Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

uznanie polskiej edukacji w norwegii - Norwegia

6 Postów
justyna salach
(justycja)
Wiking
Pamietam, że gdzieś kiedyś widziałam ten konkretny wątek interesujący mnie, ale teraz nie mogę go znaleźć. Chodzi mi o organizaję utdanningsdirektoratet, uznającą wykształcenie pedagogiczne. Po wysłaniu wszystkich dokumentów napisanych na stronie skjema.udir.no/digiforms/htmlViewer?xses...sessiontag=393468739 otrzymałam list z prośbą o dosłanie zaświadczenia o podjęciu i o ukończeniu studiów oraz zaśwaidczenia od polskich władz, że mam wykształcenie pedagogiczne. Po mniej więcej 20 telefonie do jednego z ministerstw- trafiłam na panią z MEN wydającą takie zaświadczenia. Swoją drogą mam nadzieję że jest to właciwa osoba, bo tak na prawdę to byłam odsyłana od ministerstwa do ministerstwa.
Owa pani powiadomiła mnie, że do wydania takiego zaświadczenia potrzebuję potwierdzonych przez notariusza albo konsula - jeżeli mieszkam w norwegii - kopii moich dyplomów. Jedna strona takiego poświdczenia kosztuje 265nok. Ja mam tych stron 15.. Nie brzmi to ciekawie. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę wdzięczna po stokroć!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć! Oferuję polsko-norweskie tłumaczenia przysięgłe i nie tylko. Zachęcam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub pod nr tel.: z Polski + 48 (58) 743 07 53 lub z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
26 Postów

(kuczkowiaki)
Wiking
jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze musisz pojechac z tymi dyplomami (oryginalnymi) do ministerstwa i niech sobie kopiuja na miejscu i poswiadczaja sami ze to oryginaly.
ja zatwierdzilam wyksztalcenie przez NOKUT i nie mialam zadnych problemow, ale moze dla wyksztalcenia pedagogicznego sa jakies inne zasady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Zalatw przez NOKUT, sami sie kontaktuja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Wiola M
(MyWayOfNorway)
Wiking
justycja napisał:
Pamietam, że gdzieś kiedyś widziałam ten konkretny wątek interesujący mnie, ale teraz nie mogę go znaleźć. Chodzi mi o organizaję utdanningsdirektoratet, uznającą wykształcenie pedagogiczne. Po wysłaniu wszystkich dokumentów napisanych na stronie skjema.udir.no/digiforms/htmlViewer?xses...sessiontag=393468739 otrzymałam list z prośbą o dosłanie zaświadczenia o podjęciu i o ukończeniu studiów oraz zaśwaidczenia od polskich władz, że mam wykształcenie pedagogiczne. Po mniej więcej 20 telefonie do jednego z ministerstw- trafiłam na panią z MEN wydającą takie zaświadczenia. Swoją drogą mam nadzieję że jest to właciwa osoba, bo tak na prawdę to byłam odsyłana od ministerstwa do ministerstwa.
Owa pani powiadomiła mnie, że do wydania takiego zaświadczenia potrzebuję potwierdzonych przez notariusza albo konsula - jeżeli mieszkam w norwegii - kopii moich dyplomów. Jedna strona takiego poświdczenia kosztuje 265nok. Ja mam tych stron 15.. Nie brzmi to ciekawie. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę wdzięczna po stokroć!



mywayofnorway.blogspot.com/2013/05/nokut...-zagraniacznego.html

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów

(Trollica)
Nowicjusz
Troszkę przeraziłaś mnie tymi kosztami..Mnie również czeka uznanie moich studiów pedagogicznych i mam żal do siebie, że jeszcze będąc w Polsce nie załatwiłam najpilniejszych spraw związanych z uznaniem studiów. Justycjo, pozwól, że będę wspomagała się Twoim doświadczeniem w tej materii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Trollica napisał:
Troszkę przeraziłaś mnie tymi kosztami..Mnie również czeka uznanie moich studiów pedagogicznych i mam żal do siebie, że jeszcze będąc w Polsce nie załatwiłam najpilniejszych spraw związanych z uznaniem studiów. Justycjo, pozwól, że będę wspomagała się Twoim doświadczeniem w tej materii.
wiesz
może lepiej jak jednak zrobisz doktorat w Polszy
dużo łatwiej będzie znaleźć posadę cleaning lady w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
jasta102 napisał:
Trollica napisał:
Troszkę przeraziłaś mnie tymi kosztami..Mnie również czeka uznanie moich studiów pedagogicznych i mam żal do siebie, że jeszcze będąc w Polsce nie załatwiłam najpilniejszych spraw związanych z uznaniem studiów. Justycjo, pozwól, że będę wspomagała się Twoim doświadczeniem w tej materii.
wiesz
może lepiej jak jednak zrobisz doktorat w Polszy
dużo łatwiej będzie znaleźć posadę cleaning lady w Norwegii


nie namawiaj, bo niedlugo doktoraty beda tak powszechne jak magistrowie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Karol.Ky napisał:

nie namawiaj, bo niedlugo doktoraty beda tak powszechne jak magistrowie...

trzeba nieustannie podnosić kwalifikacje
a zarządzanie i marketing, oraz pedagogika to na chwilę obecną podstawa cleaningu
ależ ile to może trwać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów

(Trollica)
Nowicjusz
Oczywiscie Jasta, jako doświadczony cleaning man jak zwykle dzieli się swoją wiedzą. A gdzie ta Twoja Polsza jest? Gdzieś koło Polski jak mniemam...zastanawiające jest to, że Jasta i podobne egzemplarze zawsze ale to zawsze napiszą negatywny komentarz pod każdym postem, niewazne czy bedzie dotyczył uznania studiow, szukania pracy, pogody itp, itd. Modne na tym forum jest przyklaskiwanie temu Panu, niewazne jakie stanowisko zajme..wszak przyjechać do Norwegii z wyższym wyksztalceniem to obciach..Niech Pan, Panie Jasta jednak zje w przerwie miedzy myciem okien snickersa..naprawdę Pan gwiazdorzy.. Karol.Ky, Ty rowniez masz jakieś kompleksy, które leczysz wypisywaniem nic nie wnoszących treści do postu? Polak, jak to dumnie brzmi..zapomniałam, Wy jestescie z Polszy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
justyna salach
(justycja)
Wiking
Ja już dostałam odpowiedź i wiem (chyba) wszystko. Kontaktowałam się z utdanningdirektoratet w tej materii, złożyłam "zażalenie" że nie było nic napisane na stronie a teraz muszę to załatwiać, a w dodatku tyle to kosztuje. Organizacja odpisała, że z moim wykształceniem nie mogę pracować w przedszkolu, według praw norweskich- dlatego potrzebowali jakiegoś zatwierdzenia z polskich władz. Gdybym studiowała pedagogikę przedszkolną (a nie resocjalizacyjną) to wtedy nie byłoby problemu. Oni sami chcieli mi pomóc tym potwierdzeniem kwalifikacji od polskich władz. Więc jeśli studiowałaś taką pedagogikę, po któej możesz pracować w przedszkolu to nie będą tego od Ciebie wymagali. W moim przypadku wystarczy NOKUT, ale o pracę w przedszkolu nie mogę się starać. Za to jest wiele innych miejsc dla mnie jakbyś miała jakieś pytania to "wal śmiało" I życzę więcej optymizmu wszystkim forumowiczom, każda praca- jakakolwiek by ona nie była (cleaning lady też) niech będzie wykonywana z radością.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok