Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

8929 Postów
Maniak
13karolss napisał:
ps maniak - tak sie niebulwersuj zabardzo -
... haha wiec mi to nieprzeszkadza nawewt 4 tys koronerów ,a ze przyszly by w 2012 tez guda nigdzie mi sie niespieszy ;]

Ależ Ja się nie bulwersuję...
To tylko takie ...Twoje wrażenie z tytułu Mojego stylu pisania...
Nie Mój Ogródek i nie Moje zabawki ...
---
Zapodałem tylko rzeczywisty realny przykład ...
Ja w tamtym roku na permitteringu -/również 62% zarobku brutto/-z jałmużną w wysokości 7500Nok.per miesiąc... z ledwością wiązałem koniec z końcem i musiałem wyjechać do Oslo , by przeczekać kryzys w Mojej Podstawowej Firmie .
---
No tak ...tylko , Ja tu mieszkam i tu żyję i na same opłaty , czynsz+prąd+internet , wydaję co miesiąc 5500Nok. a gdzie paliwo +OC , jedzenie i tym podobne bajery ...
---
Jednak skoro twierdzisz , że te ...4...5tysięcy , Ciebie całkowicie zadowala to Mi nic do tego ...
---
Pamiętaj jednak , że jeżeli na ten przykład nie będziesz już pracował do końca tego roku to również nie będziesz miał ciągłości zatrudnienia i ubezpieczenia , a to może skomplikować Twoje przyszłoroczne roszczenia dotyczące zasiłku .
Tu też obowiązuje jakiś termin pomiędzy końcem pracy , a otrzymaniem zasiłku...
Jaki ten okres jest nie wiem ...
---
Ja pilnuję szczególnie Swojej ciągłości pracy i ubezpieczenia i w przeciągu pięciu lat nie mam żadnej przerwy dłuższej jak JEDEN MIESIĄC bez legalnej pracy lub urzędowego zasiłku ... w Moim przypadku , firmowego permitteringu .
---
No to było by tyle
---
Pozdrawiam Niedzielnie ...chociaż w okolicy deszczowo ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
przykład jest rzeczywiście realny gabriel

ale nie sprężaj się tak bardzo , bo kto na własnym tyłku się nie przekona to nie przegadasz , pędzi ślepo jak koń z klapami na oczach do przodu -- jednak nie spodziewa się że po drodze może napotkać nieprzyjemne przeszkody

nie mniej jednak miło jest poczytać te całe wypociny bajkowe , zupełnie nierealne i nie rzeczywiste jakby

poza tym każdy będzie miał inny ten zasiłek , i wszystko zależy od naszych dochodów , a nie od jakiś tam śmiesznych kalkulacji co się bardziej opłaca
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Karol M
(13karolss)
Wiking
wiem , chodzi mi ze ja wracam do kraju z dniem 2 list.. wracam do pracy w polsce (rodzinny biznes ) i rodziny,na stale w norwegi niemieszkam z jednej strony dobrze z drugiej zle.. i z tego co wyczytalem wiem ze zasilek ten zalezy od czasu pracy oraz od osiognietego dochodu- jak to przekalkulowalem to nawet te marne 5tys krn jak wpadnie to niebedzei zle stracic na tym nie strace nic a moge zyskac - glownei chodzilo mi o to ze tak jak wczesniej ktos napisal ze najlepiej na 4 tyg przed zakonczeniem pracy zglosic sie do navu - bo tam okres 2 tyg przyjdzie dezycja i papiery. wiec dziekuje za udzielenei informacji - a co do tankowania samochodu- pogadaj z kierowcami tirow albo innych ciezarowek za polc ceny mozesz sie z nimi dogadac - ja tak robie na statoilu przy zjezdzie na lierben w kierunku drammen - z polakami ciezko sie dogadac w sprawie ropy ale z litwincami na tirach mozna sie dogawarit
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Tomasz Wójcik
(librat)
Wiking
No więc od dwóch tygodni jestem w PL i mogę napisać co i jak załatwiałem, może komuś takie informacje się przydadzą. Otóż przypomnę że miałem problem, bo pomimo odpowiednio wcześnie (4 tyg) zgłoszonego wyjazdu do PL nie otrzymałem z NAV-u atestu E-303. Okazało się że to nie jest problemem, ja byłem w NAV i otrzymałem tzw. przyrzeczenie transferu zasiłku no i o dziwo kobiety z polskiego urzędu pracy znają taki dokument. Nawet tłumaczyć nie trzeba było. Ważne jest aby zgłosić się do urzędu w Polsce W CIĄGU TYGODNIA od zgłoszonej daty wyjazdu z Norwegii. Ja przy rejestracji w UP dostałem dokument że zgłosiłem się tego i tego dnia. Ten dokument jest ważny, bo oprócz standardowej rejestracji w PUP, która przebiega niezależnie od transferu zasiłku, transfer zasiłku załatwia się w Wojewódzkim UP. I tu właśnie trzeba dostarczyć atest E-303 z zaświadczeniem że zgłosiliśmy się do rejestracji w terminie.
Także podsumowując. Możemy z Norwegii wyjechać bez E-303, dotrze on później pocztą, i nie jest krytycznym termin kiedy otrzymamy ten dokument. W ciągu siedmiu dni zgłaszamy się do PUP w celu rejestracji. Koniecznie trzeba wziąć dokument poświadczający datę w jakiej się zgłosiliśmy. Po otrzymaniu E-303 bierzemy ten formularz + zaświadczenie o terminie i dostarczamy to wszystko do Woj. UP.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Karol M
(13karolss)
Wiking
heh no i spoko formalnosci zlatwione- sam ruszam na dniach do navu sie zarejestrowac jako poszukujocy pracy , i skladam papiery o zasilek heh najlepiej jak tu dostal decyzje gdyz wracam do PL na kacje znicz malo zostalo heh
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Joanna Ambrozewicz
(joanna62)
Wiking
Chyba nie bardzo, bo jesli umowa jest okreslona czasowo,to wiedziales co podpisujesz, dlatego PISZE PATRZCIE CO PODPISUJECIE. PRACODAWCA JEST ZOBOWIAZANY NORWESKI PRAWEM PRACY DO WRECZENIA CI kontraktu w jezyku,ktory rozumiesz !!!!!!!!!!!!! Nie rozumiesz, nie musisz podpisywac, tylko poprosic, zeby ktos Ci przetlumaczyl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
aleksander p
(olo1)
Wiking
Witam. Mam pytanie odnośnie e-303 czyli transferu do polski. Bedąc na na zasiłku wyjechałem raz na transfer w tamtym roku,który przerwałem w połowie wracając do pracy w norwegii. Lecz nadal wysyłałem meldekorty do navu jako bezrobotny. Praca się skończyła tego roku , w sierpniu ponownie zaczełem bobierać zasiłek. Pytanie jest takie czy drugi raz mogę składać wniosek o transfer do polski. Czy mi się jeszcze raz należy ten transfer do polski.

Pozdrawiam i zgóry dzięki zapotpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Krzysztof Szarkowicz
(KrzysztofSzarkowicz)
Wiking
"...Otóż przypomnę że miałem problem, bo pomimo odpowiednio wcześnie (4 tyg) zgłoszonego wyjazdu do PL nie otrzymałem z NAV-u atestu E-303. Okazało się że to nie jest problemem, ja byłem w NAV i otrzymałem tzw. przyrzeczenie transferu zasiłku no i o dziwo kobiety z polskiego urzędu pracy znają taki dokument..."


witam

mam pytanie, pamiętasz jaka jest nazwa tego "przyrzeczenie transferu zasiłku" w języku norweskim?

chodzi mi o nazwę formularza..

P.S bardzo pomocny jest Twój post

z góry dziękuję

pozdrawiam


Krzysiek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok