Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwolnienie lekarskie - Norwegia

9 Postów
Presto723
(Presto723)
Wiking
Witam.Jestem od pewnego czasu na zwolnieniu lekarskim i chcialbym pojechac do Polski.
Pytanie brzmi czy musze to zglaszac do nav ?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..zalezy po co chcesz pojechac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
czy musisz to tak

skladasz søknad om beholde sykepenger når reise utlandet czy jakos tak, czekasz na odp ok 3 tyg i jedziesz

www.nav.no/no/Person/Skjemaer-for-privatpersoner/skjemaveileder/vedlegg?key=392441&veiledertype=privatperson%C3%B9

tak to wyglada wedlug regul ale jak masz to w D to jedziesz do polski, wyciagasz kase z bankomatu i wymieniasz w kantorze, nie uzywasz karty i wylaczasz komorke w norwegii i dziala...tez tak wielokrotnie jezdzilem ale bezpieczniej przez ten søknad bo jak bedziesz miala-a jakies powiklania czy cos bardziej sie stanie to wtedy sa problemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Presto723
(Presto723)
Wiking
Chce pojechac tylko na 1.5tyg.a czy lekarz moze zezwolic na wyjazd?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Presto723
(Presto723)
Wiking
A jest jakas roznica?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
musisz mieć zgodę lekarza, potem składasz odpowiedni wniosek do navu i jedziesz. Prawie na pewno sie zgodzą pod warunkiem że nie wpiszesz wiecej niż 4 tyg w Polsce. Ja składałem dzień przed wyjazdem do Polski. Decyzje otrzymywałem po miesiacu lud dłużej oczywiście pozytywną. Niektórzy twierdzą że wystarczy zgoda lekarza i można jechać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty
pufff
(pufff)
Nowicjusz
zapomniałem dodać że instrukcja którą podałem dotyczy pendlerów. z tego co mi jest wiadomo to pozostali nie mogą opuszczać norwegi, chyba że w celu leczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok