Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak ci Polak za granicą krzywdy nie zrobił , to już ci pomógł . - Norwegia

102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Mądrość którą wielokroć słyszałem jako przestrogę .Ale czy jest prawdziwa i na czasie ,sami odpowiedzieć sobie musimy .Zaczynam od obalania mitu , rozmawiałem z bardzo miłą dziewczyną ,opowiadała że są w grupie Polaków tak około 50 osób,wspierają się odwiedzają wspólne imprezy ogółem super .
Jakieś 8 lat temu poznałem paru Polaków którzy , to pracowali dla Polki mieszkającej w Norwegi ok 35 lat . Podczas jednej z rozmów zapytałem się czy się rozliczają w Norwegi i czy pobierają rodzinne .Byli zdziwieni o czym ja im mówię ,porozmawiajcie z pracodawcą niech ona wam to wyjaśni .Przy następnej rozmowie , zdali mi relacje że tak im się to wszystko należy .A wspaniała właścicielka oznajmiła że nie mówiła im o tym dlatego ponieważ .
Jest Norweżką i nie będzie pomagała Polakom , oczywiście piękną Polszczyzną ,jest nie do końca . Prawdziwy Norweg by ze smutkiem przeprosił , że o tym nie wiedział .
Odbyłem 3 miesiące temu rozmowę z jednym Polakiem ,wiadoma rozmowa zeszła na temat szukania pracy .Żalił się że był w nav i miał spotkanie , i pytano go się dlaczego nie szuka pracy za granicą . . I przypomniała się mi podobna taktyka ,podczas wojny Niemcy mieli problem z wyłapywaniem Żydów .Do tego celu stworzona została Policja Żydowska ok 2500 członków .Oni to w zamian za lepsze jedzenie i traktowanie , wyłapywali swoich pobratymców .Potrafili wydawać własne rodziny nawet rodziców .Bo starzy i tak już niedługo umrą .Czyli z k@restwa każdy się przed sobą wytłumaczy .Jedyna wersja optymistyczna ,też spotkała ich likwidacja .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Wspolzyjac z Norwegia od czasow Sinobrodego nabylem przekonania, ze pobyt w N, zwlaszcza dluzszy niebezpiecznie anihiluje u Polakow mozgowie.
Ty Chart, zdajesz sie byc akceptowalnie inteligentny tzn. nie piszesz glupot. Ale dzis Ci sie przydarzylo: po kiego wala wplatasz, do koorwy nedzy, tragedie Zydow do prawidlowej kwestii postawy Polaka : spotkalo Cie nieszczescie - ok., pomoge Ci. Chcesz znalezc szczescie (kase).. to wypierdalaj! Radz sobie sam.
I jeszcze NAV, - to narodowa instutucja NORWESKA, nie jest jej zadaniem ubogacanie polskich golodupcow. A, ze to czesto robi to Odyn jej zaplac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Rozmowa z .......... Żle o tobie mówią ludzie , rzekł żle ale żli ludzie , albowiem nie czynią tego co czynić powinni , lecz to co czynić nawykli .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
chart napisał:
Rozmowa z .......... Żle o tobie mówią ludzie , rzekł żle ale żli ludzie , albowiem nie czynią tego co czynić powinni , lecz to co czynić nawykli .
------
Ok.Wiec rownie zrozumiala onomatopeja, :
Wlazla koza na chalupe
Pokazala ludziom.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Waldek
zdajesz sobie sprawę jaki ja kiedyś szok przeżyłem
ja wychowany na polskich wartościach, kulturze, tradycji i języku
pewnego dnia w USA pobrałem do jaźni, że polaczyna to w Wolnym Świecie wzór przygłupa w dowcipach
obecnie przez poprawność polityczną zamienione na blondynkę, ale starsi wiedzą o kogo chodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
jasta102 napisał:
Waldek
zdajesz sobie sprawę jaki ja kiedyś szok przeżyłem
ja wychowany na polskich wartościach, kulturze, tradycji i języku
pewnego dnia w USA pobrałem do jaźni, że polaczyna to w Wolnym Świecie wzór przygłupa w dowcipach
obecnie przez poprawność polityczną zamienione na blondynkę, ale starsi wiedzą o kogo chodzi

Wiem opowiem ci dowcip który opowiedział mi Norweg 3 lata temu .
W Nowym Jorku na dach wieżowca stoi Niemiec ,Francuz ,Norweg i Polak .
Pierwszy Niemiec wyrzuca 100 euro i mówi u nas tego dużo .
Drugi Francuz wyrzuca butelkę wina i mówi my tego many mnóstwo .
Polak spogląda na Norwega i, mówi tylko mnie nie wyrzuć .,
Norweski dowcip i wesoły
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
hity wszech czasów
podobno Polacy wysyłają rakietę na Słońce
ale tam jest strasznie gorąco
oni wyślą rakietę w nocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
domów by nie miał kto im posprzątać, ani pomalować, czy jabłka pozbierać
no chyba, ze Litwini
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Cicho ! On naprawde wierzy w to co pisze On nie tylko Norwegie zbudowal ale i podbudowuje samego siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
chart napisał:
[b]
Wiem opowiem ci dowcip który opowiedział mi Norweg 3 lata temu .
W Nowym Jorku na dach wieżowca stoi Niemiec ,Francuz ,Norweg i Polak .
Pierwszy Niemiec wyrzuca 100 euro i mówi u nas tego dużo .
Drugi Francuz wyrzuca butelkę wina i mówi my tego many mnóstwo .
Polak spogląda na Norwega i, mówi tylko mnie nie wyrzuć .,
Norweski dowcip i wesoły


Dowcip nawet dowcipny.

Gnebi mnie pytanie:
Czy w Polsce zrzucaja z dachow ukraincow, czy tez moze zablakanych i nieswiadomych imigrantow ( tak z litosci chrzescijanskiej )?
Pieniedzy z pewnoscia polak nie wyrzuci, co najwyzej za pieniadze zabije.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok