16 ton używanej odzieży z Norwegii uznano za śmieci. Celnicy odesłali je do kraju fiordów - Norwegia

Czytali temat:
EWA J Jarosław Mazur piotr mikut Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo KonkoN Onty_Ja_Gabriel_3. Robert50 artek233 grzesiek123221 (324 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bajkowyskrzat
(Bajkowyskrzat)
Wiking
Zanim zachwycicie się krajem w którym przebywacie poznajcie go od środka ,otóż w Norwegi wszyscy myją samochody ,ciężarówki na zewnątrz ,zlewa się to wszystko potem do studzienek ,do niedawna w myjniach myto silniki i te oleje również do studzienek spływają ,murarze myją ,czyszczą ściany po postawieniu kwasem solnym w roztworze idzie również z wodami zgadnijcie gdzie ?,po prostu czysta Norwegia wysyła śmieci na cały świat to się nazywa dbanie o środowisko .Może macie jakieś inne obserwacje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:80  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
RafalC75
(RafalC75)
Wiking
Całkiem niedawno był o tym artykuł, zainteresowany był tym zjawiskiem rząd Norwegi a raczej zainteresował się po wnioskach jakiegoś ekologa i po badaniach uznali ze w skali w jakiej się to odbywa ma znikomy wpływ na środowisko, aczkolwiek będą debatować nad zakazem mycia samochodów niebiodegradalnymi środkami. Co do kwasu masz racje, tak się robi tylko że w takim roztworze i w takich ogólnych ilościach jest to absolutnie nieszkodliwe. Wysyłanie śmieci na cały świat w tym do Polski? Owszem mają miejsce takie zdarzenia tylko zarówno Polacy jak i Norwedzy starają się z tym walczyć. I na koniec zgadnij kto jest właścicielem tych firm przewozowych które były łapane z tą kontrabandą.......w żadnym przypadku nie byli to Norwedzy.... proponuję więc, zanim się coś skomentuje to przynajmniej trochę ogarnąć temat. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
108 Postów
EWA J
(ewunia200)
Początkujący
z tego co wiem,to byla pomoc dla najbiedniejszych w Kaliningradzie z tranzytem przez Polske,kilka tysiecy osob robilo zbiorke na rzecz dzieci biednych i z domow dziecka.U nas w Egersund bylo bardzo glosno o tym i duze zainteresowanie i pomoc.Smutne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
God Riff
(God Riff)
Wiking
rynek wywozu śmieci do Polski jest opanowany przez zachód, Północ Europy musi poszukać innych kontrahentów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:8  
Odpowiedz   Cytuj
108 Postów
EWA J
(ewunia200)
Początkujący
ewunia200 napisał:
z tego co wiem,to byla pomoc dla najbiedniejszych w Kaliningradzie z tranzytem przez Polske,kilka tysiecy osob robilo zbiorke na rzecz dzieci biednych i z domow dziecka.U nas w Egersund bylo bardzo glosno o tym i duze zainteresowanie i pomoc.Smutne..

nie pisze o myciu samochodow i syfie tylko o pomocy dla domow dziecka wiec czytajcie ze zrozumieniem.To w artykule napisano wyraznie ODZIEZ !!Nie umiecie czytac lub nie rozumiecie to nie komentujcie.Proste.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Annazsola)
Wiking
Ta cala "pomoc dla...." i zbieranie ubran w No po domach i osiedlach istnieje od 20 lat. I smutne nie jest to ze szmaty zatrzymano ,a ze wcale to nie jest pomoc dla biednych. Te ciuchy laduja w lumpeksach w Pl i krajach przygranicznych.
Swoja droga to to co oddaja Norwedzy to naprawde sa szmaty i smieci. Zdarzaja sie tez ubrania ok ale raczej to obcokrajowcy je oddaja. Nigdy nie widzieliscie ubran na lopemarkecie?
A wyworzenie smieci do Pl tez ma w No dluga "tradycje" i wcale nie robia tego Norwedzy a nasi rodacy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram