Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy Wy też tyjecie w Norwegii? - Norwegia

10 Postów
Monkola D.
(monkola)
Wiking
Wiem, trochę banalny temat, ale od jakiegoś czasu mnie nurtuje Dyskutowałam ostatnio o tym z koleżankami i każda miała podobne odczucia- w Polsce chudną a w Norwegii tyją. Od siebie dodam, że przyjechałam tu parę miesięcy temu i mój styl życia jest zupełnie inny niż w Polsce- zdrowszy Biegam, jeżdżę na rowerze, dużo chodzę, jem masę warzyw, itp, itd.. W Polsce nie odmawiam sobie fast foodów i słodyczy (bo tanie!) i nie uprawiam żadnego sportu. I w Norwegii mam spodnie o jeden rozmiar większe, zaś w ojczyźnie trzymam te mniejsze. Czy to klimat tak wpływa? Że wilgoć, że zimno? No ale na wakacje do Polski, to się wszystko unormuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
ola Węgrzyn
(lolo22)
Nowicjusz
Hej ją w norwegi mam to samo... Jestem tu od dwóch lat i rozmiar o jeden większy... Nie jem wcale dużo uprawiam sport. Najgorsze jest to że wszystko odkłada się w brzuszku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Janowski
(Szymanek)
Wiking
Nie mam z tym problemu, ale regularnie ćwiczę i patrzę na to co jem, staram się trzymać dietę odżywiając się zdrowo i regularnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(walecki)
Nowicjusz
Przytyć można też w Afryce wszystko zależy od tego jak szybko jesz, jakie porcje jesz, ile razy przeżuwasz itp, Ja też zmieniłem tryb życia ale waga naszczęście w miejscu może nawet ciut niżej , a może taki metabolizm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
walecki napisał:
Przytyć można też w Afryce wszystko zależy od tego jak szybko jesz, jakie porcje jesz, ile razy przeżuwasz itp, Ja też zmieniłem tryb życia ale waga naszczęście w miejscu może nawet ciut niżej , a może taki metabolizm

Chetnie zapoznam sie z badaniami wykazujacymi korelacje pomiedzy szybkim jedzeniem, przezuwaniem a tyciem.
Gdybys mogl podlinkowac to bede wdzieczny. Prosze tylko o badania a nie spekulacje domoroslych trenerow z YT.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
sprawa jest banalnie prosta
polska żywność jest parszywa i fałszowana
prędzej się posika niż upasie na czymś takim
kiełbasa przeważnie zawiera około 30% mięsa, szynka 60 kilka
na półkach w TESCO, czy Biedronce stoją głównie pozawijane i ufarbowane
zmielone kurze łapy, świńskie ogony, skóra, krowie wymiona, soja i woda
mięso eksportuje się do innych krajów
zresztą popatrzcie co sądzi minister polskiego rolnictwa
....
Polska tonie w parszywej żywności, produkowanej z odpadów, faszerowanej trującą chemią, z fałszowanymi terminami ważności. Półki w sklepach uginają się od wędlin, mięsa i pasztetów, które tylko wyglądają jak prawdziwe. Bo naprawdę są robione ze śmieci. Jaką ma na to radę minister rolnictwa? Człowiek, który ma bronić nas przed zalewem paskudztwa? – Nie kupujcie tanich wędlin – mówi bezczelnie Marka Sawicki (54 l.), który sam zgarnia co miesiąc ok. 14,5 tysiąca złotych.
www.fakt.pl/Sprzedawcy-wciskaja-Polakom-...tykuly,159158,1.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(walecki)
Nowicjusz
www.nazdrowie.pl/news/szybkie-jedzenie-to-szybkie-tycie

Wszędzie znadziesz jedną odpowiedź na twoje pytanie, czy ten jeden link wystarczy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
walecki napisał:
www.nazdrowie.pl/news/szybkie-jedzenie-to-szybkie-tycie

Wszędzie znadziesz jedną odpowiedź na twoje pytanie, czy ten jeden link wystarczy?


Wszędzie znaczy nigdzie.

Skąd wniosek, że to samo dotyczy dorosłych? W okresie dorastania mamy inny poziom hormonów, prawdopodobnie mają one dodatkowe zadania. Cała gospodarka hormonalna szaleje. Masz coś o dorosłych?
Bo temat ciekawy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(walecki)
Nowicjusz
Patrz nie zwrociłem uwagi na wiek, w rzeczywistości badania były prowadzone na dzieciach i młodzieży. Ale znalazłem coś co zwróciło moją uwagę: slimeo.pl/artykuly/czytaj/glebokie-gardl...eta-przezuwania.html
I generalnie zgodzę się z tym, że jedzenie mniejszych kęsów powoduje szybsze uczucie sytości ale nie ciężkości w żołądku. W sumie sam możesz sprawdzić przy jedzeniu chińszczyzny pałeczkami Ja tak mam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
oglądałem " Głębokie gardło"
no niegdyś to było naprawdę coś
pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C4%99bokie_gard%C5%82o_(film)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok