Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
darek .... Mariusz Kucharski Sebastian jaa Adam Mazur boj fra oszlo Jagodaanna2 Ilona123 Łukasz Słomka marek.marek.marek (7360 niezalogowanych)
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
marianekreaktywacja napisał:
[b]
A polubiłem ich, bo sa naprawde dzielni i wytrwali > spia we trzech w trzydrzwiowym Clio
ale mają dach nad głową no i kubek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
anders b. napisał:
a macie tam kogos znajomego? czy tak w ciemno jedzieta? jak w ciemno i spanie w samochodach w namiotach czy innych tego typu noclegowniach to weśta sie wyjebta wszyscy bo wstyd qrwa jak sie słyszy ze ktos spi w samochodzie na pl blachach a rano jedzie na statoila sie wysrać i napić wody qrwa jego mać... pierdolone poszukiwacze pracy

i nie pisz ze nic nie wiem o was bo huj mnie to obchodzi, taki przypadek znam bo pewien norek tak wychaczył polaństwo szukające pracy na statoilu jak wpadło na poranne co nie co do toalety, wziął ich do roboty za 60nok i sie cieszyli prawie tak jak on...

aż qrwa wstyd czasem co za tępy naród jadący w ciemno


i co? to trzeba mieć ziomka w Norwegii i własny samochód żeby móc przyjechać i nie narażać się na przynoszeniu Tobie wstydu? dobrze że nikogo to nie obchodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
ludziska
żeby wyjechać trzeba mieć plan
mój plan jest taki, że zabieram kasy na dwa miesiące, biorę pod uwagę fakt iż przez
dwa miechy nie pracuję w ogóle
po za tym mam wszelkie papiery przetłumaczone na angielski,
bez jaj proszę państwa
na huuuuuuuura to można wyjechać jak się ma 20 lat i rodzice w polsce utrzymują jak się przyjedzie z podkulonym ogonem do domu....
mam 35 lat i w polsce rodzinę którą chcę ściągnąć na wakacjach na stałe do Norwegii,
jak macie życzliwe rady to bardzo proszę,
chcę kogoś wząść, aby zminimalizować koszty podróży i jak ktoś mysli w miarę sensownie jak ja
to wynająć pokój, aby znów czytaj jak wyżej
oczekuję propozycji i naprawdę porad ludzi z Stavanger

pozdrawiam
Tomek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
a po za tym Marian i Ty Anders pewnie w standardzie poniżej 3* nie schodzita qrwa
przypomnijta se wiesniaki jak wy bylita osrani w pierwszych tygodniach
widać po pisowni, że wy to już nie polonusy, a jeszcze nie nory........
może w trzecim pokoleniu jak będziecie kwiatki wąchać to ktoś znajdzie waszą
tożsamość
godne pożałowania.....

serdeczne pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
TomaszJar napisał:
ludziska
żeby wyjechać trzeba mieć plan
mój plan jest taki, że zabieram kasy na dwa miesiące, biorę pod uwagę fakt iż przez
dwa miechy nie pracuję w ogóle
po za tym mam wszelkie papiery przetłumaczone na angielski,
bez jaj proszę państwa
na huuuuuuuura to można wyjechać jak się ma 20 lat i rodzice w polsce utrzymują jak się przyjedzie z podkulonym ogonem do domu....
mam 35 lat i w polsce rodzinę którą chcę ściągnąć na wakacjach na stałe do Norwegii,
jak macie życzliwe rady to bardzo proszę,
chcę kogoś wząść, aby zminimalizować koszty podróży i jak ktoś mysli w miarę sensownie jak ja
to wynająć pokój, aby znów czytaj jak wyżej
oczekuję propozycji i naprawdę porad ludzi z Stavanger

pozdrawiam
Tomek

to skoro tak na powaznie to nie tlumacz na angielski tylko na norweski a zonka niech juz teraz nagina do szkoly na norweski!!! papier zawodowe czy akty slubu metryki urodzenia nadrukach unijnych itd?? paszporty z dluzszym terminem itd....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
kolego na bardzo poważnie, dzięki za poradę, żonka z dzieciakami już dogina, mam problem z tłumaczem przysięgłym aby przetłumaczyć na norweski, dlatego jedyna alternatywa to angielski....

pozdrawiam
Tomek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów

(NorgeMatrix)
Stały Bywalec
TomaszJar napisał:
ludziska
żeby wyjechać trzeba mieć plan
mój plan jest taki, że zabieram kasy na dwa miesiące, biorę pod uwagę fakt iż przez
dwa miechy nie pracuję w ogóle
po za tym mam wszelkie papiery przetłumaczone na angielski,
bez jaj proszę państwa
na huuuuuuuura to można wyjechać jak się ma 20 lat i rodzice w polsce utrzymują jak się przyjedzie z podkulonym ogonem do domu....
mam 35 lat i w polsce rodzinę którą chcę ściągnąć na wakacjach na stałe do Norwegii,
jak macie życzliwe rady to bardzo proszę,
chcę kogoś wząść, aby zminimalizować koszty podróży i jak ktoś mysli w miarę sensownie jak ja
to wynająć pokój, aby znów czytaj jak wyżej
oczekuję propozycji i naprawdę porad ludzi z Stavanger

pozdrawiam
Tomek


Wszystko ok, tylko wez poprawke ze mozesz miec duzy problem z wynajeciem pokoju, bardzo czesto musisz okazac sie kontraktem o prace wynajmujac cokolwiek. Spotkalem sie nawet na jednym z "wisingow" iz wlasciciel chcial lonslippy i referencje od pracodawcy. Poj......lo ich juz troche, moze u pakistanow lub turkow nie beda robili z tym problemu, ale za to oni czesto chca trzykrotny depozyt za wynajecie nie na konto depozytowe ale do raczki, potem moze byc problem z odzyskaniem kasiorki.

Co masz na mysli mowiac kase na dwa miesiace ? O jakiej kwocie myslisz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
a możesz tak bliżej o tych drukach unijnych???????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
karol3 napisał:
anders b. napisał:
a macie tam kogos znajomego? czy tak w ciemno jedzieta? jak w ciemno i spanie w samochodach w namiotach czy innych tego typu noclegowniach to weśta sie wyjebta wszyscy bo wstyd qrwa jak sie słyszy ze ktos spi w samochodzie na pl blachach a rano jedzie na statoila sie wysrać i napić wody qrwa jego mać... pierdolone poszukiwacze pracy

i nie pisz ze nic nie wiem o was bo huj mnie to obchodzi, taki przypadek znam bo pewien norek tak wychaczył polaństwo szukające pracy na statoilu jak wpadło na poranne co nie co do toalety, wziął ich do roboty za 60nok i sie cieszyli prawie tak jak on...

aż qrwa wstyd czasem co za tępy naród jadący w ciemno


i co? to trzeba mieć ziomka w Norwegii i własny samochód żeby móc przyjechać i nie narażać się na przynoszeniu Tobie wstydu? dobrze że nikogo to nie obchodzi
ja podałem tylko przyklad, że przyjechałem tu z tą myślą że moze sie nie udać, wtedy z podkulonym ogonem bym wrócił do pl. a co wg ciebie lepiej przyjechać na wariata a później skamlec na ulicy i na forum POMÓŻCIE!!!! czytasz niektóre posty ludzi albo słyszysz czasem o takich co to podejmą każdą prace nawet za 60nok byle przeżyć i zostać tu? wsiadają w auto biorą pare groszy na paliwo i życie a tu zonk!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Tomasz Jar
(TomaszJar)
Początkujący
myślę, że 20 tyś nor plus jedzenie ile się da
to jest dość przemyslane dlatego wybieram taki okres gdzie zaczynają się różne prace porządkowe itd,,,
a co do mieszkania to widziałem tu kilka ogłoszeń,
więc jestem dobrej myśli po za tym znajdzie się kilku porządnych ludzi zawsze....

pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok