Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3 Posty
arkadiusz norway
(arkadiuszzzzz)
Wiking
Dziekuje za wspolna dyskusje....
A komentarze typu : jest zle, bedzie gorzej itp... PROSZE SOBIE DAROWAC !!!!

Tu rozmawiamy o zakupie dzialki i budowie domu

Jestem zainteresowany zakupem dzialki w okolicy : Sandvika, Arker, Drammen, Mjondalen i okolice oczywiscie.
Powieszchnia dzialki powina miec od 500 m2 do 900 m2, z tego co sie orietuje ceny sie wachaja od 600000 nok do 1000000 nok.

Moje pytania:

1. Na co zwrocic uwage przy zakupie dzialki ?
2. Moze macie jakies norweskie strony z projektami domow ?
3. Czy dom sprowadzony z Polski bedzie spelniac wszystkie wymogii norweskie ?
4. Czy macie kontakty do firm budowlanych ktorzy sa nie drodzy a wykonuja prace solidnie ? ( slyszalem o firmie litewskiej ktora za 2000000 nok, wykoncza dom pod klucz, cena obejmuje material i prace. Bez problemu przechodza kontrole norweskie )
5. Chce zapytac jak wyglada sprawa z kredytem na budowe domu jak dzialke sie juz kupilo ????
6. Jak to jest gdy sie sprowadza materialy budowlane z Polski

Z gory dziekuje z informacje i pomoc. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
267 Postów
Stały Bywalec
Oczywiście komentarze były na wyrost i nie na temat.
Ale wracając do meritum.
Materiały z polski-firma litewska-prawo i kontrole norweskie-to może być z tego groch z kapustą.
Np. firma litewska może się określić (byle przed rozpoczęciem) że oni zrobią i owszem,solidnie,pod klucz,zgodnie z wszelkimi standardami itp itd -ALE z materiałów bynajmniej nie polskich.Proszę to przemyśleć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
arkadiuszzzzz napisał:
Dziekuje za wspolna dyskusje....
A komentarze typu : jest zle, bedzie gorzej itp... PROSZE SOBIE DAROWAC !!!!

Tu rozmawiamy o zakupie dzialki i budowie domu

Jestem zainteresowany zakupem dzialki w okolicy : Sandvika, Arker, Drammen, Mjondalen i okolice oczywiscie.
Powieszchnia dzialki powina miec od 500 m2 do 900 m2, z tego co sie orietuje ceny sie wachaja od 600000 nok do 1000000 nok.

Moje pytania:

1. Na co zwrocic uwage przy zakupie dzialki ?
2. Moze macie jakies norweskie strony z projektami domow ?
3. Czy dom sprowadzony z Polski bedzie spelniac wszystkie wymogii norweskie ?
4. Czy macie kontakty do firm budowlanych ktorzy sa nie drodzy a wykonuja prace solidnie ? ( slyszalem o firmie litewskiej ktora za 2000000 nok, wykoncza dom pod klucz, cena obejmuje material i prace. Bez problemu przechodza kontrole norweskie )
5. Chce zapytac jak wyglada sprawa z kredytem na budowe domu jak dzialke sie juz kupilo ????
6. Jak to jest gdy sie sprowadza materialy budowlane z Polski

Z gory dziekuje z informacje i pomoc. Pozdrawiam


Witam.
Moge polecic firme litewska ktora budowala dla znajomego norwega.

www.byggverden.no/no/bildergallery

Marius -wlasciciel jest inzynierem i swietnie zna gaszcz norweskich przepisow. Przy tym sympatyczny czlowiek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
norbert lukasz
(norbert23)
Wiking
przy zakupie dzialki
1. jak wiele prac ziemnych trzeba wykonac(czy w gre wchodzi ,kruszenie ,wybieranie masy i jak wiele) pamietajmy ze jestesmy w norge,
-no i czy dzialka jest dzialka budowlana i jak z laczami ,czy sa gdzies w poblizu ,co by cena przylaczy nie byla w poblizu
2.www.norskehus.no-maja niezle domki
3.domy w paczkach z polski,rozmijaja sie ze standardami norveskimi, wiekszosc domow jest budowana systemem niemieckim czy jak kto woli europejskim, bez zrozumienia zasad i walorow systemow skandynawskich-
4.huskonsept@yahoo.no ze wszelkimi pytaniami odnosnie tematu-
5.w banku- dzialka jest twoim wkladem wlasnym
6.ostroznie.w tym temacie-bo widzisz inspektor nadzoru ktory uczesniczy w procesie budowy od poczatku do konca ,zamieszcza w raporcie z czego i czy wedle wszelkich norm zostal zbudowany dom
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
polecam ciekawą i nową technologię thermomur o której dowiesz się na stronce jackon.no , pozdrawiam i powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
alle napisał:
polecam ciekawą i nową technologię thermomur o której dowiesz się na stronce jackon.no , pozdrawiam i powodzeniaAni to ciekawa ...ani również nowa technologia ...
---
Również mało ekonomiczna , /totalnie cała ściana to żelbet w otulinie z prasowanego styopianu...
---
W Polsce , Widziałem te domki lego , już w 2000 roku .
---
Jedyną dobrocią , to montaż na klipsy ... jednak trzeba być bardzo precyzyjnym i spokojnym , przy wypełnianiu betonem , może rozerwać ścianę ...
---
Z dwojga złego to już lepszy i pewniejszy w eksploatacji jest system
Norwesko-Skandynawski o ile również zostanie wykonany zgodnie z Norweskimi Normami .
---
Co do firm Litewskich czy też Estońskich ...w okolicy Mojej Wsi mają dobrą opinię .
Postawili ponad 200 domów o różnym gabarycie ...
Jednak Oni sprowadzają cały dom w częściach z Litwy lub Estonii .
---
Tylko fundamenty są robione z lokalnych materiałów .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
gabrys-a ile gwozdzi przewiduje norweska norma na zamontowanie 2 okien -120x110 ,osadzonych razem jedno obok drugiego?
u mnie byly 4,czyli 2 na jedno okno.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
kryss napisał:
fakt-technologia katastrofalna jesli technologia mozna to nazwac,remontuje ten swoj kurnik i czego sie nie tkne to rece opadaja,do tego zeby przejsc do sasiada wystarczy srubokret,no ale caly ten kraj to spruchniale deski,sklejone farba

krzysiu > a miało byc tak pieknie.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kryss napisał:gabrys-a ile gwozdzi przewiduje norweska norma na zamontowanie 2 okien -120x110 ,osadzonych razem jedno obok drugiego?
u mnie byly 4,czyli 2 na jedno okno.......

Żadna współczesna technologia , nie przewiduje gwoździ w futrynach okiennych , a i dawniej też tylko partacze !!! montowali okna za pomocą gwoździ ...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Wiking
odnośnie uciekania z norge to może i racja,ale jak już zamieszkam w polsce to kto mnie zapewni że jakiś cwaniak,jak już mu się spodoba moja krwawica niewymyśli (przepisu że kilka lat temu)nie zapłaciłem raty kredytu lub coś podobnego i poprzez jakiegoś s........a komornika zabiorą mi ten domek z bali,a ja znajdę sie w szpitalu po zawale serca,a moja ukochana żonka w przytółku dla bezdomnych no kto mnie zapewni,nasze prawo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok