Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Alicja30 napisał:
Mąż 6 lat pracuje w Norwegii i stamtąd otrzymywalismy zasilek na dzieci.W zeszłym tygodniu dostaliśmy pismo, ze na syna (14lat) zasiłek wypłacany bedzie tylko do sierpnia.Na córkę ( 18 lat w czerwcu) zasilek skonczyl się co jest zrozumiale.Dlaczego Norwegia odmawia wyplaty zasilku na młodsze dziecko i sugeruje złożenie dokumentów na 500+ w Polsce.Maz pracuje w Noreskiej firmie na umowę o pracę.

Dlatego, kumo, ze owi sprytni polscy fachowcy skladaja podania w obu krajach.
Tak na moj chlopski rozum to trzeba przedstawic zaswiadczenie, ze nie pobiera sie zasilku na dziecko w Polsce ani nie sklada sie podania o taki zasilek.
No, ale ja tam nie wiem dokladnie. Moze jakowes chlopy abo niewiasty co wiedza lepiej, sie wypowiedza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Alicja30
(Alicja30)
Wiking
Odpowiednie dokumenty wymagane przez NAV o nie pobieraniu zasiłku na dzieci w Polsce, przedłożone w terminie.Nigdy do głowy by mi nie przyszło " ciągnąć" zasiłki z dwóch Państw. Dlatego dziwi mnie to, że nagle mam starać sie o 500+ w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bartas89
(Bartas89)
Wiking
Witam u nas sytuacja wygląda następująco żona mieszka w Polsce i opiekuje się dwójka dzieci i nie pracuje ja wyjeżdżam do Norwegi do pracy kontraktowo ale imowe na wyjazd podpisuje z polską firmą a nie z norewska zazwyczaj wyjazd jest 6 tygodni i 2 w Polsce i tak było przez około 2 lat.lecz na dzień dzisiejszy już tam nie pracuje a dalej jest problem kto ma wypłacić świadczenie 500+
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei, tego typu sprawy były już wielokrotnie omawiane, na stronie NAV znajdziesz wszelkie informacje na ten temat, również po polsku. Znajdziesz tam informacje, że jeżeli jesteś pracownikiem delegowanym a więc Twoim pracodawcą jest Polska firma, to nie masz prawa do czegokolwiek w Norwegii. To logiczne, zważywszy, że nie masz żadnych interesów życiowych tutaj. Ani tu nie mieszkasz (na stałe), ani nie płacisz podatków, ani składek społecznych (ZUS) ani innych składek. Wszystko opłacasz w Polsce, tak jak Twój pracodawca i tam też winni Ci wypłacić 500+.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok