Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

75 Postów
lilyerikson
(lilyerikson)
Początkujący
W sensie chcesz pracować na policji, czy w ogóle się zarejestrować? Jak tak to na pewno musisz mieć zamieszkanie i pracę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...chopy i baby
...jak ktos ma umowe i pracuje ..to nikt go stad juz nie wyrzuci...pozwolenie na prace w Norwegii to tylko papierek,formalnosc urzedowa...wazny, ale nie najwazniejszy
...Ps..poznalem juz kilka osob co to pracowali bez pozwolenia...ok powinno sie posiadac ,ale glowy za to nie urwa!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
Nie chcę pracować na policji. Chcę zarejestrować swój pobyt.
Żeby się zarejestrować na policji wcale nie trzeba mieć pracy.
Mam pracę, ale żeby podpisać umowę kierowniczka powiedziała mi, że muszę mieć D-nummer.
Żeby mieć D-nummer, kartę podatkową i pchnąć inne formalności muszę zarejestrować się najpierw na policji.
Na szczęście w końcu otworzyli dziś terminy i się umówiłam.
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
bojfraoszlo napisał:
...chopy i baby
...jak ktos ma umowe i pracuje ..to nikt go stad juz nie wyrzuci...pozwolenie na prace w Norwegii to tylko papierek,formalnosc urzedowa...wazny, ale nie najwazniejszy
...Ps..poznalem juz kilka osob co to pracowali bez pozwolenia...ok powinno sie posiadac ,ale glowy za to nie urwa!


chodzi o to te zwykle registerbevis to potrzebne jest januszom zeby konto wyrobili ale jak siedzisz juz tu latami boju to jest wazne gdyz jak pojdziesz zrobic sobie tzw varig opphold co kosztuje cie tylko rozmowa z jakas stara rura w urzedzie to juz innaczej jestes traktowany. Np jak byla ta pandemia to ci co to mieli to nie musieli przedstawiac na granicy pracy i innych dupereli tylko pokazywales ze masz staly pobyt....nie mylic z obywatelstwem i paszportem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
A orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia wyrobienia D-numeru?
Czy da się to jakoś przyspieszyć?
Czy można w ogóle pracować bez D-numeru? (Czekając na dopełnienie formalności.)
Byłam przekonana, że tak, a mój pracodawca potrzebuje D-numeru do umowy i trzeba czekać z pracą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
evi_schober napisał:
A orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia wyrobienia D-numeru?
Czy da się to jakoś przyspieszyć?
Czy można w ogóle pracować bez D-numeru? (Czekając na dopełnienie formalności.)
Byłam przekonana, że tak, a mój pracodawca potrzebuje D-numeru do umowy i trzeba czekać z pracą.
Dostałaś wyczerpującą informację parę dni temu, gdybyś nie pajacowała durnymi pytaniami, to już dzisiaj miała byś ten nieszczęsny -D- numer nadany przez Norweską skarbówkę.
Z tego co widzę, to szukasz pustego w próżnym i tyle co trzy motyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
Ale dlaczego zaraz mnie obrażasz? Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia, to nikt nie każe Ci się wypowiadać. Nie każdy siedzi w Norwegii 30 lat i wszystko od razu ogarnia. Widzę, że mieli rację ci, co mówili, że na obczyźnie Polak Polakowi wilkiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
evi_schober napisał:
Ale dlaczego zaraz mnie obrażasz? Jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia, to nikt nie każe Ci się wypowiadać. Nie każdy siedzi w Norwegii 30 lat i wszystko od razu ogarnia. Widzę, że mieli rację ci, co mówili, że na obczyźnie Polak Polakowi wilkiem.
PRZESTAŃ pieprzyć jak naćpana!.

Napisałem w tym temacie, DWA KONKRETNE posty w których zawarłem wyczerpującą informację, CO JAK I DLACZEGO, TAK A NIE INACZEJ.

To co jeszcze miałem napisać, byś ty i tobie podobni byli kontent!?.
Aaaa moja informacja była gratisowa, to dlatego macie brak zaufania.
Gdybym natomiast napisał prywatnie iż zajmuję się załatwianiem czasowych numerów personalnych za 600-koron, od łebka, tak jak to robią tu na forum, pseudo biura podatkowe i doradcze, to w te pędy była by kolejka aż po Svalbard.

DZISIAJ Nie trzeba wcale być w Norge nawet miesiąca, by znaleźć odpowiednie informacje pobytowe w NECIE, tylko trzeba ruszyć zwojami oraz dupę z fotela i poszukać.

JEDNAK JAK WIDAĆ łatwiej jest napisać " polak polaczkowi" i szafa gra.


OD TEGO WŁAŚNIE MOMENTU, PRZESTAJĘ SIĘ UDZIELAĆ INFORMACYJNIE NA TYM FORUM!!!


I to dzięki takim jak ty.
WALCIE SIĘ O KANT WŁASNEJ DUPY.!!!
BĘC..
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(evi_schober)
Wiking
No i bardzo dobrze. Wypad. Nikt tęsknić nie będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
evi_schober napisał:
No i bardzo dobrze. Wypad. Nikt tęsknić nie będzie.
Sama sobie spadaj, na kant własnej dupy, ograniczona intelektualnie miernoto.
Która nie umie zastosować odpowiednio, wskazówki które jej się udziela.
Tylko jak przygłup, zadaje to samo pytanie w kółko jak mantra.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok