Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Radoslaw O iksiński igrek piotr mikut mart enty Kamil . N O boj fra oszlo Inspektor Gadget Eugeniusz Węzeł Takatamjakas Arek358 mada1234 (3724 niezalogowanych)
13 Posty
Inspektor Gadget
(InspektorGadget)
Wiking
" ...użyłem podstepu,żeby zobaczyc twoje prawdziwe oblicze..."
Cóż za geniusz podstępu. Jestem pewien, że w poprzednim wcieleniu byłeś greckim generałem, któy zdobył Troję, a w kolejnym zniszczysz Gwiazdę Śmierci i zatrzymasz Imperium.

" ...teraz jestem pewien ,że jestes osoba roszczeniową"
Przecież pisałem, że jestem i się kajałem. Ile razy mam przepraszać? Obiecuję już zawsze o nic nie pytać, niczego się nie domagać, tylko posłusznie wysyłać przelewy. Jutro idę do dentysty, zapłacę i wychodzę, żeby nie brudzić fotela. ...co najwyżej pozamiatam podłogę przed opuszczeniem gabinetu, bo też wstyd być tak roszczeniowym i wymagać, że mogę sobie tak bez niczego płacić. Terminal też się zużywa, gdy się w niego wkłada kartę.

" ...juz sobie wyobrażam maile, które tam wysyłałeś"
Twoja wyobraźnia jest zaprawdę niesamowita. Musisz mieć w domu kryształową kulę, trzy palantiry i zwierciadło Galadrieli, skoro zawsze wyobrażasz sobie, a potem słowo ciałem się staje. A tak poważnie to proponuję zmienić dilera, bo Twoja wyobraźnia szybko się rozwija. Niedługo wyobrazisz sobie, że jesteś Napoleonem i przelecisz nad kukułczym gniazdem ubrany w bardzo bezpieczny kaftanik.

" ...wspomniałes też ,że wielokrotnie byłes w sądzie* ...ja ani razu...bo po co..."
Po co? Otóż wyobraź sobie, że nie każdy tak jak Ty, lubi być przegrywem bez poczucia żadnej wartości siebie i z uśmiechem na twarzy akceptować łamanie prawa, oszustwa, czy inne formy niesprawiedliwości. Nie mierz ludzi swoją miarą, a tym bardziej nie wymagaj od nich, żeby byli ludźmi drugiej kategorii, tylko dlatego, iż Tobie to odpowiada. Gdybyś nie wagarował w szkole na WOSie, to byś wiedział, że prawo jest dla wszystkich, a czasy niewolnictwa i apartheidów już odeszły. Takie usposobienie do życia się podobno z domu wynosi. Urodziłeś się podczas pracowitego dnia na polu bawełny? Czy na galerze pod pokładem w czasie przerwy w wiosłowaniu?

" ....zagrzały ci sie zwoje,gdy tylko zadawałem pytania...wyobrazam sobie ile razy się przepaliły..."
Ok, tu się poddaje. Dyskusja z Tobą to jak gra z gołębiem w szachy. Najpierw wywracasz wszystkie figury, a potem srasz na szachownicę. Gratuluję dobrego samopoczucia, jeśli nie czujesz nawet obciachu, żeby odzywać się publicznie na takim poziomie. Kolejne epickie zwysięstwo internetowego napinacza bez szkoły. Potem zdziwienie, że Norwegowie nie szanują Polaków i postrzegają ich jako tanią siłę roboczą, którą można traktować jak podludzi oraz pozbawiać ich praw i godności. Czasem ciężko im się dziwić, skoro muszą obcować z takimi jak Ty, słuchać jakie debilizmy wygadujesz i widzieć, że naprawdę wierzysz iż jesteś mądry, inteligentny i znasz się na wszystkim. Naprawdę żałosne. To właśnie takie przegrywy jak Ty budują szkodliwe stereotypy o Polakach, którzy de facto są najbardziej pracowitą mniejszością w Norwegii, a jednocześnie najbardziej wykorzystywaną, bo tacy ja Ty sami chcą mieć mniej praw ...i jeszcze ośmielają się krytykować gdy ktoś przypomina, że wg prawa są równi i można tego prawa domagać się w sądach. Na tym zakończę "dyskusję" z takim szkodnikiem ...a Ty pisz więcej takich antypolskich komentarzy, to jeszcze nie raz usłyszymy, że Polacy muszą rypać nadgodziny za nielegalne stawki, można ich hurtem wsadzać do więzienia za to, że LEGALNIE pobierali należne im pieniądze z NAVu, albo nawet płonąć żywcem jak 15 lat temu w Drammen, bo i tak nikt nie poniesie odpowiedzialności (oprócz jednego Polaka, bo jakże by inaczej)
Podsumowując - szkoda nawet być grzecznym wobec Ciebie, bo jesteś zwykłym, antypolskim... ŚMIECIEM!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
napisał:
" ...użyłem podstepu,żeby zobaczyc twoje prawdziwe oblicze..."
Cóż za geniusz podstępu. Jestem pewien, że w poprzednim wcieleniu byłeś greckim generałem, któy zdobył Troję, a w kolejnym zniszczysz Gwiazdę Śmierci i zatrzymasz Imperium.
" ...teraz jestem pewien ,że jestes osoba roszczeniową"
Przecież pisałem, że jestem i się kajałem. Ile razy mam przepraszać? Obiecuję już zawsze o nic nie pytać, niczego się nie domagać, tylko posłusznie wysyłać przelewy. Jutro idę do dentysty, zapłacę i wychodzę, żeby nie brudzić fotela. ...co najwyżej pozamiatam podłogę przed opuszczeniem gabinetu, bo też wstyd być tak roszczeniowym i wymagać, że mogę sobie tak bez niczego płacić. Terminal też się zużywa, gdy się w niego wkłada kartę.
" ...juz sobie wyobrażam maile, które tam wysyłałeś"
Twoja wyobraźnia jest zaprawdę niesamowita. Musisz mieć w domu kryształową kulę, trzy palantiry i zwierciadło Galadrieli, skoro zawsze wyobrażasz sobie, a potem słowo ciałem się staje. A tak poważnie to proponuję zmienić dilera, bo Twoja wyobraźnia szybko się rozwija. Niedługo wyobrazisz sobie, że jesteś Napoleonem i przelecisz nad kukułczym gniazdem ubrany w bardzo bezpieczny kaftanik.
" ...wspomniałes też ,że wielokrotnie byłes w sądzie* ...ja ani razu...bo po co..."
Po co? Otóż wyobraź sobie, że nie każdy tak jak Ty, lubi być przegrywem bez poczucia żadnej wartości siebie i z uśmiechem na twarzy akceptować łamanie prawa, oszustwa, czy inne formy niesprawiedliwości. Nie mierz ludzi swoją miarą, a tym bardziej nie wymagaj od nich, żeby byli ludźmi drugiej kategorii, tylko dlatego, iż Tobie to odpowiada. Gdybyś nie wagarował w szkole na WOSie, to byś wiedział, że prawo jest dla wszystkich, a czasy niewolnictwa i apartheidów już odeszły. Takie usposobienie do życia się podobno z domu wynosi. Urodziłeś się podczas pracowitego dnia na polu bawełny? Czy na galerze pod pokładem w czasie przerwy w wiosłowaniu?
" ....zagrzały ci sie zwoje,gdy tylko zadawałem pytania...wyobrazam sobie ile razy się przepaliły..."
Ok, tu się poddaje. Dyskusja z Tobą to jak gra z gołębiem w szachy. Najpierw wywracasz wszystkie figury, a potem srasz na szachownicę. Gratuluję dobrego samopoczucia, jeśli nie czujesz nawet obciachu, żeby odzywać się publicznie na takim poziomie. Kolejne epickie zwysięstwo internetowego napinacza bez szkoły. Potem zdziwienie, że Norwegowie nie szanują Polaków i postrzegają ich jako tanią siłę roboczą, którą można traktować jak podludzi oraz pozbawiać ich praw i godności. Czasem ciężko im się dziwić, skoro muszą obcować z takimi jak Ty, słuchać jakie debilizmy wygadujesz i widzieć, że naprawdę wierzysz iż jesteś mądry, inteligentny i znasz się na wszystkim. Naprawdę żałosne. To właśnie takie przegrywy jak Ty budują szkodliwe stereotypy o Polakach, którzy de facto są najbardziej pracowitą mniejszością w Norwegii, a jednocześnie najbardziej wykorzystywaną, bo tacy ja Ty sami chcą mieć mniej praw ...i jeszcze ośmielają się krytykować gdy ktoś przypomina, że wg prawa są równi i można tego prawa domagać się w sądach. Na tym zakończę \"dyskusję\" z takim szkodnikiem ...a Ty pisz więcej takich antypolskich komentarzy, to jeszcze nie raz usłyszymy, że Polacy muszą rypać nadgodziny za nielegalne stawki, można ich hurtem wsadzać do więzienia za to, że LEGALNIE pobierali należne im pieniądze z NAVu, albo nawet płonąć żywcem jak 15 lat temu w Drammen, bo i tak nikt nie poniesie odpowiedzialności (oprócz jednego Polaka, bo jakże by inaczej)
Podsumowując - szkoda nawet być grzecznym wobec Ciebie, bo jesteś zwykłym, antypolskim... ŚMIECIEM!

Chłopczyku, nie napisałeś nic konkretnego, tylko każesz snuć się w domysłach. A Twój tekst o tym, że Polacy MUSIELI płonąć żywcem w Drammen, jest kwintesencją Twojego mitomaństwa.
Otóż mieszkam i mieszkałem wtedy w Drammen i znam historię od podszewki.
Otóż Ci Polacy spłonęli na własne życzenie chlejąc do bólu w sobotę i na urwanym filmie któryś, czegoś nie dopilnował. Może wódę na grzejnik wylał, lub coś w tym stylu. Melina, jakich wiele. Więc jak masz tak pierdolić farmazony, to lepiej zmykaj stąd smyku. Poświęć swój czas na naukę języka, a nie na związki, czy wyimaginowanych prawników, czy wywody o prawach obywatelskich.
Twoim prawem obywatelskim było także prawo do nauczenia się j. obcego, gdy wyjeżdżałeś zagranicę. Jak widać, nie skorzystałeś i w dodatku teraz szerzysz jakieś zmyślone historie na forum. Spierdalaj stąd szkodniku. Natychmiast
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Inspektor Gadget
(InspektorGadget)
Wiking
Ooo, witamy pana mart enty - kolejnego zakompleksionego polaczka (bo Polaków obrażać nie wolno stawiając ich koło takiego przegrywa). Tym razem trafił się nam geniusz-poliglota, co od przekroczenia granicy nowego kraju, zna biegle nowy język. Ta wiedza spływa na niego z nieba, w momencie przekroczenia pasa granicznego. Arabskiego nauczyłeś się podobno w minutę. Kliknąłeś w internecie "rezerwuj" przy ofercie Last Minute w Egipcie i cyk - biegle język i pewnie jeszcze Koran od razu recytujesz z pamięci Wnioskuję po twojej znajomości Norwegii, jej kultury, prawa i zwyczajów. Jako że nie znam wystarczająco języka, jestem tu stosunkowo krótko i niewiele jeszcze wiem o Norwegii, to... wyjaśnie ci to i owo zakompleksiony polaczku, bo moja (nie)niewiedza i tak stawia mnie przy tobie w roli nauczyciela W Norwegii nawet ciężko uzależnionych traktuje się jak chorych i zarówno prawo jak i zwyczaje nakazują im pomagać, a nie ignorować, poniżać, a tym bardziej wypisywać takie debilizmy jakimi sam świecisz. To co ktoś robi w weekendy to jego wybór, bo jest wolnym człowiekiem, w wolnym kraju. A może uważasz, że Norwegowie mogą sobie chlać co weekend, a Polacy mają prawo w weekendy tylko pracować albo klęczeć od piątku do niedzieli i się modlić, bo jak nie to zasługują na śmierć? Raczej mała szansa, że ktoś na twoim poziomie intelektualnym mógłby rozumieć cokolwiek, poza rozkazami w pracy wydawanymi pokazywaniem palcem co masz nosić z miejsca na miejsce przez 15h na dobę. Oprócz tej jednej rzeczy rozumiesz jeszcze pewnie cyferki na banknotach, żeby zapłacić za wódeczkę i szlugi na melinie. Nic takiemu więcej do szczęścia nie trzeba. Twój stary to się musiał śniegiem spuścić, bo takiego bałwana ulepił. A teraz czekam na kolejną twoją odpoiwiedź o ile ci jeszcze żyłka nie pękłą ze złości, bo już toczysz pianę z pyska. Zapewniam cię, że mam czas, chemioterapię zaklepaną, więc mogę ci się odgryzać do oporu. Szczekaj dalej retlerku, a obiecuję ci że będziesz szczekał i wył coraz głośniej. Lubisz szczekać i poniżać ludzi, to zasmakujesz swojej własnej patlogii i przekonasz się w końcu jak to wygląda z perspektywy osób, do których szczekasz na codzień na tym forum. Będziesz obrywał swoją własną bronią, a przy okazji obnażę twój ułomny sposób rozumowania i będę tłumaczył ci publicznie jak działają twoje kompleksy i skąd się bierze w twojej pustej głowce ten jad w stosunku do własnych rodaków. Wystarczy że poprosisz. Chcesz więcej retlerku? To daj tylko głos
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zabawne....określasz antypolakami osoby ,które ci próbują coś uświadomić potencjalny brak racjii..
...potrzebujac pomocy,informacji,papierka...jestes po prośbie,niby miły..
.nie otrzymujac pomocy,zadawającej odpowiedzi..zaczynasz wyzywać,..
...brzydalu ...zrób sobie przerwe...wyjdż na spacer do parku,nad wode,poczytaj gazete,zrób pranie...wyluzuj...nie zgrywaj Donkiszota....
..
..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Inspektor Gadget
(InspektorGadget)
Wiking
Ja juz po spacerze, śniadanku i porannej prasówce. Dlatego teraz czas na zgrywanie Donkichota i dalsze ucieranie nosa takim patologicznym i zakompleksionym frustratom, którzy zrobili z tego forum taki chlew, ze juz normalni ludzie się nie odzywają. Ciągle tylko te same nicki NIGDY nie poszące nic w temacie. Zamiast tego ciągłe leczenie swoich kompoleksów, głupie uwagi, wylewanie własnych urojeń, przekleństwa... Wszystkie najgorsze formy prostactwa i buractwa. Wystarczy odpalić dowolny post. Przykładowo wczoraj nowyprzybyły rodak zadał proste pytanie o życie w Norwegii. Co dostał w odpowiedzi? Wiadomo. Też oczywiście się tam pojawiłeś i ZNÓW NIC NA TEMAT nie wyprodukowałeś. Przypadek? Nie sądzę

Chlew na tym forum robią właśnie tylko takie przegrywy jak ty i twoi buraczani kompani z tego wątku. Niby dlaczego i ską macie tyle postów naklepanych? ...bo zostawiacie właśnie takie swoje wydzieliny w każdym wątku od lat, bo w realu każdy unika takich frustratów i nikt z wami nie chce gadać. Nawet po polsku żaden poprawnie nie umie sklecić więcej jak kilku zdań. Brak słów. To teraz macie w końcu szansę poszczekać do kogoś dłużej. Ja mam czas, ochotę i zaparcie, żeby donkichotować takich buraków. Już wam się włączył taki ból zadków, że z każdym postem obnażacie coraz więcej swoich braków wiedzi i intelektualnych, a słoma wam już w snopkach z butów wypada. Pisz więcej NIE NA TEMAT swoją pseudopolszczyzną i dawaj więcej przykładów swojego poziomu - ludzie łatwiej cie zapamiętają.

btw. Co to w ogóle za język którym się posługujesz? Niby podobny do polskiego, ale polski nie za bardzo. Nazwijmy to "dialektem polaczkowatym", ok?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...hmmm?
...przyznaj sie
..ty już byłes wcześniej na tym forum,tylko cie zbanowali za wulgaryzmy,tak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Ps. na spacerze żadnym nie byłeś
...oszukujesz samego siebie
..jestes tu i teraz i to po coś...a mianowicie
...poszczekasz,obrzydzisz sobą forum i odejdziesz w niebyt
...
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei, proponuję abyś darował sobie komentowanie wpisów od Riggmana i jemu podobnych, to nie ten poziom. O poziomie wiedzy Riggmana świadczy jego wpis "Masz te zwiazki za darmo bo do 3850 kr roczne odlicza sie od podatku". Otóż jeśli fagforeningskontingent odlicza się od podatku to ja jestem królowa angielska. Szkoda twojego czasu. Jeżeli ktoś ma ochotę należeć do pseudozwiązkuzawodowowego i nabijać im kasę to dlaczego nie. Cwaniaków jest na świecie pełno tak jak "pożytecznych idiotów". W końcu metody "na wnuczka" i na "żołnierza" też działają to dlaczego ma nie działać metoda na "związek zawodowy". Masz mój głos, gratuluję zacięcia i życzę uporu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
bg38 napisał:
hei, proponuję abyś darował sobie komentowanie wpisów od Riggmana i jemu podobnych, to nie ten poziom. O poziomie wiedzy Riggmana świadczy jego wpis \"Masz te zwiazki za darmo bo do 3850 kr roczne odlicza sie od podatku\". Otóż jeśli fagforeningskontingent odlicza się od podatku to ja jestem królowa angielska..
Prosze oto skopiowane z Skatteetaten, zreszta sam nalezalem do Fellesforbundet i mialem to odliczane od podatku. Jednak jestes Krolowa Angielska, pora na zmiane nicka

Hvis du har betalt fagforeningskontingent, kan du trekke fra inntil 3 850 kroner i skattepliktig inntekt, eller med en forholdsmessig del av beløpet hvis fagforeningskontingenten bare er betalt for en del av året.

www.skatteetaten.no/person/skatt/hjelp-t...fagforeningsfradrag/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Inspektor Gadget
(InspektorGadget)
Wiking
"hei, proponuję abyś darował sobie komentowanie wpisów od Riggmana i jemu podobnych, to nie ten poziom"

Przyznaję rację i dziękuję za informację. Nie znam tu nikogo, więc nie wiem kto jest kim. Zaglądałem czasem wcześniej bez konta i zauważyłem, że jest tu jakaś szajka "stałych bywalców", którzy tworzą atmosferę... Wszyscy wiemy jaką. Powoli się nauczę kogo lepiej ignorować. Szkoda, że nie ma tu opcji blokowania użytkowników. Przez to właśnie, że tacy mogą pisać pod każdym postem, wielu ludzi którzy mieliby coś ciekawego do napisania, po prostu woli odpuścić, bo mają niższą tolerancję na takie zachowania.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok