Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

chorobowe na wypowiedzeniu - Norwegia

112 Posty
Początkujący
Witam.
Może ktoś wie jak to jest.
Jeśli wypowiem umowę o pracę i w trakcie wypowiedzenia pójdę na chorobowe albo egenmelding, to czy okres wypowiedzenia ulega wydłużeniu?


Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
257 Postów
mirek rumianek
(mir_rum)
Stały Bywalec
i mamy następną osobę,która tylko myśli jak tu zakombinować.brawo,tylko tak dalej,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
a jakie w tym jest kombinowanie przepraszam bardzo ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
257 Postów
mirek rumianek
(mir_rum)
Stały Bywalec
to się określ,albo chcesz chorować,albo się zwolnić.wybór należy do ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Bardzo śmieszne. Chciałbym po prostu wiedzieć czy chorobowe przedłuża okres wypowiedzenia. Nic nie mówiłem że idę na chorobowe na 100%. Poza tym używanie prawa nie jest kombinowaniem. Jest używaniem prawa. Tak samo jak pracodawca używa przepisów z którymi ja się nie muszę wcale zgadzać i nie muszą mi się podobać ale muszę się im podporządkować, również w drugą stronę działa to tak samo. Kombinowanie to będzie jeśli nie będąc chorym wezmę chorobowe a o tym jakoś nie wspomniałem. Nie możesz mnie więc oskarżać o kombinowanie. Czemu nie założysz że jestem w trakcie wypowiedzenia i zwyczajnie jestem chory. Zresztą nie ma o czym dyskutować. Jak wiesz i chcesz się wiedzą podzielić to zapraszam i dziękuję a jak nie to trudno.


Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
257 Postów
mirek rumianek
(mir_rum)
Stały Bywalec
zakładam,że kombinujesz,bo jak byś miał iść do nowej firmy to byś nie kombinował ze zwolnieniem na wypowiedzeniu.twoje wypowiedzenie będzie trwało tyle ile masz napisane w kontrakcie. firma zapłaci ci tylko za 16 dni chorobowego,resztę będzie płacić nav.
jak nie masz nowej pracy,to czeka cię 12 tygodni bez kasy z nav-u,dlatego kombinujesz ze zwolnieniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
181 Postów
D K
(antypolak)
Stały Bywalec
8 tygodni bez kasy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Za informacje dziękuję. Ale twoje podejrzenia się kupy nie trzymają. Gdybym nie miał innej pracy nagranej to musiałbym być totalnym idiotą żeby się samemu zwalniać, a skoro mam inną pracę to nie muszę nic kombinować. Upewniam się tylko żebym w pewnym momencie nie obudził się z ręką w nocniku tzn. mając obowiązki względem 2 pracodawców bo u jednego kontrakt się zacznie a u drugiego wypowiedzenie nie zakończy. I skończcie już z tym "kombinowaniem" ludzie. To jest normalny rynek pracy i to jest normalne że każdy używa prawa w najlepszy dla siebie sposób. Głupi ten kto tego nie robi. I jeśli wszystko jest w granicach tego prawa to jest to ok. Nie widzę w tym nic nagannego. Nie będę np. ukrywał, że w tym momencie najlepsze byłoby dla mnie gdyby to pracodawca wypowiedział moją umowę w tym momencie. Poszedłbym na 2 miechy na bezrobocie i jeszcze legalnie mógłbym w tym czasie "poszukiwać" pracy w Polsce. A praca i tak by na mnie czekała spokojnie w Norwegii. No i co w tym jest złego ja się pytam? Nie jest złe to że ja wykorzystałbym przepisy i naraził skarb państwa na straty. Złe są same przepisy które mi na takie wykorzystywanie pozwalają.



Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Wypowiedzenie nie ulega wydłużeniu.
Ja miałam 2 tygodnie wypowiedzenia, i byłam na chorobowym, nie było problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok