Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dzieciństwo w Norwegii. Sielanka czy teatr masek? - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Dzieciństwo w Norwegii. Sielanka czy teatr masek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Pochodzac z kraju, gdzie kazdy interesuje sie kazdym, ale nie tym co wazne, latwo jest popasc w paranoje ktorej rezultatem sa podobne artykuly.

Glupota przezyje wszystko, jest za glupia aby umrzec - taka mysl mi sie nasuwa po przeczytaniu podobnych madrosci zurnalistek MN.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 21  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Mam dwójkę dzieci w Norwegii. Jedno w szkole, drugie w przedszkolu i w życiu większej bzdury nie czytałam. Każmy się dzieciom uśmiechać, bo nam je BV zabierze no proszę... Po co notorycznie straszycie ludzi. Znam mnóstwo rodziców imigrantów z dziećmi w szkołach i nikt nie ma takiej paranoi. Dużo w tym winy niestety Mojej Norwegii również. Siejecie niepotrzebny zamęt i strach, potem matki nie rozmawiają z nauczycielami, ani przedszkolankami i traktują wszystkich Norwegów jak potencjalnych donosicieli. Dziecko jest izolowane i non stop wciska mu się, że ma uważać, bo je BV zabierze. Nie dziwo, że potem to BV rzeczywiście wpada skoro dziecko nie ma kontaktów z rówieśnikami, nie chodzi do dentysty (to też BV wezwie, ostatni tekst z MN), a rodzice bronią się przed kontaktem ze szkołą i przedszkolem rękami i nogami. Może napiszcie od czasu do czasu też o tym, że jest cała masa ludzi, którzy żyją tu bez paranoi. Bo potem słychać głowy od nowo przyjezdnych spanikowanych matek, że dostały pluszowego misia do domu i trzeba opisać, co dziecko z misiem przez weekend robiło i że po oddaniu misia dzieci ze szkoły znikają. Takie bzdury już też słyszałam. Więc ogarnijcie się wreszcie MN. Macie pomagać Polakom w Norwegii w ten sposób tego nie robicie. Proponuję, żeby ktoś z piszących artykuły trochę się wysilił i postarał się przeprowadzić wywiad z paniami z przedszkola, z pedagogiem w szkole, z BV, z innymi polskimi rodzicami, którzy już tu trochę mieszkają tak żeby Polki wreszcie mogły dostać rzetelne informacje a nie szerzące paranoję wypociny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 89  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tak to jest, kiedy przyjezdza sie do innego kraju, ktorego ani jezyka, ani kultury sie nie zna, spotyka sie tylko z polskimi znajomymi z kosciola i oglada tylko polska telewizje.
A pozniej teksty, ze dziecko w Norwegii zabreraja raz czy dwa bylo smutne.

Smieszy mnie, ze ludzi boli, ze kobieta karmi piersia gdzies w parku, czy sklepie.
A jak sie opala na plazy polnago to nagle jest wszystko OK i nikt sie nie skarzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 35  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Lubie te wypowiedzi polskiej mierzwy "jestesmy kochajacymi rodzicami", a potem zdziwienie, ze tej patologii zabieraja dzieci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
krzysztof ignaszak
(kaliszanin)
Wiking
Tylko modlitwa mze was uratowac wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
kaliszanin napisał:
Tylko modlitwa mze was uratowac wszystkich

Z ciekawosci zapytam do kogo ta modlitwa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
HotLips napisał:
Pochodzac z kraju, gdzie kazdy interesuje sie kazdym, ale nie tym co wazne, latwo jest popasc w paranoje ktorej rezultatem sa podobne artykuly.

Glupota przezyje wszystko, jest za glupia aby umrzec - taka mysl mi sie nasuwa po przeczytaniu podobnych madrosci zurnalistek MN.

sama jestes zurnalistka MN do robienia prowokacj w wekend
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ANNA CIELEBAK
(ANNA136)
Wiking
Chore, gdzie te wysokie zasiłki dla dzieci. Jesli 970 kr to zawrotna kwota, to powodzenia w Norwegii. Reszta tez bzdury
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(M.Wejt)
Wiking
Bardzo chetnie udziele wywiadu ! Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok