Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@WujekJanek: A czy ja ci tu mowie o platonie czy tez o utopii komunistycznej ktora zaklada iz ludzie sami z siebie beda zachowywac sie wedlug wyznaczonego wzroca etycznego? Idea kapitalizmu zaklada iz kazdy robi to co chce dopoki nie ogranicza lub nie odbiera innym wolnosci swoim dzialaniem. A aby tak pozostalo dopilnowuje policja. Proste jasne i realne jak USA XIX wieku i poczatku XX wieku az do utworzenia banku rezerw federalnych.

PS. Nie wiem co chcesz od mojego utrzymania, ale jesli masz wyzsze zarobki od moich w skali roku to gratuluje. A jesli nie to te twoje wywody o doroslosci i utrzymaniu etc. itd. zupelnie sa zbedne ot taka pusta bezcelowa gadka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Imperator1988 napisał:
@WujekJanek: A czy ja ci tu mowie o platonie czy tez o utopii komunistycznej ktora zaklada iz ludzie sami z siebie beda zachowywac sie wedlug wyznaczonego wzroca etycznego? Idea kapitalizmu zaklada iz kazdy robi to co chce dopoki nie ogranicza lub nie odbiera innym wolnosci swoim dzialaniem. A aby tak pozostalo dopilnowuje policja. Proste jasne i realne jak USA XIX wieku i poczatku XX wieku az do utworzenia banku rezerw federalnych.

Alez Przyjacielu, twoj model jest utopia. A pamietaj, ze aby zrealizowac utopie musi byc spelnione kilka warunkow, miedzy innymi: człowiek jest istotą rozumną i zdolną do stawania się coraz rozumniejszą, co umożliwia likwidację absurdów życia społecznego i ustanowienie w końcu pełni racjonalnego ładu, ORAZ przyszłość obejmuje ograniczoną liczbę możliwości i są one całkowicie przewidywalne ORAZ ludzie nie mogą odczuwać znużenia szczęściem ORAZ możliwe jest znalezienie sprawiedliwych władców lub nauczenie sprawiedliwości wybranych do rządzenia ludzi ORAZ utopia nie zagraża ludzkiej wolności, ponieważ prawdziwa wolność realizuje się właśnie w jej ramach. (za C.Walsheem). Poniewaz powyzsze to stek bzdur, utopia nie jest mozliwa do zrealizowania, malo tego, podobnie jak w przypadku tzw. wieczystego ruchadla, czyli Perpetuum Mobile nie istnieje nawet mozliwosc zbudowanie nie obarczonego bledem modelu matematycznego takowego zjawiska.

Opisywany przez Ciebie ustruj funkcjonowac moze jedynie na plaszczyznie demagogii a'la wzmiankowany przez Ciebie Korwin Mikke, ktorego pomysly choc chwytliwe nawet wsrod mlodzierzy uczeszczajacej do zwyklego liceum ekonomicznego nie sa wstanie wywolac niczego wiecej poza salwami smiechu...

Nawiasem mowiac zadbal bym, by rodzice nie dowiedzieli sie jakiego to goracego zwolennika Korwina maja w domu. Zwlaszcza Mama gdy poczyta sobie przemyslenia i zlote mysli twego Mistrza na temat roli i miejsca kobiety w rodzinie moze sie mocno zirytowac i zafundowac pierwsza w zyciu wprawke z realnego kapitalizmu poprzez obciecie kieszonkowego...
A tego chyba bysmy nie chcieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Imperator1988 napisał:
WujekJanek napisał:

A oto Ania, jako kolejna osoba, dolaczyla do grona tych, ktorzy nie maja prawa moralnego klapac dziobem gdy ktos stwierdzi ze Polacy to kombinatorzy, naciagacze i oszusci.--

Aniu, Tobie i takim jak Ty z calego serca przebywajacy w Norwegii Polacy dziekuja za wyrabianie opinii szwindlarzy.


Alez ona niechce dokonac zadnego szwindlu jedynie walczy ze zlodziejskim socjalizmem ktory narzuca komus placenie za uslugi z ktorych niezamierza korzystac. Ktoz chcialby dobrowolnie ogladac socjalistyczne media NrK zwane przez norskow ArK od Arbeiderpartietsrikskringkasting.

Jesli ona chce np. ogladac Polskie programy przez telewizje satelitarna oraz np. podlaczyc sobie telewizor do komputera lub pograc na nim na konsoli. To jak lewaki moga zmuszac kogos by oplacil abonament za ichniejsza tube propagandowa socjalizmu? Nalezy zrobic wszystko co tylko mozliwe aby LEGALNIE pominac abonament.

Najprostszy sposob to podlaczenie do komputera i uzywanie jako ekran oraz uprzedenie ArK (NrK) o zakupie TV w takowym celu:

– Bestemmelsene i forskriften sier at når en mottaker ikke er i bruk, må man sende melding til NRK – en erklæring om at apparatet er satt bort, og ikke vil tas i bruk før NRK er underrettet. Dette må gjøres før lisensterminen begynner.

– I utgangspunktet skal en TV settes bort for å unngå kringkastingsavgift, men hvis du bruker den som skjerm er den ikke satt bort i snever forstand.


Pozatym mozna zaplombowac TV na odbior ArK (NrK) i wtedy lewacy nie beda mogli sciagnac haraczu za swoj program propagandowy i bedzie mozna trzymac TV nie tylko podlaczone do komputera.


Acha, trzeba tak bylo od razu. Trzeba bylo mowic prosto z mostu, ze jestes nie tylko zadeklarowanym rewolucjonista kapitalista o odcieniu marksistowskim z lekkimi inklinacjami w kierunku Che, ale i anarchista...

Powinienes wyjechac na wycieczke z tej obrzydliwej socjalistycznej Norwegii. Najlepiej do Rosji, twej kolebki zdrowego kapitalizmu. Jak w twej Ziemi Obiecanej zaledwie wysiadziesz z samolotu i zanim z Szeremietiewa na Plac Czerwony dotrzesz nie tylko okradna Cie ze wszystkiego, lacznie z butami, ale jeczcze 5 razy wpierdziel obskoczysz (a za nic, tak sobie) to moze spojzysz ciut inaczej na problem otaczajacego Cie swiata.

Kapitalizm o ktorym piszesz polega nie na tym, ze znika obowiazek placenia podatkow progresywnych i ograniczony zostaje socjal... Znika tez wiele innych rzeczy. Znika pomocny urzednik, znika z ulic policjant, pojawia sie za to...

Co ja Ci bede dlugo opwiadal, pojedz do swej ukochanej Rosji.

PS.Pierwsza rzecz z jakiej Cie skroja to komorka, wiec do mamy zadzwonic po pomoc nie bedziesz mogl. I dobra rada: jako wychowany od malego w Norwegi zapewne jestes slicznym, ladnym, zadbanym wypielegnowanym chlopczykiem, nie pros wiec o pomoc nie daj Boze milicjanta, bo ten prewencyjnie do wyjasnienia (nie jest to bowiem ta glupia beznadziejna Norwegia) posadzi Cie na dolek. A jak w moskwie taka slicna chlopczyka trafi na dolek, to juz po godzinie bedziesz baki puszczal bezglosnie. Sorry za brutalnosc, nie jestem zlosliwy, tylko jestem realista, a takie informacje moga Ci uratowac jesli nie zycie, to przynajmniej dziewiczosc zwieraczy...

---------------------------
Drogi Janie,
Wiesz jak admiruję Twój intelekt,oczytanie i frykcyjna obecnosc na forum.
....ale to ,co napisales nt. Rosji - kazde slowo - zawiera tyle (wybacz) idiotyzmow i bzdur,ze az nie moge uwierzyc,ze ktos taki jak Ty mogł cos takiego wydalic z siebie.
Rosje znam od wielu lat,Moskwa to piekne,bezpieczne,bogate miasto. Rosjanie to najlepsi partnerzy w interesach jacy moga sie spoconemy Polakowi w bereciku z antentka przydarzyc.
Norwegowie,Niemcy to przy nich absolutnie,siatkowi (chodzi o wielkosc zamowien) palanci.
To madry,wspanialy i serdeczny Narod.System to co innego.
Itd.itd...
Sincerely Yours
KK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
napisał:
@WujekJanek:

PS. Nie wiem co chcesz od mojego utrzymania, ale jesli masz wyzsze zarobki od moich w skali roku to gratuluje. A jesli nie to te twoje wywody o doroslosci i utrzymaniu etc. itd. zupelnie sa zbedne ot taka pusta bezcelowa gadka.


Co do twojego utrzymacia przyjmuje za pewnik ze utrzymuja Cie Rodzice, gdyz nikt bedacy na wlasnym utrzymaniu i zyjacy w realnym swiecie ludzi doroslych nie wyopisywal by takich bzdur. no chyba ze ktos by mu za to placil.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@WujekJanek: Mieszkalem i w domu rodzicow pracujac i majac dochody ponad srednia krajowa Norweska, mieszkalem takze poza domem np. w Vadsø w Finnmark i wszedzie sobie swietnie radzilem. Zarabiam wlasny kaptial byc moze wyzszy od ciebie a mimo to probujesz mi wmowic swoja jedyna sluszna wizje mojej osoby.

Tak samo jak wczesniej na podstawie, (no wlasnie na jakiej? Wlasnych doswiadczen w ZSRR?) zupelnie subiektywnej oceniles cala Rosje, powyzej Krystian85 potwierdzil moja opinie o nowoczesnej Rosji. Lecz ty zapewne nadal bedziesz trwal przy wlasnej jedynej slusznej wizji swiata....

PS. Widze iz zedytowales twoj post. Jak juz mowilem kapitalizm jest systemem calkowicie racjonalnym a nie utopia poniewaz aby funkcjonowal nie trzeba nikogo do niczego zmuszac. Wystarczy iz panstwo zadba o wojsko, policje, sadownictwo, wieziennictwo oraz dzieci porzucone (a przy okazji slony rachunek dziecioroba i dzieciorobka wystawi zeby byli odpowiedzialni za swoje czyny). A moja rodzina sie nie martw zupelnie zarowno mama jak i dziewczyna zgodnie na Korwina oddadza glos w wyborach. By zrozumiec oco chodzilo Korwinowi (poza przebiciem sie do mediow) trzeba przeczytac cala wypowiedz a nie urywki wyrwane z kontekstu przez dziennikarzyny na uslugach POPiSowego rezimu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Krystian85 napisał:
WujekJanek napisał:
Imperator1988 napisał:
WujekJanek napisał:

A oto Ania, jako kolejna osoba, dolaczyla do grona tych, ktorzy nie maja prawa moralnego klapac dziobem gdy ktos stwierdzi ze Polacy to kombinatorzy, naciagacze i oszusci.--

Aniu, Tobie i takim jak Ty z calego serca przebywajacy w Norwegii Polacy dziekuja za wyrabianie opinii szwindlarzy.


Alez ona niechce dokonac zadnego szwindlu jedynie walczy ze zlodziejskim socjalizmem ktory narzuca komus placenie za uslugi z ktorych niezamierza korzystac. Ktoz chcialby dobrowolnie ogladac socjalistyczne media NrK zwane przez norskow ArK od Arbeiderpartietsrikskringkasting.

Jesli ona chce np. ogladac Polskie programy przez telewizje satelitarna oraz np. podlaczyc sobie telewizor do komputera lub pograc na nim na konsoli. To jak lewaki moga zmuszac kogos by oplacil abonament za ichniejsza tube propagandowa socjalizmu? Nalezy zrobic wszystko co tylko mozliwe aby LEGALNIE pominac abonament.

Najprostszy sposob to podlaczenie do komputera i uzywanie jako ekran oraz uprzedenie ArK (NrK) o zakupie TV w takowym celu:

– Bestemmelsene i forskriften sier at når en mottaker ikke er i bruk, må man sende melding til NRK – en erklæring om at apparatet er satt bort, og ikke vil tas i bruk før NRK er underrettet. Dette må gjøres før lisensterminen begynner.

– I utgangspunktet skal en TV settes bort for å unngå kringkastingsavgift, men hvis du bruker den som skjerm er den ikke satt bort i snever forstand.


Pozatym mozna zaplombowac TV na odbior ArK (NrK) i wtedy lewacy nie beda mogli sciagnac haraczu za swoj program propagandowy i bedzie mozna trzymac TV nie tylko podlaczone do komputera.


Acha, trzeba tak bylo od razu. Trzeba bylo mowic prosto z mostu, ze jestes nie tylko zadeklarowanym rewolucjonista kapitalista o odcieniu marksistowskim z lekkimi inklinacjami w kierunku Che, ale i anarchista...

Powinienes wyjechac na wycieczke z tej obrzydliwej socjalistycznej Norwegii. Najlepiej do Rosji, twej kolebki zdrowego kapitalizmu. Jak w twej Ziemi Obiecanej zaledwie wysiadziesz z samolotu i zanim z Szeremietiewa na Plac Czerwony dotrzesz nie tylko okradna Cie ze wszystkiego, lacznie z butami, ale jeczcze 5 razy wpierdziel obskoczysz (a za nic, tak sobie) to moze spojzysz ciut inaczej na problem otaczajacego Cie swiata.

Kapitalizm o ktorym piszesz polega nie na tym, ze znika obowiazek placenia podatkow progresywnych i ograniczony zostaje socjal... Znika tez wiele innych rzeczy. Znika pomocny urzednik, znika z ulic policjant, pojawia sie za to...

Co ja Ci bede dlugo opwiadal, pojedz do swej ukochanej Rosji.

PS.Pierwsza rzecz z jakiej Cie skroja to komorka, wiec do mamy zadzwonic po pomoc nie bedziesz mogl. I dobra rada: jako wychowany od malego w Norwegi zapewne jestes slicznym, ladnym, zadbanym wypielegnowanym chlopczykiem, nie pros wiec o pomoc nie daj Boze milicjanta, bo ten prewencyjnie do wyjasnienia (nie jest to bowiem ta glupia beznadziejna Norwegia) posadzi Cie na dolek. A jak w moskwie taka slicna chlopczyka trafi na dolek, to juz po godzinie bedziesz baki puszczal bezglosnie. Sorry za brutalnosc, nie jestem zlosliwy, tylko jestem realista, a takie informacje moga Ci uratowac jesli nie zycie, to przynajmniej dziewiczosc zwieraczy...

---------------------------
Drogi Janie,
Wiesz jak admiruję Twój intelekt,oczytanie i frykcyjna obecnosc na forum.
....ale to ,co napisales nt. Rosji - kazde slowo - zawiera tyle (wybacz) idiotyzmow i bzdur,ze az nie moge uwierzyc,ze ktos taki jak Ty mogł cos takiego wydalic z siebie.
Rosje znam od wielu lat,Moskwa to piekne,bezpieczne,bogate miasto. Rosjanie to najlepsi partnerzy w interesach jacy moga sie spoconemy Polakowi w bereciku z antentka przydarzyc.
Norwegowie,Niemcy to przy nich absolutnie,siatkowi (chodzi o wielkosc zamowien) palanci.
To madry,wspanialy i serdeczny Narod.System to co innego.
Itd.itd...
Sincerely Yours
KK


Krystianie, ale my dyskutujemy nie o ludziach, tylko wlasnie o systemie.
Co zas do tego, ze "Moskwa to miasto bezpieczne", dla mnie brzmi to mniej wiecej tak, jak "duch bojowy armii czeskiej"...

Szeroki gest, spontanicznosc i serdecznosc to oczywiscie typowe wsrod Rosjan. jednak rownie typowym zjawiskiem jest przestepczosc zarowno ta pospåolita jak i zorganizowana, oraz najwyzszy stopien deprawacji wladzy, od mera Moskwy poczynajac, na stojkowym konczac...

Moze masz inne doswiadczenia, z moich wyglada to wlasnie tak.

Co do wielkosci rosyjskich zamowien... Oczywiscie, racja. Woplumen kontraktow jest niewyobrazalny jesli przyrownac go do takiej Norwegii. Jednak jesli znasz Rosje, to wiesz doskonale, ze pozyskac zamowienie i BAZPIECZNIE zrealizowac dostawe towaru, to dopiero 10% sukcesu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Poniewaz musze konczyc krotkie podsumowanie:
Putinowska Rosja kolebka dobrobytu, poszanowania wolnosci obywatelskich, prawa wlasnosci... Mekka przedsiebiorcow. Kraj spokojny, bezpieczny i bogaty.

Kto ma watpliwosci, niech wysle e-maila z zapytaniem do Chodorowskiego. No tak wiem, to bardzo trudne, ale i tak latwiejsze niz uzyskanie opinii od Niemcowa...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
WujekJanek napisał:
Poniewaz musze konczyc krotkie podsumowanie:
Putinowska Rosja kolebka dobrobytu, poszanowania wolnosci obywatelskich, prawa wlasnosci... Mekka przedsiebiorcow. Kraj spokojny, bezpieczny i bogaty.


Co do tego pelna zgodnosc iz tak wlasnie bedzie, chociaz droga przed Rosja nadal dluga aby bylo wlasnie dokladnie tak jak piszesz.

Kto ma watpliwosci, niech wysle e-maila z zapytaniem do Chodorowskiego. No tak wiem, to bardzo trudne, ale i tak latwiejsze niz uzyskanie opinii od Niemcowa...

A po coz komu opinia sluzalcow zachodnich feudalnych panow wybranych przez lewaczkow. Oni za srebrniki amerykanskie i szkopskie zdradzaja wlasny kraj i Slowianskosc. W stanie zimnej wojny spowodowanej probami zachodnich feudalow polozenia lap na zasobach naturalnych Slowian w Rosji sa oni zdrajcami objetymi prawem wojennym. Putin i tak zdecydowanie zbyt lagodnie Chodorkowskiego potraktowal ktory defacto wzbogacil sie na osztustwach Jelcyna ktory rozdawal nie swoja wlasnosc swoim kolega. W Imperium nie ma miejsca dla zdrajcow Slowianskosci na uslugach zachodnich feudalnych Panow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Ale co z tym urwa telewizorem, prawie 4 strony brandzlowania się nad sprawami abstrakcyjnymi.....
Ja przeczytałem zaledwie kilka postów i żygać mi się chce, a co dopiero normalnym osobnikom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Krystian85 napisał:
WujekJanek napisał:
Imperator1988 napisał:
WujekJanek napisał:

A oto Ania, jako kolejna osoba, dolaczyla do grona tych, ktorzy nie maja prawa moralnego klapac dziobem gdy ktos stwierdzi ze Polacy to kombinatorzy, naciagacze i oszusci.--

Aniu, Tobie i takim jak Ty z calego serca przebywajacy w Norwegii Polacy dziekuja za wyrabianie opinii szwindlarzy.


Alez ona niechce dokonac zadnego szwindlu jedynie walczy ze zlodziejskim socjalizmem ktory narzuca komus placenie za uslugi z ktorych niezamierza korzystac. Ktoz chcialby dobrowolnie ogladac socjalistyczne media NrK zwane przez norskow ArK od Arbeiderpartietsrikskringkasting.

Jesli ona chce np. ogladac Polskie programy przez telewizje satelitarna oraz np. podlaczyc sobie telewizor do komputera lub pograc na nim na konsoli. To jak lewaki moga zmuszac kogos by oplacil abonament za ichniejsza tube propagandowa socjalizmu? Nalezy zrobic wszystko co tylko mozliwe aby LEGALNIE pominac abonament.

Najprostszy sposob to podlaczenie do komputera i uzywanie jako ekran oraz uprzedenie ArK (NrK) o zakupie TV w takowym celu:

– Bestemmelsene i forskriften sier at når en mottaker ikke er i bruk, må man sende melding til NRK – en erklæring om at apparatet er satt bort, og ikke vil tas i bruk før NRK er underrettet. Dette må gjøres før lisensterminen begynner.

– I utgangspunktet skal en TV settes bort for å unngå kringkastingsavgift, men hvis du bruker den som skjerm er den ikke satt bort i snever forstand.


Pozatym mozna zaplombowac TV na odbior ArK (NrK) i wtedy lewacy nie beda mogli sciagnac haraczu za swoj program propagandowy i bedzie mozna trzymac TV nie tylko podlaczone do komputera.


Acha, trzeba tak bylo od razu. Trzeba bylo mowic prosto z mostu, ze jestes nie tylko zadeklarowanym rewolucjonista kapitalista o odcieniu marksistowskim z lekkimi inklinacjami w kierunku Che, ale i anarchista...

Powinienes wyjechac na wycieczke z tej obrzydliwej socjalistycznej Norwegii. Najlepiej do Rosji, twej kolebki zdrowego kapitalizmu. Jak w twej Ziemi Obiecanej zaledwie wysiadziesz z samolotu i zanim z Szeremietiewa na Plac Czerwony dotrzesz nie tylko okradna Cie ze wszystkiego, lacznie z butami, ale jeczcze 5 razy wpierdziel obskoczysz (a za nic, tak sobie) to moze spojzysz ciut inaczej na problem otaczajacego Cie swiata.

Kapitalizm o ktorym piszesz polega nie na tym, ze znika obowiazek placenia podatkow progresywnych i ograniczony zostaje socjal... Znika tez wiele innych rzeczy. Znika pomocny urzednik, znika z ulic policjant, pojawia sie za to...

Co ja Ci bede dlugo opwiadal, pojedz do swej ukochanej Rosji.

PS.Pierwsza rzecz z jakiej Cie skroja to komorka, wiec do mamy zadzwonic po pomoc nie bedziesz mogl. I dobra rada: jako wychowany od malego w Norwegi zapewne jestes slicznym, ladnym, zadbanym wypielegnowanym chlopczykiem, nie pros wiec o pomoc nie daj Boze milicjanta, bo ten prewencyjnie do wyjasnienia (nie jest to bowiem ta glupia beznadziejna Norwegia) posadzi Cie na dolek. A jak w moskwie taka slicna chlopczyka trafi na dolek, to juz po godzinie bedziesz baki puszczal bezglosnie. Sorry za brutalnosc, nie jestem zlosliwy, tylko jestem realista, a takie informacje moga Ci uratowac jesli nie zycie, to przynajmniej dziewiczosc zwieraczy...

---------------------------
Drogi Janie,
Wiesz jak admiruję Twój intelekt,oczytanie i frykcyjna obecnosc na forum.
....ale to ,co napisales nt. Rosji - kazde slowo - zawiera tyle (wybacz) idiotyzmow i bzdur,ze az nie moge uwierzyc,ze ktos taki jak Ty mogł cos takiego wydalic z siebie.
Rosje znam od wielu lat,Moskwa to piekne,bezpieczne,bogate miasto. Rosjanie to najlepsi partnerzy w interesach jacy moga sie spoconemy Polakowi w bereciku z antentka przydarzyc.
Norwegowie,Niemcy to przy nich absolutnie,siatkowi (chodzi o wielkosc zamowien) palanci.
To madry,wspanialy i serdeczny Narod.System to co innego.
Itd.itd...
Sincerely Yours
KK


Krystianie, ale my dyskutujemy nie o ludziach, tylko wlasnie o systemie.
Co zas do tego, ze "Moskwa to miasto bezpieczne", dla mnie brzmi to mniej wiecej tak, jak "duch bojowy armii czeskiej"...

Szeroki gest, spontanicznosc i serdecznosc to oczywiscie typowe wsrod Rosjan. jednak rownie typowym zjawiskiem jest przestepczosc zarowno ta pospåolita jak i zorganizowana, oraz najwyzszy stopien deprawacji wladzy, od mera Moskwy poczynajac, na stojkowym konczac...

Moze masz inne doswiadczenia, z moich wyglada to wlasnie tak.

Co do wielkosci rosyjskich zamowien... Oczywiscie, racja. Woplumen kontraktow jest niewyobrazalny jesli przyrownac go do takiej Norwegii. Jednak jesli znasz Rosje, to wiesz doskonale, ze pozyskac zamowienie i BAZPIECZNIE zrealizowac dostawe towaru, to dopiero 10% sukcesu.

---------------
Sprzedawałem moim partnerom w Rosji towar (norweski) udzielając kredytu kupieckiego bez zabezpieczenia tylko na sympatyczny znany ryj na setki tysięcy USD. Nie straciłem ani 1 USD !!!! Z Niemcami, Norwegami itp. fiutami straty mimo Hermesa szły w 10 tki tys. Euro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok