Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Pracodawca nie chce wypłacić feriepenger‟. Najważniejsze, aby szybko działać - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
monika1982
(monika1982)
Wiking
A co jak pracodawca od wielu lat przelewa na kąto a pracownicy wyplacaja z kąta bankowego i oddaja te pieniądze niema dowodu na to ze oddaja i to jest nagminna sytuacja tak jest w firmie mojego meża , a jak sie odezwą na ten temat to /przecierz mżecie sie zwolnic / i tak od 10 lat
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ppp ppp
(ja543)
Wiking
do monika 1982 - to wtedy znaczy ,ze ma sie meza frajera i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zaskar bygg
(zaskarbygg)
Wiking
ppp ppp
podpisuje sie pod tym co napisales
monika albo masz frajera albo tylko tak ci mowi a kasa sie rozplywa
znam takie przypadki ze baby w polsce wiedza co do 1000 kr miesiecznie ile maz zarobil i rozliczaja ich z tego!!!! a mezowie kreca jak sie da aby odlozyc u mamuski w domu po kryjomu przed zona
przynajmniej 10 takich znam i ich popieram!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Wiking
w artykule nie podano, jak wygląda sytuacja z podatkiem ? Mój pracodawca wypłacił mi feriepenger w lipcu ( wypracowane w 2015 roku ) . W listopadzie były zwolnienia i pracodawca twierdzi, że może wypłacić wypracowaną w 2016 r feriepenger, lecz jeżeli wypłaci ją w tym roku, to musi pobrać od niej podatek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kd501 napisał:
w artykule nie podano, jak wygląda sytuacja z podatkiem ? Mój pracodawca wypłacił mi feriepenger w lipcu ( wypracowane w 2015 roku ) . W listopadzie były zwolnienia i pracodawca twierdzi, że może wypłacić wypracowaną w 2016 r feriepenger, lecz jeżeli wypłaci ją w tym roku, to musi pobrać od niej podatek.
Od feriepenger placi sie zawsze podatek. To, ze pracodawca nie odciaga podatku w danym roku wcale nie znaczy, ze nie placisz od nich podatku. Po prosty w ciagu 10,5 miesiaca placiszisz wiecej podatku, po to, zey nie placic podatku od feriepenger. A na selvangivels wszystkie wyplaty, w tym feriepenger, sa sumowane i z tego jest odliczany twoj roczny podatek, czyli czy dostaniesz nadwyzke odciagnietego podatku, czy tez musisz doplacic.

Osobiscie mysle, ze to nie ma znaczenia, czy zaplacisz podatek od tych pieniedzy teraz czy za rok. Pracodawca ma obowiazek wyplaty feriepenger z ostatnia wyplata, a kto wie czy twoj byly zaklad bedzie istnial za rok. Co bedzie jak zbankrutuja - zero feriepenger?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok