Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Rodzić więcej dzieci i wzajemnie się szanować. Tego na 2019 rok życzyły Norwegom głowy państwa - Norwegia

Czytali temat:
tommy plee Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Andrzej n Maciej xXx Joanna Kuchnicka mart enty sztefan anty boj fra oszlo Josef Satan sobek22 Łukasz Ch Wieslaw-paleta (538 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Pani premier chyba nie wie ile kosztuje utrzymanie dziecka w tym kraju. Z tego co widzę to najlepiej wiedzie się singlom, pary z jednym dzieckiem tez jakoś jeszcze dają radę, ale boja się zdecydować na więcej dzieci. Kto ma więcej dzieci, a jeszcze do tego starszych to wie jakie to są koszty. Osobiście uważam ze nie ma większego szczęścia od dzieci, ale jak ktoś by się zdecydował na 4 w tym kraju to dzieci nie widziały by za często rodziców, chyba ze byli by na przykład lekarzami... w budżecie na następny rok będzie o miliard koron więcej na barnetrygdt, nie wiem jak to podzielą, ale to wstyd ze w biedniejszej Polsce państwo stać by płacić ponad tysiąc koron przy cenach 3-4 razy niższych... kilka dni temu dalem tu przykład znajomego, który wyjechał do Irlandi po wejściu polski do UE i po krótkim czasie wyjął dom, ściągnął żonę i czwórkę dzieci, bardzo chwalili standard życia. W Norwegi nie wykonalne, samo wynajęcie wyposażonego domu to ogromny koszt, z prądem pochłonął by wypłatę świeżego pracownika z polski. W Norwegi zrobiło się dziadostwo w porównaniu do wielu innych krajów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 62  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
To ze w N jest dziadostwo to wszyscy bardzo dobrze wiemy. Nie rozumiem tylko dlaczego srednia liczba urodzin w Irlandi nie jest sygnifikantnie wyzsza niz w N. Bo to ze w Polsce jest ujemna (mimo 1000 nkr na dziecko) jest ujemna to tez wiemy.
Bzdura? Oczywiscie ze bzdura
Trend jest inny i dlatego niepokojacy. Trendem jest, ze im wyzszy poziom zycia tym gorsze statystyki urodzin. Czyzby nam sie po prostu nie chcialo?
Trudno znalezsc jednoznaczna przyczyne ale zwalanie wszystkiego tylko i wylacznie na ekonomie wydaje mi sie byc "ganske snevert"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
Bardzo rzeczowa wypowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Pewnie ze to nie wina ekonomi i naukowo jest udowodnione ze to biedne społeczeństwa się bardziej rozmnażają (tylko ze tam dzieci pracują, choćby pomoc na roli, tu w Norwegi praca dzieci jest zabroniona). Bogate społeczeństwa dążą do samounicestwienia. Nawet był taki eksperyment na szczurach, u tych które miały wszystkiego pod dostatkiem zaczęło się nawet ze „chłop z chłopem a baba z babą...”. Są jednak tacy ludzie, którzy nie podążają za trendami i chcą mieć więcej dzieci, a obecna polityka prorodzinna w Norwegi do tego nie zachęca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
Wiem wiem................... irlandzka i polska zacheca.................. i nic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Xx1 napisał:
Pewnie ze to nie wina ekonomi i naukowo jest udowodnione ze to biedne społeczeństwa się bardziej rozmnażają (tylko ze tam dzieci pracują, choćby pomoc na roli, tu w Norwegi praca dzieci jest zabroniona). Bogate społeczeństwa dążą do samounicestwienia. Nawet był taki eksperyment na szczurach, u tych które miały wszystkiego pod dostatkiem zaczęło się nawet ze „chłop z chłopem a baba z babą...”. Są jednak tacy ludzie, którzy nie podążają za trendami i chcą mieć więcej dzieci, a obecna polityka prorodzinna w Norwegi do tego nie zachęca.

Ciekawi mnie w jakim kraju mieszkasz, ile masz dzieci, czym sie zajmujesz i ktore miejsce na swiecie spelniloby Twoje oczekiwania? Pytam bo wpisy sa rzeczowe, ale nie wiem czy to ocena na podstawie wlasnych doswiadczen, zaslyszanych opinii, czy wylacznie obserwacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok