Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zwolnienie - Norwegia

11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Witam! Ze strony wyczytałem coś takiego:

Aby ubiegać się o zasiłek musisz: być niezdolnym do pracy z powodu złego stanu zdrowia, osiągnąć udokumentowany dochód w wysokości minimum 46 817 NOK, pracować minimum 4 tygodnie u danego pracodawcy.

Moje pytanie dochód to jest brutto czy netto? Mam odliczyć podatek czy liczyć razem z podatkiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..zawsze brutto...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
Witam! Ze strony wyczytałem coś takiego:
Aby ubiegać się o zasiłek musisz: być niezdolnym do pracy z powodu złego stanu zdrowia, osiągnąć udokumentowany dochód w wysokości minimum 46 817 NOK, pracować minimum 4 tygodnie u danego pracodawcy.
Moje pytanie dochód to jest brutto czy netto? Mam odliczyć podatek czy liczyć razem z podatkiem

Te dane są nieaktualne, obecnie by otrzymać zasiłek z NAV trzeba mieć wypracowane w poprzednim roku podatkowym MINIMUM 1,5-G brutto.
Gdzie:
Kwota podstawowa (G) na dzień 1 maja 2018 r. Wynosi 96 883 NOK/brutto.
1,5- G = 145324,5,- nok brutto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
OD lekarza rodzinnego normalnie zaakceptują?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Ja mówię o zwolnieniu chorobowym.. Ty tez?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
Ja mówię o zwolnieniu chorobowym.. Ty tez?Cóż, napisałeś zasiłek, nie wspominając nic o chorobowym, taka forma natomiast ogólnie kojarzy się z zasiłkiem bezrobotnym a nie z chorobowym.
Nie chce mi się szukać, jednak faktycznie, tu obowiązuje 1/2 G =48441,5-nok. brutto.
W tym roku do 1.maja, wtedy następuje zmiana przeważnie kwota G wzrasta.
Nie wiem jaki jest minimalny okres pracy w danym zakładzie, pewnie to zależy od umowy jaką się zawarło
Wiem, że trzeba być zarejestrowanym w Norweskim systemie NAV, co najmniej pół roku przed chorobowym.
I najważniejsze, by otrzymać świadczenie chorobowe, to przerwa przed ostatnią wypłatą a pierwszym dniem chorobowego nie może być dłuższa niż 4 tygodnie.
To tyle z mojego własnego doświadczena.
Resztę Najlepiej poszukaj samemu, na stronie nav.no i bardzo dokładnie, czytaj zamieszczone tam paragrafy z cytowanych kodeksów.
Ja to osobiście olałem i teraz mam kłopoty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Możesz mi dokładniej opisać ta przerwe bo nie rozumiem tego. Ja jestem zarejetrowania w NAV od dwóch miesiecy. To nie mogę zachorować? Tylko muszę przepracować pol roku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
Możesz mi dokładniej opisać ta przerwe bo nie rozumiem tego. Ja jestem zarejetrowania w NAV od dwóch miesiecy. To nie mogę zachorować? Tylko muszę przepracować pol roku?Jak jesteś zarejestrowany już w NAV, to zaloguj się na własną stronę w nav.no i tam sobie czytaj i tłumacz krok po kroku do woli i bez takich pośredników jak ja.
Powodzenia w pouczającej lekturze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Dawid Skrzyp
(DawidSkrzypinski)
Wiking
Mam ta stronę w jednym palcu i nigdzie nie ma informacji ile czasu trzeba należeć do NAV. Nie wiem skąd to wziąłeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
DawidSkrzypinski napisał:
OD lekarza rodzinnego normalnie zaakceptują?

Wszystko leci automatycznie od lekarza do pracodawcy i do Nav. W momencie wystawienia zwolnienia dostajesz sms z instrukcjami co robić dalej.
Kwoty zawsze brutto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok