Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polski samochod w norwegii - Norwegia

32 Posty
Andrzej Cybulski
(smoczek)
Nowicjusz
Witam, chce sobie kupic samochod w polsce i mam zamiar przyjechac nim tutaj a w norwegii pracuje juz 8-9miesiecy a wiem ze podobno rok czasu mozna jezdzic a polskich blachach. Mam tymczasowy numer i planujr wystapic teraz o numer staly ale dpwiedzialem sie ze podobno na tymczasowym numerze moge jezdzic polskim autem bez ograniczenia czasowego. No i chcialbym sie dowiedziec czy to prawda a jesli nie to czy jakos inaczej mozna obejsc ten przepis o jezdzie tylko przez rok ?
Z gory dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
smoczek napisał:
Witam, chce sobie kupic samochod w polsce i mam zamiar przyjechac nim tutaj a w norwegii pracuje juz 8-9miesiecy a wiem ze podobno rok czasu mozna jezdzic a polskich blachach. Mam tymczasowy numer i planujr wystapic teraz o numer staly ale dpwiedzialem sie ze podobno na tymczasowym numerze moge jezdzic polskim autem bez ograniczenia czasowego. No i chcialbym sie dowiedziec czy to prawda a jesli nie to czy jakos inaczej mozna obejsc ten przepis o jezdzie tylko przez rok ?
Z gory dzieki


mozesz jezdzic na pl tablicach caly czas, wystarczy ze raz do roku wywieziesz dowod rej z no, mozna listem wyslac na wycieczke ( koniecznie poleconym!) Toll planuje wraz z polskimi urzedami dojsc do porozumienia i chce aby w NO otwozyc zamiejscowa stacje kontroli pojazdow, aby rodacy nie musieli kombinowac i podbijac na lewo przegladow co roku. #pewna informacja na 100% mowil mi o tym stacho ktorego wnuczek chodzi do przedszkola razem z corka goscia ktorego kuzyna szwagier pracuje w toll jako odzwierny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakub Zajączkowski
(maksencjusz)
Wiking
Podłączam się do zapytania. Pracuje w norge 3 miesiące na legalu. Mam d numer jednak nie rejestrowałem się jeszcze na policji. Planuje kupić samochód w Polsce jako wspołwasiciel i przywieść go tutaj. Czy mogę tym samochodem jezdzic ten rok od daty wjazdi do norge tak jest napisane na tollu czy są jakie haki których powiniem się obawiać? wszelka pomoc mile widziana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Generalnie jak dostaniesz stały numer to masz zakaz jazdy autem polskim po norwegii, nie wazne czy Twoim,tescia cz babci. Jest obiegowa opina wsród Polaków że autem mozna jezdzic do roku a póznij nie co tez jest mrzonką. Wszystko zalezy od rodzaju numeru i pozwolenia z toll. Pendlerzy na tymczasowych numerach mogą sobie miec tu polskie auto i 20 lat. Ja tu odrazu dostałem stały nr, byłem na policji i dowiadywałem sie ze nie moge jezdzic autem polskim i musiałem norweskie kupic co nie uważam za bład...a dlaczego :

Jestescie innaczej traktowani na drodze, policja was tak czesto nie zatrzymuje do kontroli drogowych, pozatym czesto są akcje zorganizowane przez statsen vegvessen że po prostu zabierają ludziom tablice rejestracyjne z aut stojących pod domem, na parkingu i zostawiają karteczke żeby sie zgłosic o wyjasnienie powodu bycia tego auta w norwegii co sie rowna..cło do zapłacenia.

W tamtym roku był taki wypadek na E18 w okolicach Drammen że polak spowodował smiertelny wypadek uciekajac, było o tym głosno. Akurat jechalismy do roboty 100 m za tym wypadkiem kumpla polskim autem i co było...policja przejerzajac patrzyłą na blachy pojazdów i do nas odrazu sie przyczepili, kajdanki i wyjasnienia w radiowozie...to nie było miłe wsrod dziesiatek innych samochodów a powód tylko taki że mielismy polskie blachy.

Pozatym koszta..juz bez przesady...10/20 tys kr płacicie za jakies rozsądne auto benzynowe 10,15 letnie które nie jest zarżniete jak nasze polskie odpowiedniki. 1,5 tys kr rejestracja, oc ok 5 tys kr, årsgift jest najczesciej opłacony wiec odpada. Warto kupowac polskie ? Nie stać was jak pracujecie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakub Zajączkowski
(maksencjusz)
Wiking
To ze jak mam staly numer to wiem ze musze miesc norweskie blachy. I taki tez jest plan. Ale poki mam tylko d numer i kontrakt tymczasowy to czemu miałbym sobie tego roku nie przejezdzić? moim pytaniem było czy mając d numer są też jakies ograniczenia? nie mowie tu o stałym numerze ale dzięki za wyczerpująca odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
ja pisałem na autora tematu a nie na osobe co sie podczepia

Pozatym przejezdzij sobie jak najbardziej tylko szybko zobaczysz roznice jak zmienisz blachy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
hmm wydaje mi sie ze tutaj na forum bylarozmowa o tym ze okres roku kiedy to mozna jezdzic na polskich blachach zostal skrocony...bodajze do 3 m-cy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Agnieszka Kajka
(Agnieszka_MN)
Wiking
W tym artykule znajdują się informacje na temat użytkowania samochodu z polskimi tablicami rejestracyjnymi w Polsce (pod zdjęciem czerwonej tablicy rejestracyjnej): www.mojanorwegia.pl/transport_i_komunika...egii_cz._2-8708.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(SHL)
Wiking
smoczek napisał:
Witam, chce sobie kupic samochod w polsce i mam zamiar przyjechac nim tutaj a w norwegii pracuje juz 8-9miesiecy a wiem ze podobno rok czasu mozna jezdzic a polskich blachach. Mam tymczasowy numer i planujr wystapic teraz o numer staly ale dpwiedzialem sie ze podobno na tymczasowym numerze moge jezdzic polskim autem bez ograniczenia czasowego. No i chcialbym sie dowiedziec czy to prawda a jesli nie to czy jakos inaczej mozna obejsc ten przepis o jezdzie tylko przez rok ?
Z gory dzieki




Obiecaj ze przeczytasz i zrozuniesz

www.toll.no/en/international/polski/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Jakub Zajączkowski
(maksencjusz)
Wiking
Mając na celu rozwianie wszelkich wątpliwości udałem się do Toll office. Pani powiedziała ze " mogę jezdzic do roku czasu, ale musze mieć przy sobie dokument który potiwerdza moją INTENCJE OPUSZCZENIA NORWEGII po tym wlasnie roku od wjazdu do kraju. Jak na mój gust tu się temat konczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok