Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wizyta u lekarza - Norwegia

25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Mam pytanie odnośnie wizyty u lekarza w Norwegii.Czy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest płatna? pracuje w Norwegii ponad dwa lata i nigdy nie byłem u lekarza ale teraz mam angine i potrzebuje wizyty u niego.Dodam ze jestem zatrudniony u norweskiego pracodawcy na umowę o pracę.
Pytanie 2: czy leki w aptece są bardzo drogie??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Drogie. Ale przewoz zwlok do PL bedzie kosztowal jeszcze wiecej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
nie idź do lekarza nie pchaj się w koszta
co by ci nie było to przepisze paracetamol a na ból krzyża voltaren
sam sobie kup w REMA 1000, albo niech ci kto jakichś antybiotyków z Polski nawiezie
zawsze to któryś pomoże
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Myta od Przemyta)
Wiking
borysborys napisał:
Mam pytanie odnośnie wizyty u lekarza w Norwegii.Czy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest płatna? pracuje w Norwegii ponad dwa lata i nigdy nie byłem u lekarza ale teraz mam angine i potrzebuje wizyty u niego.Dodam ze jestem zatrudniony u norweskiego pracodawcy na umowę o pracę.
Pytanie 2: czy leki w aptece są bardzo drogie??

1- Tak, wszystkie wizyty u Norweskich lekarzy, są "płatne" w polskim rozumieniu tego problemu.
Tzw. wkład własny, jednak do kwoty ~ 2000-nok., znaczy , średnio wizyta "kosztuje" od 150 do 300 nok. w zależności od specjalisty, jeżeli w ciągu roku zliczona kwota przekroczy ~ 2K reszta jest bezpłatna na fri kort.
2- tak, leki są drogie w zestawieniu z polskimi aptekami, jednak tutaj bardzo łatwo jest dostać receptę bezpłatną o ile leczenie jest przewlekłe.
Tak przy okazji:
- jeżeli w Polsce miałeś 12 zł/tx 180t =~~~, to zrozumiałe, że za tabletki płaciłeś śmieszne kwoty w porównaniu z norweskim cennikiem.
I ODWROTNIE:
Jeżeli tukej zarabiasz 190nok x 160 tim = ~~~ to nie wyobrażaj sobie iż tabletki będą kosztować tyle, co w Polskiej aptece.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Do Myta od Przemyta, dziękuję za obszerna odpowiedz. Podejrzewam że leki będą dużo droższe niż w Polsce, no ale zobaczymy.Umowilem się na jutro na 10.40 do lekarza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Cena jaką mi podano to 230 NOK.Czyli około 100 zl,czyli tyle ile bym zapłacił w Polsce za wizytę na którą i tak bym się umówił na ten piątek bo lecę do polski.Najwyzej leki kupie w Polsce na angine
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Myta od Przemyta)
Wiking
borysborys napisał:
Do Myta od Przemyta, dziękuję za obszerna odpowiedz. Podejrzewam że leki będą dużo droższe niż w Polsce, no ale zobaczymy.Umowilem się na jutro na 10.40 do lekarza.
Pamiętaj o jednej podstawowej sprawie, lepiej przyjdź 10 minut wcześniej,niż jedną minutę później. Spóźnienie się na wizytę, a nie zapowiedziane wcześniej telefonicznie, skutkuje karną opłatą, oraz następną płatną wizytą i to w bardzo odległym czasie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
borys borysewicz
(borysborys)
Wiking
Hehe.Tu trafiłeś bo mam problem z punktualnoscia, ale żeby za to karali.... Mimo wszystko będę przed czasem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Myta od Przemyta)
Wiking
borysborys napisał:
Hehe.Tu trafiłeś bo mam problem z punktualnoscia, ale żeby za to karali.... Mimo wszystko będę przed czasem
DOKŁADNIE, niestawienie się na wizytę w oznaczonym czasie, "mój lekarz toleruje 10 minut" jednak dzwonię i przepraszam za spóźnienie, które odlicza od czasu standardowej wizyty 25-minut.
Skutkuje normalną opłatą jak za odbytą wizytę i nie ma zmiłuj się. " inaczej znaczy, KARA".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
andrzej32
(andrzej32)
Nowicjusz
Myta od Przemyta napisał:
borysborys napisał:
Hehe.Tu trafiłeś bo mam problem z punktualnoscia, ale żeby za to karali.... Mimo wszystko będę przed czasem
DOKŁADNIE, niestawienie się na wizytę w oznaczonym czasie, \"mój lekarz toleruje 10 minut\" jednak dzwonię i przepraszam za spóźnienie, które odlicza od czasu standardowej wizyty 25-minut.
Skutkuje normalną opłatą jak za odbytą wizytę i nie ma zmiłuj się. \" inaczej znaczy, KARA\".


ta a zlekarzem to po rusku gadasz jelopie
9 lat i ni w zab norweskiego nie znasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok