Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

243 Posty

(Grubas)
Stały Bywalec
petross napisał:
.....i Gabriel nie mam tu o nic i di nikogo żalu tylko jak nie potrafie pomóc to nie pier....le jeśli jednak mogę to co mi zależy.Pewnie Grubas że nie wymagam od ciebie abyś jeb...ną wszystko i ratował polaka w potrzebie to twój prywatny czas ale nstp. razem nie wychylaj sie jeśli oprócz zamętu nic nie oferujesz
...i tak na każdym forum polaków na wygnaniu.beznadzieja


Dobra Petronas nie placz. Wlasnie zadzwonilem bo mi Gabrys wszedl na ambicje
Mila pani w toll powiedziale: Ze jezeli w ciagu ostatnich ostatnich dwoch lat nie byles w norskim systemie "FR" TO zaczynasz od nowa.

Folkeregistrering tillegges ikke vekt i vurderingen av om oppholdet ditt er innenfor ett eller to år regnet fra innreisetidspunktet ditt. Dersom du har vært innmeldt i folkeregisteret i mer enn 365 dager i løpet av de siste to årene før innreisetidspunktet, vil det medføre at ditt opphold ikke anses som midlertidig.

www.toll.no/templates_TAD/Topic.aspx?id=...0&epslanguage=no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
nie masz pojęcia jak mi tym poprawiłeś humor i przywróciłeś wiare w pomocnych rodaków
W takim razie nie muszę od razu wchodzić w kredyty itp a spokojnie popracować i z czasem dorobić się autka.Będąc prawie 5lat w no wiem jak to jest bez samochodu.Przerwa spowodowana moją działalnością w Polsce sprawiła że wypadłem z tematu a przepisy ulegają zmianom.Dzieki raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam z (na razie) polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...troche

wazeliny nie zaszkodzi

a moze nawet sie przyda,jak juz bedziesz (na zawsze) w no...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Karolina Florczynska
(karolinaf)
Wiking
Przepraszam że wtracam się w dziwną rozmowe rodaków ale temat był inny powiedzcie mi ile czasu można jezdzić na polskim prawo jazdy w norwegii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
karolinaf napisał:
Przepraszam że wtracam się w dziwną rozmowe rodaków ale temat był inny powiedzcie mi ile czasu można jezdzić na polskim prawo jazdy w norwegii ?
Nie ma co przepraszać ... zamiast tego czytaj dokładnie to co jest napisane ...
---
Niemniej
---
Posiadając Polskie Prawo Jazdy kat.-B- można jeździć do zasranej Własnej Śmierci ...
O ile na terenie Norge nie wejdzie się w Kolizję z Prawem i tym samym policją , która za mocne przewiny może te prawko ZABRAĆ...!!! WLEPIĆ SROGI MANDAT...!!! i jeszcze na dokładkę WSADZIĆ DO MAMRA...!!! i to wszystko w promocji ...
TRZY w JEDNYM ... by się na drobne nie rozmieniać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
gabriel napisał:
karolinaf napisał:
Przepraszam że wtracam się w dziwną rozmowe rodaków ale temat był inny powiedzcie mi ile czasu można jezdzić na polskim prawo jazdy w norwegii ?
Nie ma co przepraszać ... zamiast tego czytaj dokładnie to co jest napisane ...
---
Niemniej
---
Posiadając Polskie Prawo Jazdy kat.-B- można jeździć do zasranej Własnej Śmierci ...
O ile na terenie Norge nie wejdzie się w Kolizję z Prawem i tym samym policją , która za mocne przewiny może te prawko ZABRAĆ...!!! WLEPIĆ SROGI MANDAT...!!! i jeszcze na dokładkę WSADZIĆ DO MAMRA...!!! i to wszystko w promocji ...
TRZY w JEDNYM ... by się na drobne nie rozmieniać .


Jak sie budzisz w środku nocy w pijackim amoku to nie pisz nic na forum bo bzdury same wypisujesz, zresztą co ja pisze ty cały czas same bzdury piszesz.......

Co do tematu to według ciebie mając norweskie prawo jazdy wchodząc w "kolizje z prawem" (a co to prawo porusza się jakimś pojazdem i można mu np. w dupę na czerwonym wjechać???)
to nie może policja zabrać prawka, wlepić mandaty czy wsadzić do paki?
Głąb i burak do kwadratu jesteś pijaczyno........

p.s. lepiej mieć polskie prawko bo kary takie same jak mając norweskie sie dostaje tyle że nie zbiera się punktów do kumulacji.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Siemanko . Standardowo nie obeszło się od zaśmiecenia czyjegoś tematu . Za to temat i niektóre odpowiedzi czytelne i pomocne .
Ja mam tylko takie pytanie dotyczące prawka a jak sytuacja ma się jak mam więcej kategorii niż B
Trzeba wymieniać czy nie trzeba ?
I tak nie z gruszki ni z pietruszki jeszcze co do podatków przy okazji . Jak obliczyć netto na rękę wypłatę od brutto . Ile procent odejmować .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
adam kowalski
(git666)
Wiking
karolinaf napisał:Z TEGO CO WIEM PRAWO JAZDY TRZEBA WYMIENIC PO ROKU ALE NIEJESTEM PEWIEN CO DO KAT.B BO JA MAM PRAWO JAZDY ZAWODOWE I MOWILI MI ZE DO ROKU MAM OBOWIAZEK!WYMIENIC.W ANGLII TEZ TAK BYLO ZE MOZNA JEZDZIC ZAWODOWO TYLKO DO ROKU I TEZ MUSIALEM WYMIENIC.ALE TAK JAK MOWILEM WCZESNIEJ NIE WIEM JAK JEST Z AMOTORAMI.BO ZAWODOWCY MOGA JEZDZIC TYLKO ROK I OBOWIAZKOWA WYMINA TO TYLE POZDRWIAM
Dzisiaj przekroczylem prędkość o 25 kilometrów na 80tce , policjantka wypisała mi mandat i oddała dokumenty a następnie anulowała mi mandat i zabrała prawo jazdy tłumacząc że mieszkam w norwegii trzy lata i powinnem mieć norweskie . Sprawa ma się wyjaśnić w ciągu trzech tygodni . Nie wiem co mam robić? Prosze o rade!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...a

mozesz podac

zrodlo tej informacji

o obowiazku wymiany zaw. prawka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
git666 po pierwsze skończ pisać dużymi literami....
Po drugie dowiedz się dokładnie jakie są przepisy a później pisz bo wprowadzasz ludzi w błąd!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok