Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Egenmelding w okresie krótszym niż 16 dni ? - Norwegia

Czytali temat:
7 Postów
DJ Robert
(Sensei11)
Wiking
Czesc

Mam pytanie ,czy moza wziasc egenmelding w odstepie krotszym niz 16 dni jesli bedzie on brany przed swietami i np na poczatku nowego roku ?
W Nowym roku kalendarzowym "resetuje" sie pula egenmeldingow ,ale czy mozna nie zachowac tych 16 dni przerwy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
. ..skąd wiesz już teraz ,że bedziesz niezdolny do pracy ?????
...Ps.kolejny cwaniak wykorzystujacy system...przypomina mi to tych ,którzy pracując na etacie zbieraja puste butelki po smierdzacych koszach odbierając bezdomnym,ludziom bez dochodu pare groszy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
. ..skąd wiesz już teraz ,że bedziesz niezdolny do pracy ?????
...Ps.kolejny cwaniak wykorzystujacy system...przypomina mi to tych ,którzy pracując na etacie zbieraja puste butelki po smierdzacych koszach odbierając bezdomnym,ludziom bez dochodu pare groszy


Wez ty sie przymknij, pierdzielisz tu 3 po 3. Jak pakole korzystaja z systemu to jest dobrze a jak polak co placi podatki to juz zle. zapierdzielaj boju po butelki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Riggman napisał:
bojfraoszlo napisał:
. ..skąd wiesz już teraz ,że bedziesz niezdolny do pracy ?????
...Ps.kolejny cwaniak wykorzystujacy system...przypomina mi to tych ,którzy pracując na etacie zbieraja puste butelki po smierdzacych koszach odbierając bezdomnym,ludziom bez dochodu pare groszy

Wez ty sie przymknij, pierdzielisz tu 3 po 3. Jak pakole korzystaja z systemu to jest dobrze a jak polak co placi podatki to juz zle. zapierdzielaj boju po butelki


...zbieranie pustych butelek? w moim przypadku odpada...ten sektor gospodarki jest juz obsadzony...
...nie jestem przeciwny braniu egenmelding,,,sam to robie,tylko rozsadnie...podpowiadam,ze bierzcie tak jak wszyscy w waszej firmie,ale tak zeby nie bylo ewidentne, ze po spozyciu naprzyklad i zawsze w poniedzialek...bierzta we wtorek! wraz ze sroda i czwartkiem...potem w piatek do pracy .....i tak na okraglo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
DJ Robert
(Sensei11)
Wiking
Pierwsza zasada , nie znasz sytuacji nie oceniaj , jeszcze Cię życie nauczy pokory pajacu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
DenisJachura napisał:
Pierwsza zasada , nie znasz sytuacji nie oceniaj , jeszcze Cię życie nauczy pokory pajacu


...nawet slowa dziekuje za porade...nieladnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
DJ Robert
(Sensei11)
Wiking
Dobra cwelu sluchaj
Co za facet ma ponad 2400 postow na jakimkolwiek forum ? odrazu widac ,ze jestes typowym
nerdem piwiczakiem, bez zycia ktory probuje leczyc swoje kompleksy skrobiac te wypociny na forach. Na nas ludzi trollu takie rzeczy nie dzialaja .
PS: wiem ,ze bede chory zaraz po sylwestrze, bo twoja stara powiedziala ,ze bedziesz siedziec w piwnicy i bedziesz "grau" w gre , wiec ja zabieram na male randevú na kilka dni.
Pozdro i nie produkuj sie wiecej bo i tak nie zamierzam tego piwniczanego belkotu czytac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...no wlasnie dostales porade darmową...nie znize sie do twojego poziomu,bo zza kredensu nadajesz..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Robek 10
(Robek10)
Nowicjusz
Jak zwykle typowe dla naszych mądrali nadwiślańskich (oderwanych cepem od pługa, magisterka rynsztokowa) - dużo gadania, mało treści i wszechobecne wulgaryzmy i cwaniactwo. Egenmelding możesz brać w odstępach 16 dni roboczych. Firmy chcą żeby to było raz na kwartał ale to tylko wewnętrzne ustalenia. W krótszym terminie (mniej niż 16 dni roboczych) możesz powtórzyć egenmelding ale jeżeli nie wykorzystałeś trzech dni np. tylko jeden. Wtedy możesz dobrać pozostałe dwa dni ale to liczy się jako kolejny egenmelding czyli masz dwa egenmeldingi ale tylko trzy dni wykorzystane i to jest cały minus tego. Proponuję ci wizytę u lekarza nawet w Polsce i na zwolnienie lekarskie a NAV wypłaci ci za te dni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Robek 10
(Robek10)
Nowicjusz
Piszesz coś o "resetowaniu" od nowego roku. Nic podobnego. Egenmelding liczy się w odstępach od początku pierwszego do końca czwartego bez względu na rok kalendarzowy. Krótko mówiąc jeżeli weźmiesz cztery egenmeldindi w odstępach 16 dni roboczych to po około czterech miesiącach jesteś na czysto i osiem miesięcy nic ci się już nie należy. Pozostaje ci praca ewentualnie sykmelding.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok