Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy Polskie zwolnienie lekarskie honorowane jest w Norwegii?? - Norwegia

1 Post
Tomasz1975
(Tomasz1975)
Wiking
Witam. Pracuje od dwóch lat w Norwegii. Zdania sa podzielone, proszę o info czy tu w Norwegii honorowane sa Polskie zwolnienia lekarskie gdyż dopadło mnie zapalenie płuc w Polsce i muszę odroczyć wyjazd o minimum dwa tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotrek x
(Piotrof)
Wiking
Oczywiscie ze jest ja bylem natakim zwolnieniu dwa miesiace i wszystko zostało wyplacone zwolnienie musisz dostarczyc do Zus-u oni wysyłają do Nav-u w Norwegii natomiast problem jest taki ze Nav odrazu bedzie szukal wykretu zeby nie zaplacic i wtedy zglosilem to do Advokata kosztowalo mnie to okolo 2tys koron ale odzyskalem wszystkie pieniadze za chorobowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Zanosisz druk L4 do ZUS gdzie wypełniasz druk E 115 - musisz poprosić i być cierpliwym bo panie zazwyczaj mało ogarniają
Zwolnienie lekarskie musi być wypełnione bez NIPu pracodawcy i w miejscu gdzie lekarz zaznacza ubezpieczyciela musi to być nie ZUS (czyli nie 1) a pracodawca zagraniczny (chyba 4 z tego co pamiętam). Ważne - Norwegia obowiązkowo wymaga numeru choroby - na naszych zwolnieniach się tego nie pisze, więc lekarz musi wystawić osobne zaświadczenie o chorobie podając właściwy symbol choroby na nim. Składasz to wszystko w ZUSie, podajesz adres właściwego NAVu i tyle. Reszta należy do ZUSu.
powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Seweryn Tesarek
(Seweryn Tesarek)
Wiking
Witam. Mam pytanie. Jestem na zwolnieniu norweskim skrecilem noge w kolanie.Chce jechać do Polski i tam kontynuować leczenie. Czy polskie zwolnienie będzie honorowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Seweryn Tesarek
(Seweryn Tesarek)
Wiking
Witam. Mam pytanie. Jestem na zwolnieniu norweskim skrecilem noge w kolanie.Chce jechać do Polski i tam kontynuować leczenie. Czy polskie zwolnienie będzie honorowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok