Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

500 Plus z polski czy Nav moze to liczyc jako rodzinne ? - Norwegia

32 Posty
Ala Z
(Alao)
Nowicjusz
Jesli otrzymuje moja zona w Polsce 500 plus ,a ja biore rodzinne w Norwegii na dwoje dzieci czy Nav moze zmiejszyc rodzinne norweskie o sume 500 zl bo twierdzi ze to jest podwyzszone rodzinne w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Slawcio1982)
Wiking
Hej może i policzy bo Ja zwruciłem to co mi dali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
AlinaZaremba napisał:
Jesli otrzymuje moja zona w Polsce 500 plus ,a ja biore rodzinne w Norwegii na dwoje dzieci czy Nav moze zmiejszyc rodzinne norweskie o sume 500 zl bo twierdzi ze to jest podwyzszone rodzinne w Polsce
nav nie zmniejszy ci tylko dostaniesz wyrównanie w polsce w kwocie 51 pln,czyli różnicę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Slawcio1982)
Wiking
co ty piszesz czesio.- miałes taka sytuacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Slawcio1982 napisał:
co ty piszesz czesio.- miałes taka sytuacje taką odpowiedź dostałem z ROPS-u
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
AlinaZaremba napisał:
Jesli otrzymuje moja zona w Polsce 500 plus ,a ja biore rodzinne w Norwegii na dwoje dzieci czy Nav moze zmiejszyc rodzinne norweskie o sume 500 zl bo twierdzi ze to jest podwyzszone rodzinne w Polsce

Zasiłek rodzinny w Norwegii i zasiłek 500+ w Polsce są traktowane jako to samo świadczenie. W związku z tym nie można go pobierać w dwóch krajach jednocześnie. W przypadku, gdy ojciec dziecka pracuje w Norwegii, a matka dziecka nie pracuje w Polsce krajem, który jest zobowiązany do wypłaty świadczenia jest Norwegia. W przypadku, gdy ojciec dziecka pracuje w Norwegii, a matka dziecka pracuje w Polsce, na pierwsze dziecko zasiłek powinien być wypłacany przez Norwegię, natomiast na pozostałe dzieci wypłaca zasiłek kraj, w którym mieszkają dzieci.

Więcej informacji: www.multinor.no/kontakt.html
Zgłoś wpis
1610 Postów
Maniak
MultiNOR napisał:
AlinaZaremba napisał:
Jesli otrzymuje moja zona w Polsce 500 plus ,a ja biore rodzinne w Norwegii na dwoje dzieci czy Nav moze zmiejszyc rodzinne norweskie o sume 500 zl bo twierdzi ze to jest podwyzszone rodzinne w Polsce

Zasiłek rodzinny w Norwegii i zasiłek 500+ w Polsce są traktowane jako to samo świadczenie. W związku z tym nie można go pobierać w dwóch krajach jednocześnie. W przypadku, gdy ojciec dziecka pracuje w Norwegii, a matka dziecka nie pracuje w Polsce krajem, który jest zobowiązany do wypłaty świadczenia jest Norwegia. W przypadku, gdy ojciec dziecka pracuje w Norwegii, a matka dziecka pracuje w Polsce, na pierwsze dziecko zasiłek powinien być wypłacany przez Norwegię, natomiast na pozostałe dzieci wypłaca zasiłek kraj, w którym mieszkają dzieci.

Więcej informacji: www.multinor.no/kontakt.html


i temat 500+ uważa się za zamkniety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Ala Z
(Alao)
Nowicjusz
Dzieki serdeczne !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok