Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

DZIECIAKI I PROBLEM Z AKCEPTACJA W SZKOLE... - Norwegia

Czytali temat:
Sylwester Pachut anna wrobel Marzena . Rafal Kukula Eliza xxx (1837 niezalogowanych)
36 Postów
MONIKA K
(mooona77)
Nowicjusz
WITAM,,,mam syna 8 letniego chodzi do 2 klasy i ostatnio coraz czesciej wspomina ze jego rówiesnicy daja mu odczuc ze nie jest TUTEJSZ ...niepokoji mnie to, rozmawiałam z nauczycielami mają to na uwadze ale jestem ciekawa jak to wyglada w waszych szkołach pozdrawiam!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
mooona77 napisał:
WITAM,,,mam syna 8 letniego chodzi do 2 klasy i ostatnio coraz czesciej wspomina ze jego rówiesnicy daja mu odczuc ze nie jest TUTEJSZ ...niepokoji mnie to, rozmawiałam z nauczycielami mają to na uwadze ale jestem ciekawa jak to wyglada w waszych szkołach pozdrawiam!!!

ten problem jest prawopodobnie we wszystkich szkołach,ba nawet we wszystkich państwach...jak przychodzi nowy uczeń,nawet z innego miasta,musi upłynąć jakiś czas aby go klasa zaakceptowała..miałam to samo z moim młodszym synem trzy lata temu...także był ,,inny,,i nie tylko dlatego,ze nie umiał ich mowy ale był poprostu inny...dochodziło do incydentów ajakże...nauczyciele robili wszystko aby złagodzic te scesje i powiem,ze duzo pomogli...w tej chwili wszelkie różnice sie pozacierały i nie ma śladu dawniejszego podejścia z ich strony...na to potrzeba czasu i ,,wejścia ,,w ich świat...a dodam,ze mieszkamy w dość zamkniętej społeczności..tzw.wiocha

pozatym pomyśl jak nasze dzieci w Polsce traktują kogos nowego w klasie...jest tak samo a może jeszcze gorzej..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Chodzi do norweskiej klasy? Norweskie dzieci daja mu odczuć?
W klasie mojego syna hinduskie dzieci czesto przynosza na sniadanie ryż z czyms tam, wiec moj raz wziaaaaaaal sobie bigos, i inny polski chlopak powiedzial " patrzcie, jak świniak wpierdala bigos!" Mysle ze twoj syn czegos takiego raczej nie przechodzi.
Napisz cos wiecej o sytuacji twojego dziecka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Hilton napisał:
Chodzi do norweskiej klasy? Norweskie dzieci daja mu odczuć?
W klasie mojego syna hinduskie dzieci czesto przynosza na sniadanie ryż z czyms tam, wiec moj raz wziaaaaaaal sobie bigos, i inny polski chlopak powiedzial " patrzcie, jak świniak wpierdala bigos!" Mysle ze twoj syn czegos takiego raczej nie przechodzi.
Napisz cos wiecej o sytuacji twojego dziecka.


zatkało mnie...i zostawiłaś to tak bez echa czy cos zrobiłas???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
MONIKA K
(mooona77)
Nowicjusz
...syn jest w norweskiej szkole i z nimi zaczynał szkołe jest jeszcze chłopczyk z polski w 1 kl a tak nie ma żadnych obcokrajowców...zdaje sobie sprawe że dzieciaki nie maja łatwo niejednokrotnie słyszy ze nie jest norwegiem i ma siez nimi nie bawic...do rekoczynów tez dochodzi i jestem ciekawa waszych doswiadczeń ,naszczescie młody chce chodzi narazie,,,zapisałam go na sfo bardzo chciał... chodzą różne dzieciaki nie tylko rówiesniki z klasy .Mieszkamy tez na zadupiu w dosc zamknietej społecznosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
B.K. napisał:
Hilton napisał:
Chodzi do norweskiej klasy? Norweskie dzieci daja mu odczuć?
W klasie mojego syna hinduskie dzieci czesto przynosza na sniadanie ryż z czyms tam, wiec moj raz wziaaaaaaal sobie bigos, i inny polski chlopak powiedzial " patrzcie, jak świniak wpierdala bigos!" Mysle ze twoj syn czegos takiego raczej nie przechodzi.
Napisz cos wiecej o sytuacji twojego dziecka.


zatkało mnie...i zostawiłaś to tak bez echa czy cos zrobiłas???


Dokuczanie to trawalo od ponad roku i to tylko od polskich dzieci. Zgłaszał nauczycielowi, a ten, ze moj syn powinien to ignorowac. z norweskim nauczycielem nie ma co dyskutowac wiec poszłam do szkoły, wzielam gówniarza za szmaty i powiedzialm ze nie zycze sobie, aby sie w ten sposob odnoisil do mojego syna.
Nie mieszam w to innych matek, bo z doswiadczenia wiem, ze to bez sensu. Kiedys pracowalam w liceum i tam byly rozne przypadki, roznie sie odnosili uczniowie do nauczycieli... z racji tego, ze czesto stosuje metody niekonwencjonalne, czesto wygrywam. Jeden z takich uczniow- (matka prokurator, ojciec sędzia) myslal ze wszystko moze, nic nie dzialao, inni nauczyciele sie skarzyli i zalamywali rece. Wiec ktoregos razu podeszłam do gnoja i na ucho zapytalam czy dostał kiedykolwiek wpierdol, ale taki konkretny? I DO KONCA EDUKACJI NIE BYLO JUZ Z NIM ZADNYCH KLOPOTOW. Sukces przez zastraszenie hahah.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
kazimierz grauzul
(grauzulk)
Wiking
mam 12 letniego syna od dwoch lat chodzi w Norwegii do szkoły też przeszedł w szkole dużo,norweskie dzieci wcale nie są takie tolerancyjne jak to się często mówi ,a nauczyciele często też nie dostrzegają problemu ale wszystko trzeba zgłaszać w szkole ja myślałam nawet żeby zmienić szkołę ,łatwo nie jest naszym dzieciom odnależć się w szkole norweskiej chociaż niektóre nie mają z tym problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
Hilton napisał:"patrzcie, jak świniak wpierdala bigos!"
Ale mi narobilas smaka, chetnie bym wpirdzielil bigos, nawet jak swiniak, a co tam

Hilton napisał:Wiec ktoregos razu podeszłam do gnoja i na ucho zapytalam czy dostał kiedykolwiek wpierdol, ale taki konkretny? I DO KONCA EDUKACJI NIE BYLO JUZ Z NIM ZADNYCH KLOPOTOW. Sukces przez zastraszenie hahah.
Normalnie kocham Cie za to To dobra metoda. Mam o 16 lat mlodsza siostre i kiedys tez jakis gnojek jej mocno dokuczal, wiec ona poszla do starszego braciszka, a ten straszy braciszek podszedl do gnojka i powiedzial mu tak: jeszcze raz uslysze, ze dokuczasz Marcie, ze ja wyzywasz czy bijesz, to gwarantuje Ci, ze twoi rodzice nie znajda twoich zwlok. Moze troche przesadzilem, ale w kazdym razie od tego czasu byl spokoj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1564 Posty
Maniak
Hilton napisał:
...
Wiec ktoregos razu podeszłam do gnoja i na ucho zapytalam czy dostał kiedykolwiek wpierdol, ale taki konkretny? I DO KONCA EDUKACJI NIE BYLO JUZ Z NIM ZADNYCH KLOPOTOW. Sukces przez zastraszenie hahah.


   Dobra metoda. Był kiedyś gnojek wulgarnie i po chamsku odnoszący się do mojej córki, więc powiedziałem mu, że jego tatuś dostanie wpierdol za brak wychowania synalka. Zadziałało tak skutecznie, że zdobył się nawet na przeprosiny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(ja_ona)
Początkujący
Hilton napisał:
B.K. napisał:
Hilton napisał:
Chodzi do norweskiej klasy? Norweskie dzieci daja mu odczuć?
W klasie mojego syna hinduskie dzieci czesto przynosza na sniadanie ryż z czyms tam, wiec moj raz wziaaaaaaal sobie bigos, i inny polski chlopak powiedzial " patrzcie, jak świniak wpierdala bigos!" Mysle ze twoj syn czegos takiego raczej nie przechodzi.
Napisz cos wiecej o sytuacji twojego dziecka.


zatkało mnie...i zostawiłaś to tak bez echa czy cos zrobiłas???


Dokuczanie to trawalo od ponad roku i to tylko od polskich dzieci. Zgłaszał nauczycielowi, a ten, ze moj syn powinien to ignorowac. z norweskim nauczycielem nie ma co dyskutowac wiec poszłam do szkoły, wzielam gówniarza za szmaty i powiedzialm ze nie zycze sobie, aby sie w ten sposob odnoisil do mojego syna.
Nie mieszam w to innych matek, bo z doswiadczenia wiem, ze to bez sensu. Kiedys pracowalam w liceum i tam byly rozne przypadki, roznie sie odnosili uczniowie do nauczycieli... z racji tego, ze czesto stosuje metody niekonwencjonalne, czesto wygrywam. Jeden z takich uczniow- (matka prokurator, ojciec sędzia) myslal ze wszystko moze, nic nie dzialao, inni nauczyciele sie skarzyli i zalamywali rece. Wiec ktoregos razu podeszłam do gnoja i na ucho zapytalam czy dostał kiedykolwiek wpierdol, ale taki konkretny? I DO KONCA EDUKACJI NIE BYLO JUZ Z NIM ZADNYCH KLOPOTOW. Sukces przez zastraszenie hahah.


Podziwiam Cię okropnie-powaznie!! Ja mam dwóch synów w szkole podstawowej- 2 i 3 klasa. Pod koniec poprzedniego roku szkolnego zmienialismy mieszkanie, a co za tym idzie szkole. Chłopcy trafili do szkoly gdzie było 3 polaków- bracia. Dwóch- najstarszy i najmłodszy- uwzięlo sie na moich chłopaków- jeden wtedy konczył podstawówke, grozil moim chłopakom i zastraszał, wyzywal i wogóle było niewesolo,chlopcy wracali ze szkoly cali wystraszeni, mlodszy bal sie spac- bo mieli nas wymordowac. Kiedy postanowilam zalatwic sprawe przez szkole- mi sie dostało od ich matki! Zwyzywała mnie jak sie dało-POLKA! Ona nie widziała problemu w zastraszaniu 6 latka przez 12 latka!! Na szczęscie rektor w tej szkole jest ok i rozumiał mój problem. Co jednak teraz jest? Teraz zostało 2-óch pozostałych braci, jeden chodzi z synem do klasy- mniejszy o polowe, zaczepia go, grozi ze brat pobije mojego syna, wyzywa i ucieka. Starszy jest najlepszym kolegą moich synów- przychodzi do nich, bawia sie w domu i na dworze, nie ma z nim problemów. Naprawde fajny chłopak. Jest jednak inny problem- nie widzę żadnej szansy aby porozmawiac z rodzicami tych chłopaków, chociaz widujemy sie często bo to moi sasiedzi, a na dodatek moi synowie i jej ida teraz do komuni, wiec spotykamy sie w kosciele. Oni nie widzą chyba nic złego w tym wszystkim co robili ich synowie, dlatego nie wiem jak rozwiazac problem teraz z tym mlodszym, który wciąż dokucza. Syn zgłaszał w szkole paniom za kazdym razem jak cos sie działo, ale bez echa. Dowiedzialam sie tez, ze poniewaz maja oni problemy z nauka sa objeci specjalnym program szkolnym- sa pod szczególna opieka i trzeba ich chronic i pomagac . Moi synowie zas maja opinie zdolnych dzieci ponad poziom- wiec sobie radza i juz pomocy nie potrzebuja. Sytuacja jest naprawde niewesola, w tamtym chłopaku panie widza biednego chlopca z problemami, nie widza jednak jakie problemy robi mojemu synowi. Nie wiem, czy próbowac interweniowac u rodziców czy w szkole??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok