wniosek o wystawienie potrzebnego dokumentu.
To taka moja luźna sugestia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Gigi Norge
(Giginorge5)
Wiking
ja na numerze tymczasowym dostałam kartę plaska DNB bez wybitego numeru karty, taka karta nie moglam placic przez internet, dopiero ze stalym numerem uzyskalam typowa wypukla karte kredytowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sann San
(Sann)
Wiking
A czy mogę założyć konto w banku z dowodem osobistym ? Nie mając przyznanego numeru personalnego tymczasowego ? Bo mi nie doszedł jeszcze ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok