Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

ma ktos swoj ogrodek? Co wam rosnie? - Norwegia

Czytali temat:
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Mi narazie wychodzi tylko rzodkiewka, lubczyk, natka pietruszki i ziemniaki. Sałata beznadziejnie.
Czy ktos probowal z drzewami owocowymi? Gdzie mozna kupic jablon?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
U mnie jedynie slimaki sie udaja, reszta nie daje rady przetrwac.

Poszukaj w swojej okolicy Planteskole albo hagesenter ( google ).
Plantasjen ma tanie rosliny i drzewa, ale jakosc jest watpliwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
dzieki Mi tez nie chcialo rosnac ale zdrapalam czarna ziemie ze skał, zrzuciłam na doł i jakos to rosnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
Mi zawsze rośnie trzeba tylko zwilzac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Andre_BG napisał:
Mi zawsze rośnie trzeba tylko zwilzac

Wilgotnosc w kazdej formie jest podstawa wzrostu i jego trwalosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Tyle deszczu w norwegii, to chyba najmniejszy problem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Klimat w Norwegii w okolicach Oslo (o tym terenie moge sie wypowiadac bo ten teren znam) jest prawie taki sam jak w Polsce. Ale prawie robi ogromna roznice.
Amplityda temperatur jest porownywalna, choc klimat nieco lagodniejszy, opady nawet kozystniejsze, ale mamy zupelnie inny cykl naslonecznienia.

Nie powinno to jednak miec znaczacego wplywu na hodowle na poziomie amatorskim, pamietaj jednak (chyba wspominalas sama) ze roslina potrzebuje do zycia ziemi. Sprawdz wiec zawsze czy skala zaczyna sie 20 czy 2 centymetry pod powierzchnia
I skoreluj to z informacja o systemie korzeniowym rosliny, po prostu wrzuc w google nazwe roslinki z dopiskiem SYSTEM KORZENIOWY i juz wszystko wiesz...

Nie jestem, naprawde nie jestem zwolennikiem twierdzenia, ze wszystko co norweskie jest najlepsze na swiecie, ale kupujac rozsady czy material szkolkarski staraj sie nabywac material wychodowany w Norwegii. Nie jest to proste bo wiekszosc materialu jest impotrowana z Holandii, ale postaraj sie. Z gory uprzedzam jaka sytuacje zastaniesz: piekna 3 razy wieksza sadzonka holenderska kosztyje powiedzmy 50kr, a maly obgryziony norweski pokurcz 150kr... BIERZ 3 razy drozszego pokurcza!!! Z wielu wzgledow...

Wrzuc sobie tez w wyszukiwarke haslo hagesenter, w ten sposob znajdziesz najblizsze centra ogrodnicze.

POWODZENIA!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
malgorzata kkkkkkkkkk
(malgonia57)
Wiking
Jak warzywka to tylko szklarnia .pomijajac wszystkojedzace ślimaki , temperatura nie pozwala normalnie rosnąć roślinkom. Np w ostatnim roku posiany koperek po całym sezonie miał ok 20 cm i nawet kwiatka nie zawiązał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Kamil Kurowski
(kamilpiotr) Online
Nowicjusz
.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok