Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
iksiński igrek K T Krystian Kozyra P. H. cysiek33 (818 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ten obraz najlepiej przedstawia szansę polactwa i słowiaństwa na sukces

Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@jasta102: A ty dalej nic nierozumiesz tlumaczac wszystko sobie filozofia i medrkowaniem. A fakty naukowe sa duzo prostsze poprostu azjaci maja troche inny typ inteligencji czesciej przydatny przy wykonywaniu powtarzalnych zadan co takze widac w roznorakich miedzynarodowych grach komputerowych. I o ile azjaci niezwykle efektywnie wykonuja powtarzajace sie zadania o tyle jesli chodzi o innowacyjnosc czy najwieksze osiagniecia wcale nie sa najlepsi.

Pozatym system Korei, Taiwanu i Japoni jest duzo mniej socjalistyczny niz systemy europeiskie chociaz brak w nim wysokorozwinietej kapitalistycznej wolnosci osobistej jednostki sczegolnie w Korei.

A co do obrazka to posmiac sie mozna lecz fakty sa takie iz Slowianie pokonali wtedy giermancow pod grunwaldem. Wczesniej takze bylo wiele zwyciestw nad odwiecznym wrogiem Slowianskosci: pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_na_jeziorze_Pejpus
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
plus konfucjanizm
Konfucjanizm (儒學, rúxué, lub 儒家, rújiā) – system filozoficzno-religijny zapoczątkowany w Chinach przez Konfucjusza (Kong Fuzi, Kongzi) w V wieku p.n.e., a następnie rozwinięty m.in. przez Mencjusza (konfucjanizm idealistyczny) i Xunzi (konfucjanizm realistyczny) w III wieku p.n.e. Konfucjanizm głosi, że zbudowanie idealnego społeczeństwa i osiągnięcie pokoju na świecie jest możliwe pod warunkiem przestrzegania obowiązków wynikających z hierarchii społecznej oraz zachowywania tradycji, czystości, ładu i porządku.

Dokładne określenie, czy konfucjanizm jest religią, czy filozofią jest trudne. Według europejskich kryteriów jest to mieszanka pojęć religijnych, społecznych, ekonomicznych, etycznych i obyczajowych tworzących spójny, choć nie do końca zdefiniowany światopogląd.

Konfucjanizm rozpowszechnił się w Chinach i Korei (początek I w. n.e.) a także w Wietnamie i Japonii, stając się dominującą doktryną państwowo-religijną tych krajów, kształtującą ich politykę i obyczaje do czasów współczesnych.
plus wiara w reinkarnację, że się wróci w to samo miejsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@jasta102: To jedynie filozofia najwazniejsze sa naturalne genetyczne predyspozycje azjatow jako calosci, to dzieki temu mogli np. przeksztalcic ideologie komunizmu w Chinach w prawie kapitalizm np.

A ich przemyslenia objawialy sie wczesniej zanim powstala ta filozofia: pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_wojenna_Sun_Zi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
napisał:
A co do obrazka to posmiac sie mozna lecz fakty sa takie iz Slowianie pokonali wtedy giermancow pod grunwaldem. Wczesniej takze bylo wiele zwyciestw nad odwiecznym wrogiem Slowianskosci
ostatni raz po dobroci mówię
poczytaj młodzieńcze trochę z innych kierunków
takie słowo jak
Svartedauden
to ono pokonało Krzyżaków + reszta Europy
pod Grunwaldem przeciwko Polacy + Czesi+Ukraińcy+Białorusini
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@jasta102: Svartedauden udowodnilo jedynie lepsza odpornosc Slowian a wiec musielibyc lepsi genetycznie jako iz wsrod Slowian bylo o wiele mniej zachorowan i zgonow niz wsrod giermancow ktorych kosilo rowno

A co do bitwy pod Grunwaldem to im wiecej Slowianskich narodow polaczylo sie by zwalczyc odwiecznego wroga to tym bardziej udowadnia to moja teze iz wspolnie Slowianie sa potega a odwieczny wrog nie ma z nami szans. Co tez udowodnila 2 Wojna Swiatowa. Dlatego gierman tak sie stara poroznic Slowianskie narody i wyszukuja volksdeutschy gdzie tylko potrafia odnalezc lapy lase na szkopskie srebrniki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok