Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Nadszedł czas urlopów i feriepenger. O tych zasadach warto pamiętać - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Nadszedł czas urlopów i feriepenger. O tych zasadach warto pamiętać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
wiertar
(wiertar)
Wiking
Czy ferienpengen należy się każdemu pracownikowi? Nawet temu gdy jest na umowie na czas określony, czy umowie próbnej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
wojtas785
(wojtas785)
Wiking
Witam, zatrudniłem się w firmie, w październiku 2018 na Fastlonn. Do końca roku zgromadziłem 10 tys. K feriepenger. Miesiąc czerwiec jest moim ostatnim w ww. zakładzie pracy i ostatnia wypłata pokrywa się ze świadczeniem urlopowym. Słyszałem, że na stałym kontrakcie wypłacane jest tylko feriepenger bez wypłaty. Pytanie moje czy zamiast ustalonych 33 tys. brutto, co jest moją stwaką, otrzymam tylko 10tys. brutto urlopowego? dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
A niby czemu miał byś nie dostać wypłaty wynagrodzenia? Pracowałeś wiec wynagrodzenie ci się należy..pierwszy raz o czymś takim słyszę ze się wypłata nie należy bo dostaniesz feriepenger prży odejściu z pracy hehe.. feriepenger to dodatkowe pieniądze do wykorzystania podczas urlopu który jest bezplatny a wypracowuje się go w roku poprzednim niemniej przy ostatniej wypłacie jeśli ustal stosunek pracy pracodawca musi ci go wyplacic w całosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
wojtas785
(wojtas785)
Wiking
Przepraszam, miesiąc maj był moim ostatnim, pracodawca wypłaca wynagrodzenie każdego 15 kolejnego miesiąca, czyli majowa wypłata przypada teraz na miesiąc czerwiec, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
wojtas785
(wojtas785)
Wiking
Na fastlonn jest 11 pełnych wypłat i feriepenger. Tylko nie przepracowalem całego roku ubiegłego i nie wiem czy w tym przypadku to obowiązuje, dziękuje za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
11 wypłat masz dlatego ze należy ci się 25 dni BEZPŁATNEGO urlopu.. a skoro rok ma 12 miesiecy a prawie miesiac jest urlopu to dlatego tak to teoretycznie wyglada..czyli podczas przebywania przez ciebie na urlopie nie otrzymujesz wynagrodzenia.. feriepenger ma ci zastąpić wynagrodzenie na czas urlopu.. jeśli nie byłeś na urlopie tylko normalnie pracowałeś wynagrodzenie ci się należy..a biorąc pod uwagę ze kończysz prace w danej firmie ma ona obowiązek wyplacic ci całe wypracowane feriepenger i nie może ci tego zaliczyć na poczet wypłaty! To są zupełnie inne pieniądze. .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Tolll Bra
(Tolll)
Wiking
Oooooo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tolll Bra
(Tolll)
Wiking
Nie.Nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok