Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

84 Posty
Grzegorz Szymczak
(Gregory)
Początkujący
gabriel napisał:
tommyplee napisał:ha ha ha o czym wy piszecie?
gdybyście mogli wszyscy poszlibyście dzisiaj do pracy. (extra płatne)
ja miałem do wyboru, oczywiście wybrałem pracę, zapłacili normalną stawkę plus 100% czyli jakieś
540 nok za godzinę, za cały dzień 4320 nok,
oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...ha ha ha
pozdrowienia,
gratulera med dagen
Tak , gdybyśmy mieli pracę cichą i czystą , oraz taką która nie koliduje w tym dniu z innymi , oraz taką którą można wykonywać jednak nie ma przymusu to KAŻDY BY Z NIEJ SKORZYSTAŁ i nie było by w tym nic zdrożnego .
Przecież DZISIAJ bardzo dużo Osób Pracuje Legalnie ...
Jak ...PIELĘGNIARKI... LEKARZE ... OCHRONIARZE..INNI...kucharze , kelnerzy ... i w śród nich jest dużo Polaków ...
I ani Ja ani Inni tu wypowiadający się-/ w podobny sposób/- nie jesteśmy tym Osobom
zazdrośni ...
My piszemy o zakazie prac... BUDOWLANYCH ...REMONTOWYCH... w miejscach gdzie są Inni Mieszkańcy...a to zasadnicza różnica .
Nieprawdaż..!?
Nie mieszaj pojęć pracy ...




A to ciekawe? Jaki to zakaz ?! U mnie z samego rana (od 8)wysadzali skały(cicho nie było) ,a w tej firmie zatrudnieni są sami tubylcy.Więc nie tylko służby porządkowe pracują
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Motyl napisał:
Gdybym nie szanował to bym nie pytał. Wolno to jade robić nie wolno to siedze w domu kumasz kolego?


gdybys szanowal to bys sie nie pytal....

tylko zapiziale poltuny, litwince i inne robia w swieto Krola, troche szacunku dla norwegow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
tommyplee napisał:
to proste, 17 maja to nie jest moje święto, prawdę mówiąc mam je gdzieś,
nie utożsamiam się z historią norwegi,

za to 3 maja nigdy nie pracuję. długi weekend zawsze w polsce!!!
pozdro



pracujesz tutaj poltunie wiec szanuj ten kraj i ich obyczaje oraz swieta, jak ci sie nie podoba to spieprzaj do polski i tam rob co chcesz, przez takich polusow jak ty, mamy nie najlepsza opinie u Norwegow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
goshia napisał:
tommyplee napisał:
ha ha ha o czym wy piszecie?
gdybyście mogli wszyscy poszlibyście dzisiaj do pracy. (extra płatne)
ja miałem do wyboru, oczywiście wybrałem pracę, zapłacili normalną stawkę plus 100% czyli jakieś
540 nok za godzinę, za cały dzień 4320 nok,
oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...ha ha ha
pozdrowienia,
gratulera med dagen


Też pracowałam w restauracji 17 maja kilka lat temu i chętnie skorzystałabym jeszcze raz z takiej okazji podwójnego zarobku. Osobiście znam Norwegów, którzy z chęcią by nie wychodzili z domu w tym dniu, gdyby nie mieli dzieci, bo uważają, że to tylko "mas" haha


Osobiscie znam Norwegow dla ktorych 17 maja jest wazniejszym dniem niz Swieta Bozego Narodzenia i jakakolwiek praca nie zwiazana z Policja , pogotowiem szpitalem itd jest nie do pomyslenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
tommy plee
(tommyplee)
Początkujący
BiZi napisał:
tommyplee napisał:
to proste, 17 maja to nie jest moje święto, prawdę mówiąc mam je gdzieś,
nie utożsamiam się z historią norwegi,

za to 3 maja nigdy nie pracuję. długi weekend zawsze w polsce!!!
pozdro



pracujesz tutaj poltunie wiec szanuj ten kraj i ich obyczaje oraz swieta, jak ci sie nie podoba to spieprzaj do polski i tam rob co chcesz, przez takich polusow jak ty, mamy nie najlepsza opinie u Norwegow.


wcale nie pracuję potulnie, a kraj szanuję norwegów zresztą też, jednak jestem polakiem i to się nie zmieni. nikt mnie nie zmusi do celebrowania święta, które dla mnie nie ma znaczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów
tommy plee
(tommyplee)
Początkujący
BiZi napisał:
goshia napisał:
tommyplee napisał:
ha ha ha o czym wy piszecie?
gdybyście mogli wszyscy poszlibyście dzisiaj do pracy. (extra płatne)
ja miałem do wyboru, oczywiście wybrałem pracę, zapłacili normalną stawkę plus 100% czyli jakieś
540 nok za godzinę, za cały dzień 4320 nok,
oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...ha ha ha
pozdrowienia,
gratulera med dagen


Też pracowałam w restauracji 17 maja kilka lat temu i chętnie skorzystałabym jeszcze raz z takiej okazji podwójnego zarobku. Osobiście znam Norwegów, którzy z chęcią by nie wychodzili z domu w tym dniu, gdyby nie mieli dzieci, bo uważają, że to tylko "mas" haha


Osobiscie znam Norwegow dla ktorych 17 maja jest wazniejszym dniem niz Swieta Bozego Narodzenia i jakakolwiek praca nie zwiazana z Policja , pogotowiem szpitalem itd jest nie do pomyslenia.


no to przykro mi, że znasz tylko norweskich ortodoksyjnych konserwatystów, ja znam takich, którzy namawiają mnie do pracy 17 maja, ''żeby było weselej'',
ale oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
90 Postów
Gosia Z
(goshia)
Początkujący
Nie sądzę, żeby Norwedzy od nas oczekiwali wspólnego świętowania 17maja, bo to wręcz nienaturalne. Ja się zawsze czułam jako obserwator tych obchodów a nie aktywna uczestniczka. My mamy 3maja i nie uważam, żeby Norwedzy mieli coś przeciwko np. naszemu pochodowi w Oslo w tym dniu, tak jak oni świętują 17 maja za granicą. Podobnie robią Irlandczycy w ich słynny dzień św. Patryka obchodzony na całym świecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
goshia napisał:
Nie sądzę, żeby Norwedzy od nas oczekiwali wspólnego świętowania 17maja, bo to wręcz nienaturalne. Ja się zawsze czułam jako obserwator tych obchodów a nie aktywna uczestniczka. My mamy 3maja i nie uważam, żeby Norwedzy mieli coś przeciwko np. naszemu pochodowi w Oslo w tym dniu, tak jak oni świętują 17 maja za granicą. Podobnie robią Irlandczycy w ich słynny dzień św. Patryka obchodzony na całym świecie.

widzisz, wszystko zalezy od tego jakich masz znajomych Norwegow, moi znajomi bardzo sie ucieszyli, ze bede uczestniczyl razem z nimi. Cieszyli sie, ze jako Polak mieszkajacy na stale w No, uczestnicze w ich swietach poznajac ich kulture i tradycje....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
tommyplee napisał:
BiZi napisał:
goshia napisał:
tommyplee napisał:
ha ha ha o czym wy piszecie?
gdybyście mogli wszyscy poszlibyście dzisiaj do pracy. (extra płatne)
ja miałem do wyboru, oczywiście wybrałem pracę, zapłacili normalną stawkę plus 100% czyli jakieś
540 nok za godzinę, za cały dzień 4320 nok,
oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...ha ha ha
pozdrowienia,
gratulera med dagen


Też pracowałam w restauracji 17 maja kilka lat temu i chętnie skorzystałabym jeszcze raz z takiej okazji podwójnego zarobku. Osobiście znam Norwegów, którzy z chęcią by nie wychodzili z domu w tym dniu, gdyby nie mieli dzieci, bo uważają, że to tylko "mas" haha


Osobiscie znam Norwegow dla ktorych 17 maja jest wazniejszym dniem niz Swieta Bozego Narodzenia i jakakolwiek praca nie zwiazana z Policja , pogotowiem szpitalem itd jest nie do pomyslenia.


no to przykro mi, że znasz tylko norweskich ortodoksyjnych konserwatystów, ja znam takich, którzy namawiają mnie do pracy 17 maja, ''żeby było weselej'',
ale oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...


tak, namawiaja do pracy, zeby mieli temat do zartow o Polakach przy piwku w pubie,

to jest dla nich najwazniejszy dzien w roku, wykonywanie jakichkolwiek prac niezwiazanych ze sluzbami publicznymi jest conajmniej bardzo niestosowne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Gregory napisał:
gabriel napisał:
tommyplee napisał:ha ha ha o czym wy piszecie?
gdybyście mogli wszyscy poszlibyście dzisiaj do pracy. (extra płatne)
ja miałem do wyboru, oczywiście wybrałem pracę, zapłacili normalną stawkę plus 100% czyli jakieś
540 nok za godzinę, za cały dzień 4320 nok,
oczywiście lepiej wyciągnąć nogi przed telewizorem...ha ha ha
pozdrowienia,
gratulera med dagen
Tak , gdybyśmy mieli pracę cichą i czystą , oraz taką która nie koliduje w tym dniu z innymi , oraz taką którą można wykonywać jednak nie ma przymusu to KAŻDY BY Z NIEJ SKORZYSTAŁ i nie było by w tym nic zdrożnego .
Przecież DZISIAJ bardzo dużo Osób Pracuje Legalnie ...
Jak ...PIELĘGNIARKI... LEKARZE ... OCHRONIARZE..INNI...kucharze , kelnerzy ... i w śród nich jest dużo Polaków ...
I ani Ja ani Inni tu wypowiadający się-/ w podobny sposób/- nie jesteśmy tym Osobom
zazdrośni ...
My piszemy o zakazie prac... BUDOWLANYCH ...REMONTOWYCH... w miejscach gdzie są Inni Mieszkańcy...a to zasadnicza różnica .
Nieprawdaż..!?
Nie mieszaj pojęć pracy ...




A to ciekawe? Jaki to zakaz ?! U mnie z samego rana (od 8)wysadzali skały(cicho nie było) ,a w tej firmie zatrudnieni są sami tubylcy.Więc nie tylko służby porządkowe pracują



firma moze i norweska ale zaloga co dzisaij robila to napewno litwini albo polacy, nie wierze ze norweg pracowalby dzisiaj przy wysadzaniu skal...no chyba ze mieszkasz gdzies, gdzie do sasiada jest 15 km
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok