Aktualności

16 ton używanej odzieży z Norwegii uznano za śmieci. Celnicy odesłali je do kraju fiordów

Monika Pianowska

10 lipca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
6

dzież była pomieszana z butami, zabawkami, kartonami i galanterią. Krajowa Administracja Skarbowa / materiały prasowe

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udaremnili przywóz z Norwegii na teren Polski ponad 16 ton odpadów, informuje w komunikacie prasowym z 8 lipca szczecińska Izba Administracji Skarbowej.
Uznano za nie odzież używaną zgłoszoną do odprawy celnej w Porcie w Świnoujściu. Zarówno analiza przedstawionych dokumentów, jak i towaru wykazała jednak szereg nieścisłości. Odzież była bowiem pomieszana z butami, zabawkami, kartonami i galanterią, a z powodu niekompletnej dokumentacji jej transport został zakwalifikowany jako nielegalne przemieszczenie.
Poniżej: zdjęcia załadunku z Norwegii, który miał wjechać do Polski jako odzież używana.
Krajowa Administracja Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa
Na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów taką ocenę wydał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie. – Opinia ta była podstawą skierowania do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie (GIOŚ) informacji o nielegalnym międzynarodowym przemieszczaniu odpadów. GIOŚ przeprowadzi postępowanie mające na celu powrót odpadów do Norwegii – głosi informacja prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Annazsola

11-07-2020 08:50

Ta cala "pomoc dla...." i zbieranie ubran w No po domach i osiedlach istnieje od 20 lat. I smutne nie jest to ze szmaty zatrzymano ,a ze wcale to nie jest pomoc dla biednych. Te ciuchy laduja w lumpeksach w Pl i krajach przygranicznych.
Swoja droga to to co oddaja Norwedzy to naprawde sa szmaty i smieci. Zdarzaja sie tez ubrania ok ale raczej to obcokrajowcy je oddaja. Nigdy nie widzieliscie ubran na lopemarkecie?
A wyworzenie smieci do Pl tez ma w No dluga "tradycje" i wcale nie robia tego Norwedzy a nasi rodacy

EWA J

10-07-2020 22:00

ewunia200 napisał:
z tego co wiem,to byla pomoc dla najbiedniejszych w Kaliningradzie z tranzytem przez Polske,kilka tysiecy osob robilo zbiorke na rzecz dzieci biednych i z domow dziecka.U nas w Egersund bylo bardzo glosno o tym i duze zainteresowanie i pomoc.Smutne..

nie pisze o myciu samochodow i syfie tylko o pomocy dla domow dziecka wiec czytajcie ze zrozumieniem.To w artykule napisano wyraznie ODZIEZ !!Nie umiecie czytac lub nie rozumiecie to nie komentujcie.Proste.

God Riff

10-07-2020 21:29

rynek wywozu śmieci do Polski jest opanowany przez zachód, Północ Europy musi poszukać innych kontrahentów.

EWA J

10-07-2020 20:13

z tego co wiem,to byla pomoc dla najbiedniejszych w Kaliningradzie z tranzytem przez Polske,kilka tysiecy osob robilo zbiorke na rzecz dzieci biednych i z domow dziecka.U nas w Egersund bylo bardzo glosno o tym i duze zainteresowanie i pomoc.Smutne.

RafalC75

10-07-2020 16:54

Całkiem niedawno był o tym artykuł, zainteresowany był tym zjawiskiem rząd Norwegi a raczej zainteresował się po wnioskach jakiegoś ekologa i po badaniach uznali ze w skali w jakiej się to odbywa ma znikomy wpływ na środowisko, aczkolwiek będą debatować nad zakazem mycia samochodów niebiodegradalnymi środkami. Co do kwasu masz racje, tak się robi tylko że w takim roztworze i w takich ogólnych ilościach jest to absolutnie nieszkodliwe. Wysyłanie śmieci na cały świat w tym do Polski? Owszem mają miejsce takie zdarzenia tylko zarówno Polacy jak i Norwedzy starają się z tym walczyć. I na koniec zgadnij kto jest właścicielem tych firm przewozowych które były łapane z tą kontrabandą.......w żadnym przypadku nie byli to Norwedzy.... proponuję więc, zanim się coś skomentuje to przynajmniej trochę ogarnąć temat. Pozdrawiam.

Bajkowyskrzat

10-07-2020 10:17

Zanim zachwycicie się krajem w którym przebywacie poznajcie go od środka ,otóż w Norwegi wszyscy myją samochody ,ciężarówki na zewnątrz ,zlewa się to wszystko potem do studzienek ,do niedawna w myjniach myto silniki i te oleje również do studzienek spływają ,murarze myją ,czyszczą ściany po postawieniu kwasem solnym w roztworze idzie również z wodami zgadnijcie gdzie ?,po prostu czysta Norwegia wysyła śmieci na cały świat to się nazywa dbanie o środowisko .Może macie jakieś inne obserwacje?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram