Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

norwegia czy irlandia - Norwegia

7 Postów
zeta6
(zeta6)
Wiking
Witam wszystkich. Mam opcje zamienic irlandie na norwegie i szukam wszelkich za i przeciw jesli ktos mialby ochote odpowiedziec. dla zarysu sytuacji chce zmienic kraj. mam prace i tez mam zorganizowana prace w norwegii. musze podjac dezyzje wiec szukam wszelkich informacji. dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Brajan Cebula
(JanuszKielbasa)
Wiking
Mieszkałem jakiś czas w ROI i chętnie bym tam wrócił. Zupełnie inna mentalność. W Irlandii pracujesz by żyć , w Norwegii żyjesz by pracować. Zależy jakie masz priorytety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Piotr piotr
(water999)
Nowicjusz
Brajan czysta prawda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Brajan Cebula
(JanuszKielbasa)
Wiking
Myślę że Erna powinna zmienić hymn na tekst idealnie pasuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
zeta6
(zeta6)
Wiking
ja jestem juz 11 lat w Irlandii i tez stwierdzam ze poznalem troche ludzi ale to zalezy w jakim miejscu. Ja mieszkam w malej bardzo malej miejscowosci gdzie wszyscy sie znaja i zapewne ludzie sa tu inni jak w wiekszym miescie. Powiem ze 10 lat bylem zafascynowany i nic mi nie przeszkadzalo ale sie chyba wypalilem a zdarzyla sie okazja zmiany na Norwegie za lepsze warunki finansowe. bardziej jednak mnie interesuje wszystko poza praca w norwegii tzn zycie obyczaje stosunki do obcokrajowcow (czy tez im zabieramy prace i tylko pijemy bez ochoty zintegrowania sie ze spolecznoscia) take rzeczy mnie interesuja. wiem ze pewnie masz takie same odczucia jak ja po tylu latach ale chce zmiany i potrzebuje informacji wszelkich zeby nie wpasc z deszczu pod rynne. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
Jaka masz prace w Irlandi ?? ....a jaka bedziesz wykonywac w Norwegi ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
zeta6
(zeta6)
Wiking
jesli chodzi o prace to dokladnie to samo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Lucky Luke
(Lucky Luke)
Wiking
Kto wam takich glupotot na wciskal w Norwegii żyjesz by pracować Sytuacja jest tu taka że oficjalnie Norwedzy są ok lubią nas doceniają za ciężka pracę oczywiście że wola zatrudnić polaka który z chęcią przychodzi do pracy nadgodziny kocha (nie raz za normalna stawke) i robi za 2 po to by kiedyś dostać te parę koron lepiej ,oczywiście ci tu nie napiszą tak bo byś jeszcze przyjechał zabrać im to eldorado Tego rodzaju typy kochają ten kraj i nic nie powiedzą mądrego do tego tematu Norwedzy dużo się już od Polaków nauczyli niestety tych nie dobrych cech typu pracuj za najniższa stawkę ,przyciencie na nadgodz itp Urzędy gdy zachorujesz i coś się znajdzie coś jak fas tu jest nav tragedia podwazaja opinie lekarza no napewno nie jednego Polańskiego przycieli na sciemie to tak tu teraz jest jeżeli jesteś chory to oferują bilet do polski po mimo 2 lat przepracowanych tylko że znaleźli luke jakąś i nikt ci juz nie pomoze pół roku free zależy od choroby w Irlandii po roku mogą a nie muszą ci pomóc mi Irlandia akurat pomogła Norwegia niestety nie Dużo pieniędzy wiąże się z ludźmi chciwymi i dziwnymi tu ich nie brakuje i podejście do nas jest jakie jest nie powiem bo póki pracowałem też byłem zadowolony wszystko wyszło w praniu jak zwykle Życzę dobrego wyboru ale nie polecam sam myślę o powrocie do kraju bo to nie to .. Irlanidia wiem byłem i żyłem pod względem normalnego życia jest najlepsza w Europie tu jedynie przyjedz zarób i uciekaj bo zobaczysz jak to jest w nowoczesnym świecie pieniędzy i sorosa lewackich poglądach wszystko co dziwne to tu jest pedalstwo, pedofilia do tego ci jak to się od dawna mówi ciapaci mają wszystko a ty jak pracujesz i zachorujesz do wypad ,jak masz dziecko to coś już szykują że masz z Polski 500+ brać itd No nie wiem gdy ktoś chce tu przyjechać i pyta na necie to pośród tych komentarzy bez języka zapomnij itp jestem zawsze jedyny który pisze i podpowiada że jest szansa b.jezyka tzn tylko z ang wystarczy wiedzieć gdzie uderzyć i trochę szczęścia Tobie podpowiedziec bym jednak zdecydowanie wolałbym Irlandię
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
zeta6
(zeta6)
Wiking
Dziekuje bardzo za odpowiedz. chetnie pogadalbym z toba prywatnie. robisz wrazenie ze wiesz o czym mowisz. jesli jest taka opcja zeby jakos priv czy tel to chetnie michal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
zeta6 napisał:
Dziekuje bardzo za odpowiedz. chetnie pogadalbym z toba prywatnie. robisz wrazenie ze wiesz o czym mowisz. jesli jest taka opcja zeby jakos priv czy tel to chetnie michal

...no właśnie...
...pogadajcie sobie na prive...
...nie zapomnij tylko na koniec pogawędki zapytać o...
...pomoc w znalezieniu mieszkania i ,,roboty,,...
...podpisane ....zawistny Polak...
...to tak na wszelki wypadek,żeby uprzedzić Wasze komentarze...
Ps. jak to możliwe,że będąc kilka lat w jakimś kraju
...nie ma się ustabilizowanego życia...
...darujmy sobie opowieści o chęci zobaczenia fiordów i prawdziwego łososia...
....to pierwsze jest a to drugie nie jest takie pewne
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok