Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

przewiezienie auta do polski - Norwegia

4 Posty
Adi8406 Wawelski
(Adi8406)
Wiking
Witam chcialem przeprosic z gory jestem leikiem jesli chodzi o forum ,chcial bym sprowadzic moje auto do polski mam pytanie jakich dokumentow potrzebuje gdzie je uzyskac przejscie w svinesund
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Radosław Rutkowski
(radzio83)
Wiking
musisz wziąć ze sobą tylko oba druki karty pojazdu skoro auto jest twoje i ty jesteś wpisany jako właściciel. ( musisz przetłumaczyć na polski dla polskiego wydziału komunikacji do rejestracji- z jednym nie zarejestrujesz skoro wydano 2 muszą być 2)
zatrzymujesz się w swinenund po stronie szwedzkiej ( pierwszy urząd celny w unii europejskiej)
tam robisz odprawę celną
mówisz że eksportujesz swoj samochód z norwegii do polski
dostajesz od nich druk T1 na tranzyt do właściwego urzędu celnego w polsce zgodnie z miejscem twojego zamieszkania. wygooglaj sobie który to jest bo trzeba podać na granicy numer urzędu celnego i miejscowość. będą pytać o przybliżoną wartość pojazdu
mogą pobrać kaucję na traznyt czyli wysokość ewentualnego cła które ci zwrócą jak oclisz samochód w polsce. lub masz też możliwość od razu opłacić cło w szwecji od wartości pojazdu jaką podasz raczej nie będą dociekać a w polsce wezmą wartość z eurotaxu.
jak juz zapłacisz cło w szwecji czyli wprowadzasz towar do unii i na pierwszej granicy oclisz to polski urząd celny może cie pocałować w pompke zostaje tylko akcyza jest nielegalna ale urząd skarbowy nie odpusci trzeba zapłacić zeby mieć spokój .
możesz zjechać na obecnych tablicach i jak najszybciej wysłać je z polski do vegvessen żeby wyrejestrować samochód plus oświadczenie do wydziału komunikacji ,że tablice zdane lub urząd je odeśle do norwegii lub zniszczy nie wiem ile to im zajmie lub oddać je już teraz i zjechać na tablicach próbnych również przez szwecję i na prom ale w polsce laweta . przegląd jest honorowany w polsce jeśli jeszcze masz wazny i będzie wpisany w nowy dowód na max 1 rok jeśli masz dłużej to nadwyżka przepada
ale tłumaczenie na polski kosztuje więc raczej zrób nowy w polsce

Jeśli wracasz na stałę do polski to możesz zabrać swój samochód jako mienie przesiedleńcze i nie płacić cła ale będziesz to musiał dodatkowo udokumentować np rezygnacja z mieszkania w norwegii koniec kontraktu na prace meldunek w polsce w nowym domu rachunki np za prąd w polsce w sumie chodzi zebys udokumentował ze wyprowadzasz się z norwegii i zabierasz swoje graty powodzenia wszystko do ogarnięcia ni nie takie straszne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 26  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
radzio83 napisał:

Jeśli wracasz na stałę do polski to możesz zabrać swój samochód jako mienie przesiedleńcze i nie płacić cła ale będziesz to musiał dodatkowo udokumentować np rezygnacja z mieszkania w norwegii koniec kontraktu na prace meldunek w polsce w nowym domu rachunki np za prąd w polsce w sumie chodzi zebys udokumentował ze wyprowadzasz się z norwegii i zabierasz swoje graty powodzenia wszystko do ogarnięcia ni nie takie straszne
Też chcę sprowadzić auto jako mienie, posiadam go 3-lata.
Tu w Norge mam stały meldunek od 10-lat, jednak w polandii mam swoje mieszkanie, od zawsze.
To jak to będzie z tym co napisałeś /pogrubiłem/.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -15  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Radosław Rutkowski
(radzio83)
Wiking
znowu sie czepiasz .
dziwny styl bycia

ale odpowiem
celnik w polsce będzie chciał zobaczyć akt notarialny skoro masz nieruchomość w polsce
dodatkowo inne dokumenty potwierdzające że faktycznie do polski wracasz i że faktycznie z norwegii się wyprowadzasz .
ile będzie chciał dokumentów to już tylko zalezy od celnika .

i co ważne jeśli uda się sprowadzić i zarejestrować auto jako mienie przesiedleńcze to przez rok nie można go sprzedać w przeciwnym wypadku cło trzeba będzie zapłacić po sprzedaży
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
radzio83 napisał:
znowu sie czepiasz .
dziwny styl bycia

Dlaczego zaraz się czepiam?
Ot ten temat i twoje ino, przypadło mi na schaby.
Za rok może dwa, bedem musiałem, niestety wybywać ze Norge.
Mam auto jak pisałem wyżej, jest względnie utrzymane i pewnie jest ono moim ostatnim na tym padole.
Dlatego tysz weszedłem we dyskurs, jednako beze podetekstów i złośliwości.
Ot nie kcem misiem szukać we nycie natenczas, a ty akuratnie wypełniasz lukem mojegom lenistwa.
Ot i tyle, co cztery motyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -23  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Radosław Rutkowski
(radzio83)
Wiking
Po raz kolejny udowodniłeś ,że twoje wpisy są tylko po to żeby nabić ci licznik postów
nie wnosi to nic do dyskusji i nie odpowiada na pytanie zadane przez Adi8406. i zaśmieca ten wątek
próbujesz parodiować z kiepskim skutkiem i kaleczysz Polski język
to nie jest poziom dyskusji , który mogę zaakceptować . żegnaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
radzio83 napisał:
Po raz kolejny udowodniłeś ,że twoje wpisy są tylko po to żeby nabić ci licznik postów nie wnosi to nic do dyskusji i nie odpowiada na pytanie zadane przez Adi8406.
Jaki ty jesteś śmieszny i zarazem cyniczny, ponieważ to właśnie ty sam, piszesz prowokacyjne posty w tym temacie nijak nie związane z tym tematem licząc właśnie na to iż będę się słusznie bronił.
Ja na tym forum, od jego zarania, mam zaliczone ponad 8000 -OSIEM TYSIĘCY WPISÓW- które są co jakiś czas przez durnych CENZORÓW USUWANE!.
Ogólnie, do czasu przejęcia portalu przez obecne pisowskie pomioty, miałem ponad 10 tysięcy wpisów pod innym podobnym nickiem, które są uporczywie usuwane!!!.
Dlatego też twoja sugestia, jest śmieszna i durna, świadcząca jedynie o braku znajomości historii tego portaliku.

Niemniej dzięki za zapodane info w sprawach legalnego transferu przez granicę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -21  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Radosław Rutkowski
(radzio83)
Wiking
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
radzio83 napisał:
Po raz kolejny udowodniłeś ,że twoje wpisy są tylko po to żeby nabić ci licznik postów nie wnosi to nic do dyskusji i nie odpowiada na pytanie zadane przez Adi8406.
Jaki ty jesteś śmieszny i zarazem cyniczny, ponieważ to właśnie ty sam, piszesz prowokacyjne posty w tym temacie nijak nie związane z tym tematem licząc właśnie na to iż będę się słusznie bronił.
Ja na tym forum, od jego zarania, mam zaliczone ponad 8000 -OSIEM TYSIĘCY WPISÓW- które są co jakiś czas przez durnych CENZORÓW USUWANE!.
Ogólnie, do czasu przejęcia portalu przez obecne pisowskie pomioty, miałem ponad 10 tysięcy wpisów pod innym podobnym nickiem, które są uporczywie usuwane!!!.
Dlatego też twoja sugestia, jest śmieszna i durna, świadcząca jedynie o braku znajomości historii tego portaliku.
Niemniej dzięki za zapodane info w sprawach legalnego transferu przez granicę.


Postawiłem słuszna diagnozę Post nr: 10001 gabriel dostał wzwodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
radzio83 napisał:
Onty_Ja_Gabriel_3. napisał:
radzio83 napisał:
Po raz kolejny udowodniłeś ,że twoje wpisy są tylko po to żeby nabić ci licznik postów nie wnosi to nic do dyskusji i nie odpowiada na pytanie zadane przez Adi8406.
Jaki ty jesteś śmieszny i zarazem cyniczny, ponieważ to właśnie ty sam, piszesz prowokacyjne posty w tym temacie nijak nie związane z tym tematem licząc właśnie na to iż będę się słusznie bronił.
Ja na tym forum, od jego zarania, mam zaliczone ponad 8000 -OSIEM TYSIĘCY WPISÓW- które są co jakiś czas przez durnych CENZORÓW USUWANE!.
Ogólnie, do czasu przejęcia portalu przez obecne pisowskie pomioty, miałem ponad 10 tysięcy wpisów pod innym podobnym nickiem, które są uporczywie usuwane!!!.
Dlatego też twoja sugestia, jest śmieszna i durna, świadcząca jedynie o braku znajomości historii tego portaliku.
Niemniej dzięki za zapodane info w sprawach legalnego transferu przez granicę.

Postawiłem słuszna diagnozę Post nr: 10001 gabriel dostał wzwodu

z tym wzwodem, to chyba poleciałeś zbyt wysoko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok