Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
chris ... Natalia Piankowska Ania Najewska Natalia P. (6930 niezalogowanych)
96 Postów
Początkujący
ogladalam i nic zlego w tym serialu nie widze, kazdy ma lepsze i gorsze poczatki, jedyna rzecza taka nie zabardzo byl tekst Lukasza do krola Norwegii, a reszta ok. mieszkanie w brakach no bywa ale to chyba lepsze niz mieszkanie w 5 osob w jedno pokojowym mieszkaniu :/
no i według mnie ludzie z serialu sie nie osmieszaja robia to co niektóre osoby na tym forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
pawiu napisał:
szczyt marzen, ładnie to napisałes, jednak nie. było łatwiej wynajac mieszkanie ? dla poltuna ktory nie mogl pracowac legalnie ? na pewno. no tak przyjechales na wakacje bo w kraju miales tyle hajsu , a teraz pracujesz rekreacyjnie bo pieniadze nie sa Ci potrzebne do egzystencji tylko aby wypelnic półki, bo przeciez masz iz za duzo. poza tym, nie pisz do mnie czopku czopku

posluchaj czopku czopku, przyjechalem tutaj zalozyc dzialalnosc.....nie bylem zainteresowany zapierdalaniem na czarnucha....wczesniej mieszkalem w szwecji i tez prowadzilem firme w PL..........

kurwa, nie rozumiem takiego podejscia, przyjechac do norge z zalozeniem zapierdalania na czarnucha....

tak do twojej wiadomosci, 10 lat temu zalozenie firmy kosztowalo 100 tys kr, a nie tak jak teraz 30 tys, trzeba bylo dostac pozwolenie na pobyt i prace, i nie bylo to latwe w przypaku osob chcacych prowadzic dzialalnosc, musialem przyniesc tone dokumentow, kontrakty, biznesplan itd...ale dzieki temu otrzymalem od razu rezydenta, nie musialem sie stresowac corocznym skladaniem papierow o pobyt. TERAZ kazdy burak z wypizdowa moze przyjechac i z automatu dostaje pozwolenie ! Rozpierdala rynek pracy pracujac za 80 jebanych koron na czarnucha i mieszka w 30stu w jednym pokoju ALBO w zarobaczonych piwnicach NATOMIAST na swojej wiosce zgrywa jebany bohatera z kupa szmalcu i golfem 4 na wypasie.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Ania_86 napisał:
ogladalam i nic zlego w tym serialu nie widze, kazdy ma lepsze i gorsze poczatki, jedyna rzecza taka nie zabardzo byl tekst Lukasza do krola Norwegii, a reszta ok. mieszkanie w brakach no bywa ale to chyba lepsze niz mieszkanie w 5 osob w jedno pokojowym mieszkaniu :/
no i według mnie ludzie z serialu sie nie osmieszaja robia to co niektóre osoby na tym forum


Aniu, nic zlego picie wody popijajac mlekiem i zagryzajac ogorkiem? przy okazji rzucajac chujami i kurwami?

Nie bije cie to po oczach? Czyzby podobne towarzystwo??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
a wiesz ilu debilwe norweskich jebie walki
ja przerobilem 6 firm norweskiskich
i kazda walila w HUJA
od stwierdzenia ze dnumer dlatgo ze jestes polak do stwierdzenia ze feriepenger to jest tyko dla norwegow
oraz twierdzenie e stawki ustawowe nier dotycza POLAKOW
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
BiZi napisał:
Ania_86 napisał:
ogladalam i nic zlego w tym serialu nie widze, kazdy ma lepsze i gorsze poczatki, jedyna rzecza taka nie zabardzo byl tekst Lukasza do krola Norwegii, a reszta ok. mieszkanie w brakach no bywa ale to chyba lepsze niz mieszkanie w 5 osob w jedno pokojowym mieszkaniu :/
no i według mnie ludzie z serialu sie nie osmieszaja robia to co niektóre osoby na tym forum


Aniu, nic zlego picie wody popijajac mlekiem i zagryzajac ogorkiem? przy okazji rzucajac chujami i kurwami?

Nie bije cie to po oczach? Czyzby podobne towarzystwo??

Ania już wcześniej pewnie wiedziała, że litra to się nosem wciąga
no i że niektóre części ciała to się chłopu marszczą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Paweł J
(pawiu)
Wiking
dobrze czopku, w takim razie jestes self made manem, powinienes sie cieszyc. jednak nie jedna norwegia zmaga sie z takimi problemai przeciez wiesz. a wynoszenie sie ponad tecze i tak nic nie da. nie denerwuj sie, po co ? nikt raczej nie chcial by robic na czarno, to oczywiste z tego wzgledu ze wiele spraw wtedy nie dosiega danej osoby, jednak kazdy jest owalem wlasnego losu .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
patim napisał:
a wiesz ilu debilwe norweskich jebie walki
ja przerobilem 6 firm norweskiskich
i kazda walila w HUJA
od stwierdzenia ze dnumer dlatgo ze jestes polak do stwierdzenia ze feriepenger to jest tyko dla norwegow
oraz twierdzenie e stawki ustawowe nier dotycza POLAKOW


wiem ile firm wali w chuja, ale czyja to wina??? FIRMY? czy osoby, ktora daje sie jebac w kakao?

ciezko dowiedziec sie o przyslugujacych prawach chcac praqcowac w tym kraju?

wiem, nie kazdy wlada jezykiem obcym aby sie samodzielnie dowiedziec ale sa firmy na rynku, ktore pomoga uswiadomic deliktwenta CO MU SIE NALEZY.

Njalepiej dac sie wyjebac z wlasnej winy i miec pretensje do calego swiata....

zycie uczy....niestety....

mnie wystarczajaco nauczylo....i jeszcze nie skonczylo....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
pawiu napisał:
dobrze czopku, w takim razie jestes self made manem, powinienes sie cieszyc. jednak nie jedna norwegia zmaga sie z takimi problemai przeciez wiesz. a wynoszenie sie ponad tecze i tak nic nie da. nie denerwuj sie, po co ? nikt raczej nie chcial by robic na czarno, to oczywiste z tego wzgledu ze wiele spraw wtedy nie dosiega danej osoby, jednak kazdy jest owalem wlasnego losu .


ja sie czopku , hehehe, nie denerwuje......mam swoje zdanie na pewne tematy i tyle....

piwko na zdrowie i po temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
jasta102 napisał:
BiZi napisał:
Ania_86 napisał:
ogladalam i nic zlego w tym serialu nie widze, kazdy ma lepsze i gorsze poczatki, jedyna rzecza taka nie zabardzo byl tekst Lukasza do krola Norwegii, a reszta ok. mieszkanie w brakach no bywa ale to chyba lepsze niz mieszkanie w 5 osob w jedno pokojowym mieszkaniu :/
no i według mnie ludzie z serialu sie nie osmieszaja robia to co niektóre osoby na tym forum


Aniu, nic zlego picie wody popijajac mlekiem i zagryzajac ogorkiem? przy okazji rzucajac chujami i kurwami?

Nie bije cie to po oczach? Czyzby podobne towarzystwo??

Ania już wcześniej pewnie wiedziała, że litra to się nosem wciąga
no i że niektóre części ciała to się chłopu marszczą


czolo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów
Początkujący
z towarzystwem nie trafiles bo ja nie pije i nie przeklinam i unikam takiego towarzystwa, to prawda to mnie tez zrazilo w tym serialu, ale polowa polakow w Norwegii taka jest, plus wypowiedzi nie ktorych tu sa gorsze od tego co ogladalam, wiec patrzac trzeźwym okiem to co bylo pokazane w serialu to nic w porownaniu z tym co sie dzieje naprawde
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok