Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypłata chorobowego z NAV(ciąża) - Norwegia

11 Postów
Martusia G
(martinka775)
Wiking
Witam,
Piszę ponieważ jestem w 20 tygodniu ciąży i od 6 tygodni przebywam na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie lekarskie posiadam nie z powodów zdrowotnych tylo z powodu nie odpowiednich warunków pracy. Pracuje w firmie przy środkach chemicznych i mój lekarz po konsultacji z ginekologiem wysłał mnie na zwolnienie lekarskie. Swoje zwolnienia dosarczam do pacodawcy zarówno część dla niego jak i ta dla NAV. Nie wiem kiedy oczekiwac na jakieś świadczenia pieniężne z NAV.
I jeszcze jedno pytanie czy otrzymam zasiłek macierzyński jeśli pracowałam tylko jeden miesiąc na norweskich warunkach. Pracuje w tej firmie od jakiegos czasu lae miałam polska umowę w lipcu dostałam umowę od sierpnia i w tym miesiącu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Byłam wtedy 2,5 miesiąca w ciąży.
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
aleksandra d
(ola*i*andrzej)
Nowicjusz
NAV wyplaca chorobowe na koniec kazdego miesiaca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
Niestety nie dostaniesz macierzynskiego bo przynajmniej musisz przepracowac 3 miesiace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Martusia G
(martinka775)
Wiking
Ale moja umowa nadal trwa!!!Otrzymałam ją na rok czasu!!!Czytałam na jakimś forum ze nie ważne czy jest się na zwolnieniu lekarskim czy sie pracuje!!!!Ważne żebym byla zatrudniona przez 6 miesięcy ciąży!!! ja jestem tylko lekarz mi nie pozwolil pracować!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Musisz mnie przepracowane 6 mies, tak samo liczy się dagpenger i permitering, podejrzewam że chorobowe też. Waże, że masz kontrakt i żeby on obejmował te 6 mies ciąży przynajmniej. Jeśli jednak z jakiś powodów nie mogłabyś dostać płatnego urlopu macierzyńskiego, to przysługuje ci przynajmniej jednorazowa wypłata 35 tys (becikowe, jak wszyscy lubią to tu nazywać). Oczywiście urlop zawsze jest lepszy i korzystniejszy finansowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Martusia G
(martinka775)
Wiking
Wielkie dzięki za odpowiedź!!!
Właśnie gdzieś tak czytałam na jakimś forum!!
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów
Początkujący
musisz miec przepracowane 6 miesiecy z ostatnich 10, papiery mozesz zlozyc po 26 tc. i tak jak gama napisala wszystko Ci sie liczy zasilek, chorobowe itp. wiec z tego co piszesz bedziesz miala przyznanu urlop macierzynski. pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
6 miesiecy w ciągu 10 miesiecy poprzedzających zasiłek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok