Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wysokość piwnicy - Norwegia

29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
Witam.
Mam pytanie odnośnie wysokości piwnicy pod wynajem.
Jakie są dopuszczalne normy 2,10 m czy więcej.
A wielkość okien też musi być odpowiednia?
Z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
w piwnicy to się kartofle trzyma, a nie planuje umieścić rodaków
i to jeszcze pewnie po 5 tysięcy od głowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
Kartofle to ty pewnie trzymasz w piwnicy. Ja kupuje w sklepie świeże. A co z piwnicą chce zrobić to moja sprawa. Jak nie znasz odpowiedzi na pytanie to się nie udzielaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Barbarella83 napisał:
Witam.
Mam pytanie odnośnie wysokości piwnicy pod wynajem.
Jakie są dopuszczalne normy 2,10 m czy więcej.
A wielkość okien też musi być odpowiednia?
Z góry dziękuję


Moja droga, wymogow jest cala masa, a punktem wyjscia sa zawsze wzgledy bezpieczenstwa, zapewnienie ciagow ewakuacyjnych, i miedzy innymi o czym sama wzmiankowalas wielkosc okien, instalacja ppoz i dziesiatki innych.
Zagadnienie jest na tyle obszerne, ze przypomina pytanie Ile kosztuje duzy i czerwony samochod?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a to uważasz, że legalnie, to pomieszczenie w piwnicy przeznaczone do mieszkania ludzi może mieć mniejszą wysokość i okna niż na parterze?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
A dokładna wysokość piwnicy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Kopeć
(Barbarella83)
Wiking
jasta102 napisał:
[quote]a to uważasz, że legalnie, to pomieszczenie w piwnicy przeznaczone do mieszkania ludzi może mieć mniejszą wysokość i okna niż na parterze?


Jeśli będę mieszkał tam sam to chyba nie ma to znaczenia. Dla mnie wielkość okien nie ma różnicy. Ale pytanie jest takie. Jaka minimalna wysokość?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
pewnym jest, że pomieszczenie musi mieć minimum 15 m3
a podają że to minimum to 2,20m wyjątkowo, a zalecane 2,40metra
ale sobie poczytaj
tu masz wszystkie wymagane warunki w kupie
www.viivilla.no/interior/loft-og-kjeller...-innrede-kjellerrom/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Barbarella83 napisał:
[quote]jasta102 napisał:
a to uważasz, że legalnie, to pomieszczenie w piwnicy przeznaczone do mieszkania ludzi może mieć mniejszą wysokość i okna niż na parterze?


Jeśli będę mieszkał tam sam to chyba nie ma to znaczenia. Dla mnie wielkość okien nie ma różnicy. Ale pytanie jest takie. Jaka minimalna wysokość?


okna żeby mogły służyć jako droga ewakuacyjna to wys 50cm szer.60cm minimum światła, ale suma nie może być mniejsza niż 150cm czyli jak okno ma wys. 50 cm to szerokość 100 cm i różne tego typu kombinacje. okno takie musi się otwierać na bok, a nie w dół czy do góry tylko i być 1m od podłogi. No i okno powinno mieć powierzchnie światła minimum 10% powierzchni podłogi. podobno moze też być też podest zamontowany na stałe aby okno było nie wyżej niż 1 m powyżej, ale tego to nie jestem pewien.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Barbarella83 napisał:
[quote]jasta102 napisał:
a to uważasz, że legalnie, to pomieszczenie w piwnicy przeznaczone do mieszkania ludzi może mieć mniejszą wysokość i okna niż na parterze?


Jeśli będę mieszkał tam sam to chyba nie ma to znaczenia. Dla mnie wielkość okien nie ma różnicy. Ale pytanie jest takie. Jaka minimalna wysokość?


Nawet jesli bedziesz mieszkal sam to wszystkie te rzeczy maja znaczenie i to fundamentalne.
Pomijajac kwestie twojego bezpieczenstwa i komfortu jak podpadniesz ktoremus z sasiadow, to wysle on melding do strazy, przujdzie brannman, spozadzi protokol i dostaniesz decyzja administracyjna kilka dni na opuszczenie terenu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok