Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Radek Ibek
(jfktransporter)
Wiking
Nie duzo ?...srednie zarobki to okolo 35 tysi...jak zaplacisz wszystkie rachunki,dodasz do tego koszty zycia i zaplacisz kwit za pare tysiecy to raczej malo Ci zostanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Maciej Bernatowicz
(MaciejBernatowicz)
Wiking
A jaka jest kara za jazdę bez prawa jazdy w ogóle? Też tylko mandat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Lusia3
(Lusia3)
Wiking
a słyszeliście coś o tym ze wysokosc mandatu zalezy od zarobków? Ja dziś dostałam mandat 3800 koron{przekroczyłam 12 km/ h na ograniczeniu 60/h} pracuję tylko ok 30procent i jest to dla mnie bardzo dużo do zapłacenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Lusia3 napisał:
a słyszeliście coś o tym ze wysokosc mandatu zalezy od zarobków? Ja dziś dostałam mandat 3800 koron{przekroczyłam 12 km/ h na ograniczeniu 60/h} pracuję tylko ok 30procent i jest to dla mnie bardzo dużo do zapłacenia

Procentowe mandaty, dotyczą pewnie tych znanych i bogatych z pierwszych stron różnych periodyków.
Ty natomiast otrzymałaś standardowy mandat, zgodny z aktualnie obowiązującą taryfową tabelą mandatową .
Tu masz oficjalną aktualna stronę z tym tematem:
lovdata.no/dokument/SF/forskrift/1990-06...0i%20vegtrafikksaker
Tutaj natomiast skrócony wyciąg z tej strony:

§ 1.Trafikklovbrudd som kan bøtelegges ved forenklet forelegg
1. Overtredelse av vegtrafikkloven § 5, jf. trafikkskilt 362 og 366 og/eller fartsgrense etter vegtrafikkloven § 6, samt overtredelse av forskrift om forbud mot bruk av beltemotorsykkel (snøscooter) på offentlig veg eller overtredelse av § 4 i forskrift om kjøring med motorvogn i terrenget og på veg ikke åpen for alminnelig ferdsel.
– når fartsgrense på stedet er 60 km/t eller lavere, og fartsoverskridelsen er
a) til og med 5 km/t kr 800,-
b) til og med 10 km/t kr 2 100,-
c) til og med 15 km/t kr 3 800,-
d) til og med 20 km/t kr 5 500,-
e) til og med 25 km/t kr 8 500,-
– når fartsgrense på stedet er 70 km/t eller høyere, og fartsoverskridelsen er
j) til og med 5 km/t kr 800,-
k) til og med 10 km/t kr 2 100,-
l) til og med 15 km/t kr 3 400,-
m) til og med 20 km/t kr 4 700,-
n) til og med 25 km/t kr 6 400,-
o) til og med 30 km/t kr 8 500,-
p) til og med 35 km/t kr 10 200,-

Pamiętaj, że w Norwegi, zawsze możesz dany mandat rozłożyć na raty nawet i 12 rat.
Rejestrując się na odpowiedniej stronie internetowej.
Raty nie są oprocentowane, jednak trzeba wpłacać w ustalonym terminie, najlepiej przez własne konto bankowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Tutaj znajduje się norweska strona do rejestracji mandatu z możliwością rozłożenia na raty.

www.sismo.no/no/pub/?sdp=showSdp.
Bardzo pomocna strona, oraz łatwa do obsługi nawet dla osób słabo znający norweski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Ivan8891)
Wiking
Witam. A wiecie może. Co grozi za brak danej kategorii? Mając b, c, e, t, am a jadąc motorem co przy kontroli w takiej sytuacji.? Bo nigdzie nie znalazłem. Pozdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok