Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

47 Postów

(Trollica)
Nowicjusz
Dobra z Ciebie duszyczka, Justycjo na kurs językowy już chodzę, więc pierwszy krok zrobiony. Następny krok to tłumaczenie dyplomów i ich uznanie. Jeszcze raz wielkie dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć! Oferuję polsko-norweskie tłumaczenia przysięgłe i nie tylko. Zachęcam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub pod nr tel.: z Polski + 48 (58) 743 07 53 lub z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
justycja napisał:
tutaj jest strona www.udir.no/Regelverk/Utenlandske-yrkeskvalifikasjoner/ na której po klinknięciu na "soknadsskjemaet finner du her" znajdują się wszystkie informacje potrzebne do uznania edukacji (jako nauczyciel, nauczyciel przedszkolny lub dyrektor przedszkola).

niestety (albo na szczęście- zawsze to dobra motywacja do nauki) potrzeba też zdać bergenstest (ale tylko w formie pisemnej). To akurat nie jest zawarte na tej stronie ale ja kontaktowałam si e w tej sprawie z utdanning.... Przy czym, testem nie należy się martwić bo pracę możesz zacząć w przedszkolu i dostać dyspensę na rok (z możliowścią przedłużenia). W norwegii brak fachowców i ludzi z dyplomami sobie norwegowie cenią. Więc głowa do góry, pierś do przodu i do dzieła !


Niestety wprowadzasz ludzi w blad. Zeby podjac prace nauczyciela trzeba miec uznanie wyksztalcenia, ale nie ma zadnego wymogu co do bergenstest. Jakis czas temu w Oslo kommune (o innych nic mi nie wiadomo) wprowadzono wymog zdanego egzaminu Norskprøve 3. Bez takiego egzaminu rowniez mozna dostac prace(asystent, lærer, førskolelærer, pedagogisk leder..), ale tylko na umowe czasowa.
Ogolnie - twoja znajomosc jezyka sprawdzaja na rozmowie kwalifikacyjnej. Jesli zdecyduja, ze poziom opanowania norweskiego pozwala na podjecie pracy w charakterze nauczyciela, to nie ma zadnych innych wymogow formalnych. Bergenstest jest natomiast konieczny do podjecia studiow na norweskich uczelniach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
ja również chciałam się podpiąc pod temat, kończe resocjalizację (z powołania a nie z chęci posiadania wyższego wykształcenia), mam masę przedmiotów typu, pedagogika, dydaktyka, psychologia itd, każdy semestr to przynajmniej dwa przedmioty typowo "nauczycielskie". I teraz moje pytanie, czy ktoś miał taką sytuację, że uznano mu dyplom w zakresie czystej pedagogiki i jak się to ma pózniej do ewentualnego etatu w przedszkolu - załóżmy, że poziom opanowania języka jest komunikatywny. Nie zakładam pracy w szkole chyba że np w SFO chętnie zatrudnia osoby po reso
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
justyna salach
(justycja)
Wiking
Nikogo nie wprowadzam w błąd. Informacja, którą otrzymałam mailowo 24 października 2011. : Hei!
Utdanningsdirektoratet viser til din e-post. Det er riktig at du må bestå et norskkrav for å få godkjenning som styrer og pedagogisk leder i Norge.

Krav til norsk kan dekkes med én av følgende prøver:

· Bestått eksamen i norsk på Vg3-nivå (Kunnskapsløftet) / norsk som andrespråk på VKII-nivå (Reform 94)

· Bestått eksamen fra trinn 3 i norsk for utenlandske studenter ved universitetene

· Bestått eksamen fra 1-årig høgskolestudium i norsk språk og samfunnskunnskap for utenlandske studenter

· Test i norsk - høyere nivå, skriftlig ("Bergenstesten" med minimum 450 poeng eller karakteren ”Bestått”

Arbeidserfaring fra Norge av omkring fem års varighet kan også oppfylle

norskkravet.

Vi gjør oppmerksom på at Norskprøve 3 for voksne innvandrere ikke oppfyller språkkravet.

Generell informasjon om godkjenningsordningen finnes på www.udir.no/uy , og du kan kontakte oss på post@utdanningsdirektoratet.no dersom du har spørsmål.



Vennlig hilsen

Melinda Jørgensen

Rådgiver – juridisk avdeling

Utdanningsdirektoratet

Telefon: 23 30 27 69
E-post: post@utdanningsdirektoratet.no
www.utdanningsdirektoratet.no


ps. ja aplikowałam o uznanie mojej edukacji jako pedagigisk leder.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Trollica napisał:
Dobra z Ciebie duszyczka, Justycjo na kurs językowy już chodzę, więc pierwszy krok zrobiony. Następny krok to tłumaczenie dyplomów i ich uznanie. Jeszcze raz wielkie dzięki
eee tam
jako przedstawicielka najpiękniejszych kobiet na świecie to łap męża
Norwega
jak nie da rady to Polacka
niech oni się martwią za ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
justycja napisał:
Nikogo nie wprowadzam w błąd. Informacja, którą otrzymałam mailowo 24 października 2011. : Hei!
Utdanningsdirektoratet viser til din e-post. Det er riktig at du må bestå et norskkrav for å få godkjenning som styrer og pedagogisk leder i Norge.

Krav til norsk kan dekkes med én av følgende prøver:

· Bestått eksamen i norsk på Vg3-nivå (Kunnskapsløftet) / norsk som andrespråk på VKII-nivå (Reform 94)

· Bestått eksamen fra trinn 3 i norsk for utenlandske studenter ved universitetene

· Bestått eksamen fra 1-årig høgskolestudium i norsk språk og samfunnskunnskap for utenlandske studenter

· Test i norsk - høyere nivå, skriftlig ("Bergenstesten" med minimum 450 poeng eller karakteren ”Bestått”

Arbeidserfaring fra Norge av omkring fem års varighet kan også oppfylle

norskkravet.

Vi gjør oppmerksom på at Norskprøve 3 for voksne innvandrere ikke oppfyller språkkravet.

Generell informasjon om godkjenningsordningen finnes på www.udir.no/uy , og du kan kontakte oss på post@utdanningsdirektoratet.no dersom du har spørsmål.



Vennlig hilsen

Melinda Jørgensen

Rådgiver – juridisk avdeling

Utdanningsdirektoratet

Telefon: 23 30 27 69
E-post: post@utdanningsdirektoratet.no
www.utdanningsdirektoratet.no


ps. ja aplikowałam o uznanie mojej edukacji jako pedagigisk leder.



Justycio, proponuje dobrze sie wczytac w tego maila. Wymog dotyczy zdania jednego z wymienionych egzaminow. Nie musi to byc Bergenstest. Co sie zas tyczy Bergenstestu, to trzeba zdac i ustny i pisemny, z tym ze z pisemnego trzeba zdobyc minimum 450 punktow.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Jesli masz tytul magistra pedagogiki uznany w Norwegii (300pk.) mozesz sie ubiegac o prace jako nauczyciel/ pedagog i jedynym wymogiem bedzie znajomosc norweskiego sprawdzona bezposrednio na interview. NOKUT ma inne wymagania aby dopisac do tego "pedagogisk leder", ale nijak to sie ma do zatrudnienia. W wiekszosci przedszkoli pedagogisk leder(dotyczy Norwegow) ma tylko licencjat. Magister pedagogiki (czesto zaznaczaja w ogloszeniach "inne zblizone kierunki", to wciaz pobozne zyczenia. W tym wypadku jest to indywidualna decyzja pracodawcy (kommuny) czy ciebie zatrudni, czy nie. Wciaz we wszystkich ogloszeniach na "pedagogisk leder" jedyny wymog to uznane wyksztalcenie minimum licencjackie i ewentualnie, jakby sie ktos sam nie domyslil - "norweski w mowie i pismie", ale bez zadania papierka na potwierdzenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
justyna salach
(justycja)
Wiking
Mój nauczyciel powiedział że najlepiej spośród wymiemionych zdać bergensetest.
Test i norsk - høyere nivå, skriftlig ("Bergenstesten" med minimum 450 poeng eller karakteren ”Bestått”
Skriftlig, a nie skriftlig og muntlig.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Aga Cz.
(Aga1974)
Nowicjusz
To i ja dołożę kilka zdań w tym temacie NOKUT uznaje tylko wykształcenie wyższe, nie zawód. Dostaje się papierek z potwierdzeniem wykształcenia wyższego. Natomiast UDiR uznaje zawód nauczycielski. W ubiegłym roku dostałam potwierdzenia z obu urzędów. UDiR nei wymagał ode mnie żadnych dodatkowcyh dokumentów, wysłałam im kopie dyplomów, indeksu, świadectw pracy oraz zaświadczenie o tym, że jestem nauczycielem dyplomowanym. No i przez roztargnienie zaznaczyłam na wniosku, że chcę uznania mnie jako nauczyciela jezyka ojczystego (morsmaallaerer), sorki za brak norweskich literek. Dostałam w odpowiedzi takie pismo jak Ty zacytowałaś, powinnam dołączyć do wniosku jeden z wymienionych dokumentów, czyli np. Bergenstest, czy zaświadczenia o ukończeniu studiów w języku norweskim. Natomiast jeśli chcesz dostać uznanie tylko jako nauczyciela to nie są one wymagane. A praca w przedszkolu... stanowisko asystenta nie wymaga ŻADNEGO przygotowania pedagogicznego ani wykształcenia wyższego, natomiast praca w szkole... po pedagogice resocjalizacyjnej, szczerze mówiąc nie wiem na jakim stanowisku. POdsumowując : furty przedszkola są dla Ciebie otwarte trochę norweskiego i nie ma problemu. Trzymam kciuki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Gosha Polowa
(triada)
Wiking
ja walcze z nimi i juz sie poddalam, nie uznaja ci pedagogiki resocjalizacyjnej nigdzie, bo oni resocjalizacje maja na kierunku jus a nie pedagogicznym, ogolnie inny system,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok