Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Onaa Onaa Smoukit (6227 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
Hilton napisał:Jak widze posty i maile do mnie zaczynajace sie od WITAM, to trace ochote na czytanie.
To jakiego zwrotu powinno się używać ...? .
Ja tak właśnie mam ustawiona pocztę , jak piszę do kogoś , lub odpowiadam .
---
ZAWSZE MYŚLAŁEM iż to miły gest , gdy do kogoś piszę , to tak samo gdybym z Tym Kimś rozmawiał w Domu przy kawie ... a tu proszę , taki sobie towarzyski nietakt ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Janusz Telka
(telkin1)
Nowicjusz
Yatsek napisał:
najpierw czytam o gosciu co prosi o miejsce do spania u kogos... Pozniej denerwuje sie ze wszyscy sa w pracy i w 5minut mu nie pomagaja... W dosc enigmatyczny sposob probuje sie pozniej wybielic... Pozniej znow pokazuje rogi...

telkin1 napisał:
nie dość chłopie ze nie umiesz czytac postów to jeszcze z miejsca ubliżasz
i do tego jeszcze ta hipokryzja...

wszyscy to durnie, nie potrafia czytac ze zrozumieniem i nie wiedza o co mu chodzi...
Moze dlatego bo to jest forum o NO a nie forum jasnowidzow...

....moze faktycznie powinienem inaczej tego posta zacząć bo chce wynająć pokój z kims na spółke i to miałem na mysli...
[/quote]

czytam ten post klecząc w niebowziety ze taka kopalnia mądrości do mnie napisała....po tym jak zrobiono tu ze mnie idiote ja juz nic nie potrzebuje...(cytat)..Boze chroń mnie od przyjaciół a z wrogami poradze sobie sam....
tranwestyta robi ze mnie kretyna , daltonista pokazuje kulture osobistą a alfa i omega umoralnia...i wszysyscy sie lansuja na oczach tysiąca gapiów bo tyle jest odsłon.
Zreszta piszcie sobie co tam chcecie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
uk_kedar napisał:
Witam,

od niedawna jestem zarejestrowany, ale intensywnie obserwuję i czytam strony mojanorwegia.pl
i niestety jestem bardzo zniesmaczony poziomem dyskusji Was wszystkich na forum
powiem krótko: A to Polska właśnie! - i to w NO!!!
Kiedyś usłyszałem: Jeżeli za granicą Polak Ci nie zaszkodził - to już Ci pomógł...

"słuchając" Was mogę jedynie powiedzieć, że ten ktoś miał rację

pozdrawiam
Wszystkich

bo jestes albo nowy w NO albo nadal w PL...
Dlatego tak to odbierasz...
Wszystkie te posty sa w sumie bardzo cenne, jesli odpowiednio je zinterpretujesz...
Pomieszkasz dluzej poza ojczyzna - tez bedzie Cie wkurzac glupota i ciagle problemy innych...
Przyklad z zycia wziety. Dialog dwoch rodakow z wczoraj:
-slyszales?
-co?
-traba powietrzna przeszla przez polske.
-a gdzie?
-gosciu wymienia miejscowosci, cale regiony geograficze, opowiada o zniszczonym drzewostanie itd. Caly az sie gotuje bo traba przeszla az 400km od jego domu...
Na to ten drugi: -no i tak bywa. Ja tez mam niusa. Rekawiczki gdzies mi zginely...

i teraz zgadnij ktory zyje bezstresowo a ktory z nich przyjechal do NO calkiem niedawno? ktory z nich nie szuka sobie na sile problemow i po pracy bedzie sie cieszyl zyciem a ktory z nich osiwieje przedwczesnie i nie daj boze walnie na zawal z tych stresow?

Postrzeganie swiata zalezy od miejsca posadowienia Twojego tylka... Wszystko jest subiektywne, pamietaj o tym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
gabriel napisał:
Hilton napisał:Jak widze posty i maile do mnie zaczynajace sie od WITAM, to trace ochote na czytanie.
To jakiego zwrotu powinno się używać ...? .
Ja tak właśnie mam ustawiona pocztę , jak piszę do kogoś , lub odpowiadam .
---
ZAWSZE MYŚLAŁEM iż to miły gest , gdy do kogoś piszę , to tak samo gdybym z Tym Kimś rozmawiał w Domu przy kawie ... a tu proszę , taki sobie towarzyski nietakt ...


Wszystko zalezy od stopnia zazylosci.
Jezeli do osoby, ktora znasz i piszesz do niej prywatnie to mozna uzyc zwyczajne "czesc", albo "Kochana Aniu". Jezeli do obcej osoby to "szanowna/szanowny", jesli do prezydenta, to "Panie Prezydencie" , szanowny mozna sobie darowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Yatsek napisał:
uk_kedar napisał:
Witam,

od niedawna jestem zarejestrowany, ale intensywnie obserwuję i czytam strony mojanorwegia.pl
i niestety jestem bardzo zniesmaczony poziomem dyskusji Was wszystkich na forum
powiem krótko: A to Polska właśnie! - i to w NO!!!
Kiedyś usłyszałem: Jeżeli za granicą Polak Ci nie zaszkodził - to już Ci pomógł...

"słuchając" Was mogę jedynie powiedzieć, że ten ktoś miał rację

pozdrawiam
Wszystkich

bo jestes albo nowy w NO albo nadal w PL...
Dlatego tak to odbierasz...
Wszystkie te posty sa w sumie bardzo cenne, jesli odpowiednio je zinterpretujesz...
Pomieszkasz dluzej poza ojczyzna - tez bedzie Cie wkurzac glupota i ciagle problemy innych...
Przyklad z zycia wziety. Dialog dwoch rodakow z wczoraj:
-slyszales?
-co?
-traba powietrzna przeszla przez polske.
-a gdzie?
-gosciu wymienia miejscowosci, cale regiony geograficze, opowiada o zniszczonym drzewostanie itd. Caly az sie gotuje bo traba przeszla az 400km od jego domu...
Na to ten drugi: -no i tak bywa. Ja tez mam niusa. Rekawiczki gdzies mi zginely...

i teraz zgadnij ktory zyje bezstresowo a ktory z nich przyjechal do NO calkiem niedawno? ktory z nich nie szuka sobie na sile problemow i po pracy bedzie sie cieszyl zyciem a ktory z nich osiwieje przedwczesnie i nie daj boze walnie na zawal z tych stresow?

Postrzeganie swiata zalezy od miejsca posadowienia Twojego tylka... Wszystko jest subiektywne, pamietaj o tym


Yatsku, on , zwazywszy na jego nick, siedzi w "jukeju" i kombinuje jakby tu do Norge sie dostac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Gabriel Bąk
(Gab)
Wiking
Formy „Witam” nie używa się ani na początku maila (listu), ani w kontakcie bezpośrednim, ponieważ informuje ona o wyższej hierarchii sytuacyjnej nadawcy. Nie oznacza to rzecz jasna, że jest to forma zabroniona w omawianych typach kontaktu. „Witam” może powiedzieć gospodarz otwierający drzwi gościom czy dziennikarz lub prezenter prowadzący program telewizyjny, radiowy – na przykład: „Justyna Pochanke. „Fakty”. Witam państwa”.

Ps. Dla zainteresowanych, źródło: sliwerski-pedagog.blogspot.com/2010/01/a...ki-savoir-vivre.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
telkin1 napisał:

czytam ten post klecząc w niebowziety ze taka kopalnia mądrości do mnie napisała....po tym jak zrobiono tu ze mnie idiote ja juz nic nie potrzebuje...(cytat)..Boze chroń mnie od przyjaciół a z wrogami poradze sobie sam....
tranwestyta robi ze mnie kretyna , daltonista pokazuje kulture osobistą a alfa i omega umoralnia...i wszysyscy sie lansuja na oczach tysiąca gapiów bo tyle jest odsłon.
Zreszta piszcie sobie co tam chcecie....


Telkinie, czyz nie mowilem abys spierdalal? Chuj nas obchodza twoje problemy egzystencjalne, przynajmniej mnie. Przyjdzie zima pojdziesz do sniegu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów

(uk_kedar)
Wiking
"powala mnie Wasza inteligencja...
przy Was czuję się bezpiecznie..."


swoją drogą nie chodzi mi o to, że mnie obchodzą lub nie problemy telkin-a,
ale o formę wypowiedzi...
jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to nie mów...
a nie rzucasz "mięchem" -
poniżej zera

Gab musisz więcej główkować, albo daj sobie spokój ze zgadywaniem gdzie przebywam,
niechcący może się okazać, że spotkamy się na ulicy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Janusz Telka
(telkin1)
Nowicjusz
uk_kedar napisał:
"powala mnie Wasza inteligencja...
przy Was czuję się bezpiecznie..."


swoją drogą nie chodzi mi o to, że mnie obchodzą lub nie problemy telkin-a,
ale o formę wypowiedzi...
jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to nie mów...
a nie rzucasz "mięchem" -
poniżej zera

Gab musisz więcej główkować, albo daj sobie spokój ze zgadywaniem gdzie przebywam,
niechcący może się okazać, że spotkamy się na ulicy...


nic na to nie poradzisz.....stary..;]
ja nie mam problemów...maja je ci co do mnie te bzdety wypisują ,pokaz palec a jak te hieny ci rozdrapia całe ciało głównie z nudów bo nie maja co robic ....i jeszcze tranwescyta kaze mi z mojego własnego posta spieprzać....klika małych ludzi co to chcą byc naj....
bez urazy bo mam na myśli tylko te osóbki co zdąrzyłem juz poznać...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
812 Posty

(optimus reaktywacja)
Maniak
uk_kedar napisał:
"

swoją drogą nie chodzi mi o to, że mnie obchodzą lub nie problemy telkin-a,
ale o formę wypowiedzi...
jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to nie mów...
a nie rzucasz "mięchem" -
poniżej zera

.


Ty tez mnie chuj obchodzisz razem ze swoja forma. Pseudo dydaktyzm zachowaj dla inych tepakow. Jezeli masz jeszcze jakies zarzuty logiczno-jezykowe to je rowniez pierdole.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok