Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Modest89 napisał:
Kierownik laboratorium chemicznego. Na takich stanowiskach, zarobek nie jest miesięczny a roczny i zawsze podawany jest BRUTTO , a nie do ręki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Modest89
(Modest89)
Wiking
Napisałem brutto. około 480-490 tys. NOK rocznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Modest89 napisał:
Napisałem brutto. około 480-490 tys. NOK rocznie
To akurat, taka sobie stawka na podobnym stanowisku, dla nowo przyjętego i to bez doświadczenia w Norwegi.
Popracujesz rok sprawdzisz się, to może dostaniesz podwyżkę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Modest89
(Modest89)
Wiking
Tego się spodziewałem - ale w Polsce na rynku i tak nie ma choćby takiej pracy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Modest89 napisał:
Tego się spodziewałem - ale w Polsce na rynku i tak nie ma choćby takiej pracy... He che He, człowieku! o czym ty piszesz, nawet gdyby z tego brutto, zabrano tobie 32% bez żadnych odpisów to i tak pozostaje na rękę 320 tys. gdybyś z tego przejadł nawet i połowę to pozostaje na 160 tysięcy, na szpan w polandi co daje po 0,4 zł/nok 64 tysiące złotych .
Gdzie ty w polandi, zarobisz tyle, by na czysto, odłożyć na konto, po ponad PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH !!. miesięcznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Modest89
(Modest89)
Wiking
Niestety jeszcze koszt mieszkania. Przyszły pracodawca polecał mi Hybel.no, a tam mieszkania około 50m2 po 13-15 tys. NOK. Zależy mi na mieszkaniu z parkingiem i bez współdzielenia z nikim. To daje rocznie około 180 tys. NOK plus kaucja, wiec zostanie mi na życie dla całej rodziny około 180 tys. NOK na rok - pytanie czy wystarczy, aby się względnie utrzymać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Modest89 napisał:
Niestety jeszcze koszt mieszkania. Przyszły pracodawca polecał mi Hybel.no, a tam mieszkania około 50m2 po 13-15 tys. NOK. Zależy mi na mieszkaniu z parkingiem i bez współdzielenia z nikim. To daje rocznie około 180 tys. NOK plus kaucja, wiec zostanie mi na życie dla całej rodziny około 180 tys. NOK na rok - pytanie czy wystarczy, aby się względnie utrzymać? E tam 50m2 weź na początek 100m2 lub 150m2 i zasmażkę.
Co siem będziesz szczypał.
Uważam iż ten twój temat, to zwykła podpucha spreparowana przez administrację do podbijania oglądalności i kliknięć.
Z mojej strony dziękuję i żegnam ozięble.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Modest89
(Modest89)
Wiking
Nie rozumiem Twojego stanowiska. Możliwe, że wielu Polaków decyduje się na wyjazd zagranicę dla zarobku, ale też jest grono innych dla rozwoju (wystarczy spojrzeć ilu polskich doktorów i profesorów pracuje na norweskich uczelniach).
U mnie akurat jest ten drugi aspekt, ponieważ to jest oferta terminowa - do maksymalnie czterech lat, w Polsce mam całkiem dobrą pracę, ale bez takich możliwości rozwoju w mojej branży, jakie oferuje Norwegia. Chcę głównie pojechać tam zdobyć doświadczenie, zmienić środowisko na bardziej międzynarodowe. Wiadomo, że jak będzie można coś zaoszczędzić, to będzie dobrze, ale nie to u mnie jest celem emigracji. Raczej chciałbym iść w tę stronę, że z Polski do Norwegii, aby zdobyć doświadczenie, potem może do UK a zakończyć w USA. Nie mam w planach pracy w Norwegii, aby w Polsce sobie pobudować dom czy kupić samochód - to nie jest mój cel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Jan Kowalski
(tadec)
Wiking
Modest89 napisał:
Nie rozumiem Twojego stanowiska. Możliwe, że wielu Polaków decyduje się na wyjazd zagranicę dla zarobku, ale też jest grono innych dla rozwoju (wystarczy spojrzeć ilu polskich doktorów i profesorów pracuje na norweskich uczelniach).
U mnie akurat jest ten drugi aspekt, ponieważ to jest oferta terminowa - do maksymalnie czterech lat, w Polsce mam całkiem dobrą pracę, ale bez takich możliwości rozwoju w mojej branży, jakie oferuje Norwegia. Chcę głównie pojechać tam zdobyć doświadczenie, zmienić środowisko na bardziej międzynarodowe. Wiadomo, że jak będzie można coś zaoszczędzić, to będzie dobrze, ale nie to u mnie jest celem emigracji. Raczej chciałbym iść w tę stronę, że z Polski do Norwegii, aby zdobyć doświadczenie, potem może do UK a zakończyć w USA. Nie mam w planach pracy w Norwegii, aby w Polsce sobie pobudować dom czy kupić samochód - to nie jest mój cel.

++++++++
Chopie,przestan fandzolic gupoty. Bier szype i ciepaj przy rowach w kraju.Rob jakies pieniadze a nie opowiadaj bzdetow,ze ktos Polaczkowi oferuje 40 k nok na krzywy ryj. Tyle zarabia poczatkujacy menago,ale Norweg. Jaki troll idiota oferowalby kierownicze stanowisko przypadkowej przybledzie z Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Modest89
(Modest89)
Wiking
Akurat to firma mnie sama znalazła na LinkedIn, wiec nie tak przypadkowo. Jakoś w tej samej firmie pracuje Ukrainiec na takim samym stanowisku z taka sama pensja... jak widać pochodzenie nie jest kluczowe we wszystkich branżach a raczej umiejętności i ich udokumentowanie (np. jak u mnie doktorat z chemii).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok