Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz

Testy na norweskich lotniskach: kto zostanie zbadany pod kątem zakażenia koronawirusem? - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Piotr Podgórski Joanna Kuchnicka mart enty boj fra oszlo grzegor filipczak biker1987 Onty_Ja_Gabriel_3. Janusz123456789 Kasia K. Sareenka (1464 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Swojak z PL
(Polkrzysiek)
Wiking
Po co miałbym robić test na lotnisku skoro nawet gdyby się okazało że nie jestem zakażony to i tak muszę odbyć 10 dniową kwarantannę. Powinno być tak że robię test na lotnisku - czekam np 3 dni w domu na kwarantannie na wynik , a jeżeli jestem zdrowy to jestem zwolniony z kwarantanny. Izolować powinno się chorych ,a nie zdrowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(becareful)
Wiking
Czy w Norwegii mocno jest weryfikowany fakt odbywania kwarantanny we wskazanym miejscu? Kontrole, itp. W jakiej wysokości jest mandat jeśli nie zastanie się osoby we wskazanym przez niego miejscu? Bo akurat gdzie jak gdzie, ale w Norwegii i w naturze można spokojnie przejść kwarantanna nikomu nie wchodząc przez 10 dni w drogę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Nie ma obowiązku przebywania w domu 24/7. Możesz iść do lasu czy w góry. Nie wolno tylko przebywać wśród innych ludzi. Test warto jest zrobić na lotnisku jeśli chciałbyś wcześniej iść do pracy. Jak wyjdzie negatywny to można pracować mimo że w czasie wolnym nadal obowiązuje kwarantanna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Wiki12345)
Wiking
A czy ktoś mi powie jak długo czeka się na wynik testu i jaka jest procedura robienia testu w domu po powrocie z Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
God Riff
(God Riff)
Wiking
jak złapiesz go w samolocie to test na lotnisku tego nie wykaże, jak złapiesz bezobjawowca to współpracownicy mają pecha.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kasia K.
(Kasia K.)
Wiking
Czy ktoś orientuje się jak jest z kwarantanną, gdy przyjeżdża się na kilka dni do Norwegii?
Czy można wylecieć do Polski po 3 dniach czy trzeba odsiedzieć 10 dniową kwarantannę i dopiero wracać? Jak ewentualnie wtedy wygląda sytuacja na lotnisku, jeśli kogoś w teorii nadal obejmuje kwarantanna a leci do Polski?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Simpson
(Simpson)
Wiking
Podajesz błędne informacje dotyczące mozliwości pracy po negatywnym teście bez kwarantanny. Test nie anuluje 10 dniowej kwarantanny.
www.mojanorwegia.pl/zycie-w-norwegii/kwa...yjasniamy-17758.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Nie anuluje kwarantanny !! Oczywiście że nie anuluje. Ale do pracy można chodzić.
Hva gjelder for arbeidsreisende utenfor land/områder med forhøyet smitte i EØS-Schengenområdet ?
For arbeidsreisende som ankommer fra land med forhøyet smitte vil det i utgangspunktet være 10 dagers innreisekarantene eller testing for Covid-19. Det kreves to tester etter ankomst til Norge med minimum 48 timers mellomrom. Test to kan tidligst tas dag fem og senest åtte dager etter ankomst. Frem til første negative test foreligger, skal personen ha karanteneplikt. Dersom første test er negativ, kan personen arbeide i Norge uten hinder av karanteneplikt, men på fritiden skal personen være i karantene. Det er likevel et unntak for personer som er strengt nødvendige for å kunne opprettholde forsvarlig drift av kritiske samfunnsfunksjoner eller ivareta befolkningens grunnleggende behov, herunder personer som gjennomfører vare- og passasjertransport. Disse er unntatt fra karanteneplikt i den tiden de er under reise mellom bolig og arbeidssted og i den tiden de er i arbeid. Disse personene skal så langt som mulig, unngå nærkontakt med andre som ikke er samme husstand. Med nærkontakt menes kontakt med andre personer med mindre enn to meters avstand i mer enn 15 minutter, direkte fysisk kontakt eller direkte kontakt med sekreter fra andre personer. På fritiden vil personene være omfattet av karanteneplikten. Bruk av unntaket skal avklares med virksomhetsledelsen.

Źródło:
www.regjeringen.no/no/tema/Koronasituasj...Ql7Cak0gW6dBnM83U56g
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Dersom første test er negativ, kan personen arbeide i Norge uten hinder av karanteneplikt, men på fritiden skal personen være i karantene.

To zdanie sobie przetłumacz i masz sprawę załatwioną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram