Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Leczenie - Norwegia

6 Postów
Stoalandet
(Stoalandet)
Wiking
Pracuję legalnie, mam ubezpieczenie. Czy jest taka możliwość by moja żona mieszkająca w Polsce mogła skorzystać z tutejszej opieki zdrowotnej. Potencjalnie bardzo poważna sprawa zdrowotna. Czy jest to możliwe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
3 Posty
Dżasta32
(Dżasta32)
Wiking
Czy otrzymał Pan jakąś odpowiedź na swoje pytanie lub zdobył gdzieś wiedzę na ten temat? Jesteśmy w podobnej sytuacji, zadałam dziś pytanie i potem zobaczyłam Pana wpis, który jest bez odpowiedzi, dlatego jestem ciekawa, czy ktoś zna odpowiedź...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
Wszystkie formalnosci zalatwicie przez laczenie rodzin, wiecej info jest na udi.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Odpowiedz nie w temacie i bez sensu.. Widac ze nie wiesz o co chodzi z łączeniem rodzin niepotrzebnie wprowadzasz w błąd.
Co do ubezpieczenia żony /męża czy dzieci w polsce gdy jeden z małżonków pracuje w Norwegi To takimi sprawami nie zajmuje sie udi a Helfo .tam składasz o druk E-106 (przewaznie dla D-numeru)lub E-109.. Chociaz o tym jaki druk ostatecznie decyduje urząd. Składasz podanie o wydanie druku..oni ci wydają taki jaki uwazają za stosowne..po około 6-8 tygodniach otrzymujesz od nich 2 egzemplarze..1 składsz w wojewodzkim NFZ a drugi z pieczątką od NFZ odsyłasz do Helfo..wtedy druk nabiera mocy prawnej i wazny jest z tego co pamietam 2 lata
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dżasta32
(Dżasta32)
Wiking
Tak, ale czy to znaczy, że po tzw. łączeniu rodzin można korzystać z opieki zdrowotnej w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Koledze chodzi o leczenie żony w Norwegii a nie w Polsce. I druki e tu zbędne i na e106 jest wszystko jak by co. Byłem kiedyś z żoną i z dzieckiem na badaniach tutaj w Norwegii na moje ubezpieczenie, lekarz rodzinny wpisał skierowanie choć żona nie była zarejestrowana w Norwegii. Radzę pogadać z lekarzem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Zle zrozumiałam najwidoczniej..Hmm.. Czyli chodzi o żonę mieszkającą w polsce a która bedąc tu turystycznie potrzebuje isc do lekarza.. No to przyznaje racje to nie są druki potrzebne w tym wypadku.. Dobry lekarz ci sie trafił.. Moja kolezanka przyjechala z dzieckiem na łaczenie rodzin i w czasie gdy czekała na nr personalny zachorowała i zapłacic za wizyte musiała.. Potem jak juz dostała to mąż złożył oswiadczenie i odcinki wypłaty ze jest w stanie utrzymac ją i dziecko i wiem ze korzystala z jego ubezpieczenia..tyle ze on ma bardzo wysokie zarobki nawet jak na no..teraz sama pracuje wiec problem ze tak powiem znikną.. Ale pamietajmy ze zawsze trzeba wniesc wkład własny wiec tak na prawde wizyty tutaj nie są całkowiecie darmowe..są oczywiscie wyjątki jak dzieci czy ciężarne kobiety
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
w praktyce to wyglada tak:
- jak juz zalatwione zostana wszystkie formalnosci z nadaniem numeru personalnego wybieracie sobie lekarza, obojetnie na co zona jest chora lekarz rodzinny kieruje was do specjalisty ktory okresla co jest i zaleca odpowiednie leki, trwa to troche ale nie jest to trudne i wszystko jest do ogarniecia
- zanim zona zacznie leczenie w Norwegii moze latac do Polski i pobierac leki badz inne potrzebne zabiegi lekarskie w Polsce i doslownie z dnia na dzien zaczac leczyc sie w Norwegii
- jesli chodzi o wklad wlasny u lekarza jest to okolo 2400 nok (nie chce mi sie sprawdzac frikort na 2019) nadwyzka zostaje oddana na konto, rowniez recepty zaliczaja sie do frikort a leki specjalistyczne sa darmowe i odbiera sie je w aptece
- recepty sa wypisywane na dana osobe i mozna je zrealizowac w kazdej aptece podajac swoj numer personalny jak rowniez mozna wypisac oswiadczenie (fullmakt) i ktos z rodziny moze za nas odebrac nasze leki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Stoalandet
(Stoalandet)
Wiking
Dzięki wielkie W tak zwanym międzyczasie sprawa straciła nieco na aktualności ale informacje przydadzą się w razie potrzeby.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok