Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

5 Postów
Wiking
odnośnie uciekania z norge to może i racja,ale jak już zamieszkam w polsce to kto mnie zapewni że jakiś cwaniak,jak już mu się spodoba moja krwawica niewymyśli (przepisu że kilka lat temu)nie zapłaciłem raty kredytu lub coś podobnego i poprzez jakiegoś s........a komornika zabiorą mi ten domek z bali,a ja znajdę sie w szpitalu po zawale serca,moja ukochana żonka w przytółku dla bezdomnych no kto mnie zapewni,nasze prawo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
bogusia002 napisał:
ja znajdę sie w szpitalu po zawale serca,moja ukochana żonka w przytółku dla bezdomnych no kto mnie zapewni,nasze prawo?
tak Bogusiu
lesbijki należy tępić na wszystkie sposoby
tako nakazuje Prawo Boże
nasze prawo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
mietek kowalski
(mietek1999)
Wiking
arkadiuszzzzz, oczywiscie ze mozesz kupic dzialke i budowac dom samemu, tak jak i samemu mozesz narysowac sobie projekt. Jesli spelnisz kilka malych wymagan mozesz byc projektantem, wykonawca oraz inspektorem nadzoru wlasnego domu. Nie ma znaczenia z czego bedziesz budowal, to tylko twoj wybor. Jesli sie na to zdecydujesz to zaoszczedzisz co najmniej 60% kosztow. To jest duzo latwiejsze niz sie wydaje "znawca tematu", ktorzy nabijaja sobie tylko ilosc postow (niestey fioletowego pojecia nie maja na ten temat, o ktory Ci chodzi). Ja SAM wybudowalem dom w Polsce i w Norwegii wiec mam doswiadczenie w tym temacie. Wedlug mnie latwiej bylo w Norwegii. Jesli chcesz wiecej szczegolow i wiarygodnych informacji napisz na priv.

Pozdrawiam mietek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
mietek1999 napisał:
To jest duzo latwiejsze niz sie wydaje "znawca tematu", ktorzy nabijaja sobie tylko ilosc postow (niestey fioletowego pojecia nie maja na ten temat, o ktory Ci chodzi). Ja SAM wybudowalem dom w Polsce i w Norwegii wiec mam doswiadczenie w tym temacie.

Z Świątecznym pozdrowieniem ...
---
A pro po .
---
Jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia w tym temacie , z profesjonalnego , technicznego i ekonomicznego punktu budowlanego widzenia .

To proszę nie wjeżdżać na prywatne ODCISKI ... jak w powyższym poście , ponieważ ROBISZ SAM ZE SIEBIE POŚMIEWISKO .

---
ZANIM COŚ NAPISZESZ , TO ZASTANÓW SIĘ DWA ... LUB DWADZIEŚCIA RAZY ... nad daną odpowiedzią .
---
Nie mam zamiaru , przytaczać tobie danego działu z Inżynierii Budowlanej , na temat wyprasek styropianowych , jako elementów do konstrukcji budynków jednorodzinnych ,
Ponieważ i tak tego nie zrozumiesz ...
Skoro Moją luźną wypowiedź , tak a nie inaczej , właśnie powyżej sklasyfikowałeś ...
---
MIŁEGO ŚWIĄTECZNEGO SAMOUWIELBIENIA ...
---
Domy masz wybudowane ...
---
W zagrodzie pewnie rośnie dorodny DĄB własnoręcznie posadzony ...
---
W kołysce przebywał twój pierworodny ...
---
---
Jednymi słowy ...
jesteś ....
...ŚWIĄTECZNIE SPEŁNIONY ...
---
CZEGO I INNYM RÓWNIEŻ ŻYCZĘ ...


Gabriel
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
jaj haj
(che)
Nowicjusz
Sa jeszcze inne,alternatywne technologie budowy domow/budynkow niz tradycyjne norweskie szkielety,bale czy zelbeton w steropianie.
M.i.n Leca produkowana w Norwegii,cena takiego budynku mniej wiecej co szkielet drewniany i sciany wielowarstwowe,pozatym latwiej budowac z tego materialu,nie potrzebuje praktycznie zadnej konserwacji,podaje link:
www.weber-norge.no/lecareg-blokk/finn-de...lecareg-typehus.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Z wałsnego doświadczenia mogę powiedzieć że istnieje wiele możliwości na osiedlenie się.
Można kupić dom do remontu, byleby elektryka i hydraulika działała - papiery!, reszte możesz remontować, zmieniać i co najważniejsze masz gdzie mieszkać.

Druga droższa opcja to budowa nowego domu. Widziałam ogłoszenia na finn.no, firma stawa Ci ok 110m2 za ok 1 250 000 - z papiermi na wszystko i gotowe do wprowadzenia się. Problem pojawia się w banku, trzeba koniecznie wpłacić 20% całości kredytu , no i trzeba gdzieś mieszkać do czasu postawienia domu, czyli trzeba spłacać i kredyt i płacić za wynajem. No chyba że masz się do kogo "przytulić" na tych kilka miesięcy.
Z działką jest o tyle fajnie że możesz iść do komuny, w każdej komunie mają jakieś place budowlane, koszt to 2000 NOK i po roku (jeśli budowa już bedzie trwać ) to dopłata ok 20 000- 30 000NOK, jeśli po roku od "zakupuku dziłąki si enie wybudujesz, musisz zapłacić 100% wartości działki.
Oczywiście to nie są działki w jakiś trendy miejscach i czasem można znależć coś dla siebie.

A jesli mieszkasz w dużym mieście i jesteś przyzwyczajony do bloku - to czemu nie, nie jest to samo co dom ale tańsze w utrzymaniu, a jak bedziesz chciał uciec z miasta to możeszsobie sprawić, małą, tanią hytkę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
piotr anonimowe
(mroku)
Wiking
Druga droższa opcja to budowa nowego domu. Widziałam ogłoszenia na finn.no, firma stawa Ci ok 110m2 za ok 1 250 000 - z papiermi na wszystko i gotowe do wprowadzenia się.


Było by cudnie jak mógłbyś podać linka na tą firmę bo jakś nie mogłem jej znalezć na finn-ie

Albo czy ktoś może wie czy firma Hanlo budowała jakieś domy w Norwegii albo w Skandynawii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
iwona rozanska
(kar73)
Wiking
witam,bardzo mi zależy dowiedzieć się jak najwięcej na temat budowy domu w norwegi.
Przeczytałem twego posta z przed roku gdzie piszesz że posiadasz dużą wiedzę na ten temat.
Zatem czy mogę liczyć na kilka dobrych wskazówek z twojej strony?
z góry dziękuję
robertantczak@poczta.onet.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Art985 art985
(artur985)
Wiking
Można się z kimś skontaktować kto już wybudował dom w norwegii?Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mirosław Żelewski
(Management)
Wiking
Witam,
Zajmujemy sie projektowaniem domów w Norwegii.Potrzebujemy jedynie informację w jakiej miejscowosci ma byc budowany dom.
pozdrawiam

M.Z
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok