Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

kredyt na dom lub mieszkanie - Norwegia

166 Postów
mariusz mariusz
(mariuszmariusz)
Stały Bywalec
Witam. Oboje z zona pracujemy i czy ktos wie ile musimy miec rocznego dochodu aby dostac ok 3,2 mln ? Moze ktos to przerabial i wie. Oczywiscie mamy stale prace od dwoch lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Magdalena88)
Wiking
Z tego co się wiem, zasady przyznawania kredytów obcokrajowcom ostatnio się zmieniły.
Proponuję zgłosić się do profesjonalisty ,który Wam pomoże wyliczyć stawki i zgłosić odpowiedni wniosek.

Ja skorzystałam z formularza na MojejNorwegii i polecam:

http://www.mojanorwegia.pl/kredyt_na_mieszkanie_w_norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(krystyna_stavanger)
Nowicjusz
Ogolna zasada jest ze mozna pozyczyc kwote odpowiadajaca 3 razy rocznego dochodu.
Ale mozna miec mniej. Zwlaszcza jesli ma sie dobry zawod i pewna prace.
Zalezy tez ile masz w banku.
Trzeba miec 10-15 proc wlasnego kapitalu.

Czasem dostaje sie latwiej kredyt, jesli kupuje sie dom z mieszkaniem do wynajecia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
krystyna_stavanger napisał:
Ogolna zasada jest ze mozna pozyczyc kwote odpowiadajaca 3 razy rocznego dochodu.
Ale mozna miec mniej. Zwlaszcza jesli ma sie dobry zawod i pewna prace.
Zalezy tez ile masz w banku.
Trzeba miec 10-15 proc wlasnego kapitalu.

Czasem dostaje sie latwiej kredyt, jesli kupuje sie dom z mieszkaniem do wynajecia.


Muszę Cię niestety sprostować.
Kapitału własnego muszą mieć minimum 20%.
Za krótko (2 lata) są w Norge.
15 % dotyczy norwegów oraz osób które przebywają na terenie Norge min. 5 lat.


Ja bym zaczekała z tym kredytem. Po upływie 5 lat ( data zarejestrowania) możecie dodatkowo opłacać ubezpieczenie kredytu - niezdolność do pracy+ ciężka choroba+śmierć - na dwie osoby ok. 500NOK miesięcznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
My rocznie mamy razem ok. 550.000 i w SpareBanku dostalismy 2,5 mln z tego ze chcieli 25 % wlasnego wkladu. Poszlismy do komuny i ta zgodzila sie nam dac te brakujace 25 % z tego ze chcieli od nas ok. 100 tys abysmy mieli wlasne, wiec z tym 3 krotnoscia rocznych dochodow to nie do konca chyba tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
artisandnes napisał:
My rocznie mamy razem ok. 550.000 i w SpareBanku dostalismy 2,5 mln z tego ze chcieli 25 % wlasnego wkladu. Poszlismy do komuny i ta zgodzila sie nam dac te brakujace 25 % z tego ze chcieli od nas ok. 100 tys abysmy mieli wlasne, wiec z tym 3 krotnoscia rocznych dochodow to nie do konca chyba tak.

Cos chyba nie zrozumieliscie..... To wychodzi prawie 5x wasze brutto zarobki !!!! To chyba jakis bank-samobojca. Na stronach Sparebank 1 mowia o 2,5 do 3 x brutto zarobkow.
Gdyby Wam dali tak jak twierdzicie, to same renty przy obecnej wyjatkowo niskiej stopie wynioslyby was min. 10.000 miesiecznie, a gdzie splata ? Razem by wynioslo ok. 18.000 miesiecznie przy 30- tu latach. Przy czym nie liczcie, ze renty tak niskie sie utrzymaja dlugo...
Jezeli zarabiacie razem ok 550.000 to netto macie +/- 380000, czyli miesiecznie bedzie wychodzic srednio 31000 - splata 18.000, czyli zostaje wam na zycie ok. 13.600 i na to juz nikt nie pojdzie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Factorytka, my bylismy tylko 3 lata w Norwegii (gdy bralismy kredyt) a tez oplacamy to ubezpieczenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Stefan B.
(Steve2)
Wiking
hey! a jak sie fachowo to ubezpieczenie nazywa? zamierzam skladac kwity do komuny w przyszlym tyg, wiec moze mi sie ta wiedza jakos przyda dziekuje i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
Raczej zrozumielismy, bo mam od nich to na pismie. Chcielismy 2,5 mln, bank daje 1.85 a komuna 0,65 mln w tym ok 100 tys nasze .My mamy niecale 500 tys ale netto.

jak tylko dostaniemy roczne rozliczenia ze skatu to idziemy do banku konkretnie sprobowac wiec dam znac co i jak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Nie pamietam nazwy, ale to nie w komunie ale w banku zaproponowali to ubezpieczenie tego samego dnia gdy podpisywalismy umowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
artisandnes napisał:
Raczej zrozumielismy, bo mam od nich to na pismie. Chcielismy 2,5 mln, bank daje 1.85 a komuna 0,65 mln w tym ok 100 tys nasze .My mamy niecale 500 tys ale netto.

jak tylko dostaniemy roczne rozliczenia ze skatu to idziemy do banku konkretnie sprobowac wiec dam znac co i jak


No nie, to co piszesz teraz, to calkowicie zmienia postac rzeczy.
Dostajecie 1,85 a nie 2,5 z banku. Bank daje pozyczke od brutto zarobkow a nie netto. Czyli jak macie netto niecale 500.000 czyli brutto to bedzie ok.750.000 i od tej sumy bank daje 2,5 x i to bedzie ok. 1,8.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok